Přejít na obsah

POZOR -- Ověřené rady pro zabezpečení vašich aut


ruste

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...

Chci se zeptat, kdo máte zkušenosti. Umístění nesériového vypínače do auta, "tajný" vypínač, co rozpojí určitý obvod a měl by ztížit krádež auta. Jedná se mi o montáž do nového, nejetého auta v záruce, zda mi tím záruka nezanikne popř. kdo to nabízí ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě když si autorizovaný servis nevěděl rady se závadou a chtěl auto vézt do Bolky, tak po mě bylo chtěno uvést auto do původního stavu před úpravami, v mém případě to právě znamenalo odstranit tajný vypínač!

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dobrý den ve spolek, :kol-140:

 

chtěl bych se zeptat jestli někdo neví jak je to s jištěním vozů dovezeným z D?

 

Při nedávné kontrole před odjezdem na dovolenou, byla zjištěna syntetická chyba na relé čerpadla.  (nelze odstranit)

Po konzultaci s autoelektrikářem mi bylo sděleno, že se jedná o nějaký ten typ zabezpečení, buďto tajný spínač nebo nějaký čip... pze jiné vysvětlení nemá a být tam opravdu tato chyba tak auto prostě nejede...  V autorizovaném servisu škoda nic neví a MB jim jen tak po telefonu neporadí! :kol-32:

Auto mám ve výbavě eleganc 2.0 litr PD s orig sadou na telefon + GPS antenou. Celekm mě udivilo, že tam není Construct, ale prý to naši západní sousedé už moc nepoužívají a spíš investují do elektronického jištění vozů - (jen info které jsem slyšel)

 

Za nějakej ten příspěvek předem děkuji. :kol-142:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Syntetická chyba? :kol-98:

Nebyla to spíše sporadická chyba?

Sporadická chyba znamená, že je ojedinělá, zřídka se vyskytující. Např. že nějakých vodič k něčemu je na chvíli přerušen a pak se to vrátí do normálu, nebo třeba data, nebo nějaké impulsy se na chvíli vychílí z normálu a pak se zase vrátí na předepsané hodnoty(z nějaké předepsané dolní nebo hornbí hranice)(pouze příklady, je víc příčin)

Sporadická chyba jde většinou odmazat.

Ale možné je, že někdo si tam někdo dal nějaký po domácku vyrobený imobilizér, ale tam bych hádal, že přes nějaký spínač a relé. V tomto případě by ale diagnostika vyhodila nějakou stálou chybu ohledně napájení třeba

Ať Ti technik vypíše chybové kody a hoď to sem.

I když mám tušení, že to se zabazpečení vodla nebude mít nějakou souvislost a bude chyba třeba právě v tom čerpadle

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím SUP1, :kol-149:

 

no vím co znamené "sporadická" chyba o té jsem právě nepsal... Opravdu se jedná o chybu "syntetickou" samo kód jsem nenapsal, ale jsem už domluvený na příští týden že na to zas mrknem ve škodovce. Právě, že na to taky koukal a absolutně nevěděl co to znamená a vymazat to prostě nešlo... Musím podotknout, že pokud ti odejde relé na čerpadle tak auto je out (nejedeš) Já jezdím deně a bez problému... :kol-47: Zkusíme kontrolu SW a možná provedu aktualizaci. Tajný spínač po domácku asi né!!! Auto je po dvouletém operativním leasingu, servisované v aut servisu, mám komplet historii, faktury atd. Hlavně němci nic doma nekutí... :kol-28:

Dalo by se tam zavolat, ale je to bohužel dost choulostivé téma a to nikdo po telefonu řešit nechce... :kol-32:

Jinak máš pravdu s tím relé a napájením, od tud vítr vane.... :kol-47: Pokud jsou mé doměnky správné tak budu potřebovat asi GSM modul který zřejmně to relé vypne zadanou smskou z mobilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...