Přejít na obsah

Zajištění světel proti krádeži


roman5a9

Doporučené příspěvky

ty světla, co se tu prodávají, jsou většinou tak kolem 10 t. . Jsou nový a z auta je nikdo nikomu určitě neukrad. Nějaký za 5 - 6 t., jak píše Cosby, jsem tu zaznamenal možná jednou.

S tvým názorem souhlasim.Taky jsem koupil xenony za necelou desítku v Praze i když to je bez náklonu.Snad nebude problém na STK.

na STK problém bude budeš tam muset dát starý světla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[Tak jsem z toho docela jelen...někdo mi řekne,že problémy s xenonama(dynamické náklony) mít na STK budu a někdo tvrdí,že to ten technik nepozná...že by musel lézt pod auto a hledat kde jsou umistěná čidla na nápravách.Octavia 2 ještě asi nikdo neměl na STK co?Jaky s tim máte zkušenosti?

Ja si je nechal dodelat a nastavit ve Skoda servisu, naklony jsem si dodelal na kolecko a napred meli strach je tam dat ze pokud se nenaklani a chyti mne poliši a ja reknu ze je to od origo servisu tak po nich MB pujde, pak si zavolali na STK a tam jim rekli ze jim je uplne jedno jestli je to automaticke nebo manualni naklapeni a namontovali ja predelal a tim padem necekam zadny problem.

Co se kradeze tyce tak jedine co mne napadlo tak bylo v tom plastovem cernem sroubu co je prostrcen zkrz predni plechy a nasledne je na ne nasroubovana ta bila plastova matka pro uchyceni, tak po tom zasroubovani 1cm od konce do toho plastoveho sroubu vyvrtat malou dirku a nasadit tam nejaky mikro zamek, alespon jim to zneprijemnit. Museji potom ten sroub urvat a nevim jak tezke je sehnat nove pokud ovsem jdou sehnat a vymenit. Kazdopadne xena s utrzenym sroubem se uz tak dobre neprodaji a vite ze jsou odnekud vyrvane....

Ahoj to je sice všechno hezký ale nemáš je zapsaný v techničáku a budou to zkoumat a včera mě vyhodili z OI na které mám xenony bez dimamický regulace kolečko mi funguje ze slovy že podle zákona musí mít xenon dinamickou regulaci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám O1 a o xenony jsem již jednou přišel a to na Praze10 -(sídliště Hostivař - tam pozor - přišel jsem tam nejen o ty xenony, na stejném místě mi ukradli O1 1,9Tdi :wallbash:). Servis účtoval 50 000CZK ... 2x komplet světla + zámek dveří.

Hrozné zážitky, které dokáží člověka totálně zlomit, nikomu nepřeji zažít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediny vychodisko je jejich připojištění.Asi fakt nemá význam xenony nějakym zpusobem zabezpečovat protože zloděj(zkurvenej) pak ze vzteku rozmláti celé auto.Máme moc měkké zákony...ruce bych sekal aby se to změnilo.

Já se na to tuhle ptal v Kooperativě, co všechno za výbavu a příslušenství lze uvést do smlouvy a tím pádem pojistit a moc možností nemají.. Ale co říkali,tak v podstatě záleží na mně,co uvedu,když se něco ztratí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemýšlím,že bych si od soustružníka nechal vytočit ze železa celou tu závitovou vložku,která drží ten světlomet.Nechal bych jí udělat o něco delší a k tomu na každou stranu dvě matky kterejma bych to za tou umělou zajistil kontra stažením proti sobě.Klidně ať mi je to prase zlodějský vzteky rozbije,to by měla pojištovna zaplatit.Jde mi hlavně o to,aby mi zustaly ty předělaný náklonový motorky na kolečko.Páč zase shánět nový motorky z halogenů a předělávat to by byl pakec.

