Přejít na obsah

Délky lanovodů


DonnJarda

Doporučené příspěvky

Zdarec Chlapi, dneska jsem byl na geometrii kol a tam jsem zjistil, když bylo auto v luftě že se mi ztěží točí zadní kolo za šoférem. No než jsem dojel domů zadní buben byl v jednom ohni tak jsem to hodil na hever a hledal příčinu. Závada byla vtom, že mám zarezlý lanovod a když dotáhnu ručku a pak ji povolím tak lanko se nevrátí a drží. No ale teď další problém vlezu na autokelly a zjistím že jsou 4 velikosti. :kol-29:

délka v [mm]: 1620 - 1701 - 1618 - 1606

To že mám nakřivo držák pro vymezování vůle ruční brzdy a že mi brzdí jedno kolo víc než to druhé a nejde to porádne zeštelovat je příčina toho že je jedno lanko vědčí než to druhé (viz příloha(obrázek od herkomisaře))Ten držák tam má býl rovně viz. další příloha!

Tak by mě zajímalo jaky je správný rozměr ať vím co kupít. Já bych řekl že správná délka obou by měla být 1618 mm.

Co vy na to ? Popřípadě máte ten vymezovák taky nakřivo z důvodů jinych rozměřů lanek! Mám auto z německa tže jestli tam to někde zfušovali kdo ví :angry:

________________________________________

EDIT: Bylo by to na ročník 2002, typ hatchback, bohužel bubnové brzdy :kol-26:

post-70407-0-48933900-1325710925_thumb.j

post-70407-0-18345400-1325711354_thumb.j

Editováno: , autor: DonnJarda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už je tu toto téma, tak bych se chtěl zeptat, asi před rokem jsem si koupil nové lanovody (na 1.6 předface, bubny) a až nyní se je chystám vyměnit a zjstil jsem, že mám koupený lanovody na 1.6 face a ty by měly být o 4mm delší než co jsou na předface, myslíte že se dají tyto lanovody bezproblémů použít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-47: Zaklad je napisat ake mas brzdy a rok vyroby auta. KOTUCE?? BUBNY?? ROK VYROBY???

............................

Doplnil jsem to do vrchního přispěvku !!

Jinak díval jsem se do programu ETKA a tam mi to nabídlo délku 1622mm. Ještě jsem zjistil, že se ta délka se určuje podle čísla karosérie Jenže nevím kde to číslo má být vyražené, mělo by mít takýto tvar 1U-Y- _ _ _ _ _.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...