Přejít na obsah
Zobrazit v aplikaci

Lepší způsob procházení. Dozvědět se více.

ŠKODA Forum - SKODAHOME.cz

Celoobrazovková aplikace na vaší domovské obrazovce s push notifikacemi, odznaky a další.

Pro instalaci této aplikace na iOS a iPadOS
  1. Klepněte na ikonu Sdílet v Safari
  2. Posuňte menu a klepněte na Přidat na plochu.
  3. Klepněte na Přidat v pravém horním rohu.
Pro instalaci této aplikace na Android
  1. Klepněte na tři tečky (⋮) v pravém horním rohu prohlížeče.
  2. Klepněte na Přidat na plochu nebo Nainstalovat aplikaci.
  3. Potvrďte klepnutím na Nainstalovat.

Doporučené odpovědi

Publikováno

Dobrý den. Mám Fabia 1.2 HTP 12V, r.v.2005, naj. 71 tkm. Motor mi poslední dobou po ránu při studených startech startuje bez sytiče. Palivové čerpadlo vždy po otevření dveří zabzučí a po otočením klíčku v spínací skříňce zabzučí opět. Tozn. že se motor po vypnutí starteru pozvolna roztočí a otáčky odspodu dojedou na 800 ot/min, kde se zastaví. Pokud takto zastudena nastartuji bezprostředně několikrát za sebou, automatický sytič se postupně dostaví. Teplé starty vždy se sytičem mám OK. Motor- akcelerace, výkon a volnoběh je OK.

Teď ten problém ! Byl jsem s tímto již 2 krát v autorizovaném servisu Škoda auto. Poprvé, před několika dny mi vyměnili palivový filtr, dnes čidlo teploty chladící kapaliny. Efekt se opět nedostavil - studený start opět bez sytiče. Děkuji za rady. :help::kuk:

Upraveno od Kucza

Provedli v servisu diagnostiku ?

Vysvětli mě prosím tě pojem "startuje bez sytiče" trošku to popiš. Tyhle auta žádnej sytič nemají, když to je studený, vstřikuje se akorát víc paliva. Jestli čidlo chl. kap je new tak ted mrkni na svíčky, nevím jestli byli měněný (tady na 60tis) a jako další bych se podíval na klapku případně vyčistit popř. základní nastavení. Nic velkýho bych v tom nehledal :rolleyes:

  • Autor

Upřesňuji dle tvého dotazu dále: Servisuji jen a pouze v autorizovaném servisu Škoda !!! Svíčky vyměněny po 60 tkm a mají najeto 10 tkm. Klapku jsem vyjmul a vyčistil, základní nastavení v ŘJ dnes opět provedl autorizovaný servis Škoda. Tankuji pouze Natural 95 Schell, V-Power. Aku jsem dnes dobil. Je mi samozřejmě jasné, že se jedná o automatický sytič, který při startu motoru zařazuje ŘJ bez mé vůle. Při prvním ranním studeném startu a otočení setrvačníku startérem motor okamžitě zareaguje a během asi během 3 vteřin se pomalu roztočí od 0 do 800 ot/min, kde se jeho otáčky ustálí. Potom motor akceleruje normálně. Pokud po tomto prvním startu motor vypnu a start několikrát po sobě opakuji, čerpadlo již po otočení klíčkem v zapalování nezabzučí. Takže je nejspíše palivová soustava po prvním startu natlakovaná dost. Po třech až čtyřech studených startech hned po sobě se sytič jakoby dostaví zpět a otáčky při startu z nuly vyskočí na asi 1100 ot/min. a během asi 2 vteřin klesnou na 800 ot/min, kde se ustálí. Je možné, že v palivové soustavě je při startu nízký tlak benzínu ??? Filtr benzínu je však nový, ale nemůže být na něm vadný regulátor tlaku paliva a nedává správný tlak? Jestli dělali diagnostiku to nevím, ale podle rádců by VAG nic stejně neukázal. S autorizovanými servisy Škoda je asi taky pěkná :prc:

Upraveno od Malta
není důvod citovat svůj první příspěvek

  • 4 týdny později...
  • Autor

Heuréka!!! Měl jsi pravdu bylo to skutečně jen čidlo chladící kapaliny motoru v termostatu. I přes tvrzení autorizovaného servisu Škoda, kteří tvrdili, že jejich nové čidlo není rozhodně závadné jsem získlal použité čidlo z bouračky, které jsem tam namontoval a už to 3 týdny startuje bez závad !!!

Připojte se k diskuzi

Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.

Host
Odpovědět na toto téma...

Aktivovat mobilní záhlaví

Chrome pro Android
  1. Klepněte na ikonu zámku vedle adresního řádku.
  2. Klepněte na Povolení → Oznámení.
  3. Upravte své preference.
Chrome pro desktop
  1. Klikněte na ikonu zámku v adresním řádku.
  2. Vyberte Nastavení webu.
  3. Najděte Oznámení a upravte své preference.