Nebo si tam nechat dodělat takový malý gelotinky,aby až tam to hovado strčí ty svoje nemytý pazoury zlodějský,tak by mu to amputovalo nějaký prst.Stačil by jeden a už by to nikdy neudělal :kol-22:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to připojistit jde.Ted jsem doplácel uvěr na auto a tím pádem se mi rušilo havarijni a povinné ručeni.Musel jsem uzavřit novou pojistku,kde jsem uvedl jako mimořádnou výbavu vozu xenony v hodnotě 40 tisic plus RS narazniky předni a zadní-to je docela duležité protože při bouračce nebo tukanci Vám pojištovna dle VINu zaplati původní nárazniky(já je mám předělany z RS) Docela jsem to dobře pojistil a platim 17 tisic havárku all risk plus povinné ručeni.To se mi zdá jako dost slušná cena.Roman.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám pojistku u Kooperativy a tam rozhodně nic podle VINu neposuzují. Když jsem to pojišťoval já, ptal jsem se i na AL kola apod. a bylo mi řečeno,že to do jimi evidované výbavy nepatří..a když mi auto zmizí nebo bude poškozené, bude se vše odvíjet dle stavu,který tam nahlásím. Tzn. při nehodě mi nebudou proplácet poškozená plechová kola,když na autě mám AL, to samé i se světly apod. V případě odcizení samozřejmě z vlastní iniciativy kdykoliv můžu doložit fotky. V pojišťovně mi taky dali slevu na alarm a to jim stačilo jen předvézt jej v chodu, vůbec je nezajímalo, kde se tam vzal (pozn. je origo, ale montovaný doma).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je fakt problem velkych měst,nevím jak je to se sklem u xen jak se da lehce vyměnit, co třeba nechat vypískovat VIN na sklo reflektoru, už jsem to viděl u některych aut jine značky.Musíme to těm čorkařum co nejvíc znechutit (hlavně těm co se moc opalujou na sluníčku) :rip:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som na svetlá zvnútra vyškrab l pomerne jasne vetu "Ukradnuté z" a moju značku. Myslím, že pieskovanie zlodej po tme aj tak neuvidí. Ešte mi napadlo, že ak by som pozmenil zapojenie konektora, tak by šlo do svetla vložiť nejaký prvok, ktorý by po pripojení na štandardnú kabeláž svetlá znehodnotil. Napr. teplom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som na svetlá zvnútra vyškrab l pomerne jasne vetu "Ukradnuté z" a moju značku. Myslím, že pieskovanie zlodej po tme aj tak neuvidí. Ešte mi napadlo, že ak by som pozmenil zapojenie konektora, tak by šlo do svetla vložiť nejaký prvok, ktorý by po pripojení na štandardnú kabeláž svetlá znehodnotil. Napr. teplom.

To ale nezabrani jejich kradezi...Ty o to prijdes tak jako tak...a svetla skonci nekde na vrakovisti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Chabrech měl maník z Auto Elsa na tý modrý OII Combi udělanou úpravu, že bovden s lankem na otevírání kapoty protáhl pod vzpěrou čelní stěny a zamezil tak přístupu k němu klasickou cestou skrz spáru kapota/blatník, ale když tam pude zloděj skrz masku, tak to pozbývá významu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co dodat. Snad jen, ze kdyz druhy svetlo se nepodarilo vyndat, tak ho poskodili.

Tak takhle jsem taky koukal tuhle na auto..že je to přístupný a fakt jsem čuměl..všechno je teoreticky přístupný i bez otevření kapoty, to je vidět na první pohled. A na té fotce to vidím,že to tak je i prakticky..

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jsem psal své zkušenosti se světlama:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=14823

Někdo zde říkal o připojištění, to má význam jedině, pokud jsou domontované, neboť pokud jsou již z výroby, tak pojišťovna měla kompletní seznam výbavy, co na mém voze byla a tak následné vyřízení proběhlo v naprostém pořádku. Stačil krycí dopis a autíčko jsem si vezl domů, bylo to u ČP. Letos jsem si nechal auto přecenit, abych jim neplatil plnou částku za x let staré auto a při sepisování se mne přímo na xenony ptali. V nové smlouvě jsou již zvlášť uvedena. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jsem psal své zkušenosti se světlama:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=14823

Někdo zde říkal o připojištění, to má význam jedině, pokud jsou domontované, neboť pokud jsou již z výroby, tak pojišťovna měla kompletní seznam výbavy, co na mém voze byla a tak následné vyřízení proběhlo v naprostém pořádku. Stačil krycí dopis a autíčko jsem si vezl domů, bylo to u ČP. Letos jsem si nechal auto přecenit, abych jim neplatil plnou částku za x let staré auto a při sepisování se mne přímo na xenony ptali. V nové smlouvě jsou již zvlášť uvedena. :)

Jo.To je pravda.Souhlasim s Tebou.Česká pojištovna na ty xenony má speciální kolonku.Jediná záchrana je kvalitní pojištěni-souhlas!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je jasne ze treba mat na aute poistene takmer vsetko... /najlepsie na min. spolucast 5000sk/ Ak ukradnu xenony ... okrem straty casu .. to az tak velky problem nieje .. A servisy Skoda su skoro vsade. /svetla by maly byt do 24h asi vsade./ Aj ked z pocutia viem ze 50 percent kradezi xenonov je podvodna zalezitost majitela auta a fiktivna kradez na poistovnu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...