Přejít na obsah

POZOR na nekvalitní LED žárovky - začouzená parabola


Skulosch

Doporučené příspěvky

Ahojte, potřebuji poradit jak vyčistit parabolu světla.

Zakoupil jsem si na www.   .cz LEDKY, ale hrubě se mi tento nákup nevyplatil.

Led žárovka se v objímce seškvařila a roztavila část objímky a tím zakouřila část paraboly světla viz foto.

Poslal jsem LED na reklamaci s žádostí o náhradu škody způsobené jejich výrobkem, ale poslali mě k šípku, že se jedná o neodbornou montáž a že chybí posudek soudního znalce, že to způsobil jejich výrobek!!! Nevím jaké vzdělání musí mít člověk na výměnu obyčejné parkovací žárovky... No prostě, škoda mluvit.

Máte pro mě někdo nějakou radu, jak parabolu vyčistit?

Děkuji za odpovědi

Skulosch

post-42409-0-01491200-1351661709_thumb.jpost-42409-0-96005000-1351661751_thumb.jpost-42409-0-74735400-1351661845_thumb.jpost-42409-0-88070900-1351661913_thumb.jpost-42409-0-17660700-1351661921_thumb.j

Editováno: , autor: Skulosch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já stejně tuhletu "módu" LED diod pořád nechápu. Jaký to má smysl osazovat LEDky do vnější světel? Pokud se nejedná o vysocekvalitní výrobce (Osram, Bosch, Philips, Hella) tak fakt nechápu co lidi nákupem čínskejch šmejdů sledují. Navíc v autech s vyspělou elektronikou, kde nikde napětí nekolísá aby to škodilo běžnejm žárovkám. Takže suma sumárum pro čínské shity:

1) Nebude to svítí líp

2) Pořizovací cena je vyšší než u značkových vláknových žárovek

3) Vypadá to tupě

4) Kvůli Can-Busu nelze snížit spotřebu

5) Jak vidno životnost je taky někde jinde....

Já LED na OCII nepoužíám, nevidím v tom jediný přínos. Pokud bych šel do LED, tak jedině do značkových, ale dát 250kč za jednu W5W mi příjde taky blbost, pokud člověk vyložene nepotřebuje ladit s barvou xenonů....

Editováno: , autor: h.vik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic proti, ale to že je dražší ještě neznamená že je lepší. Na těch stránkách není ani ťuk o výrobci.Čili to taky může být úplně jednoduchej fígl jak někoho nachytat.

Příklad: Objednám z číny 1000 těchto žárovek, jedna mě výjde na 50kč a pak to zvednu na 450kč abych v lidech vzbudil dojem že kupujou kvalitu. A zřejmě to i funguje.

Neříkám že tyhle co zde prezentuješ musí být vyloženě špatné, ale těch 450kč mi za "no name" příjde dost. Když se podíváš na stránky nějakejch čínskejch velkoskladů, tak tam najdeš i stejné fotky, jako používají české eshopy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BTW to denní svícení mi taky k srdci nepřirostlo. Šmejdy za 300 z lidlu jak říkáš nic nevydrží, svítivost a kvalita (plasty/uchycení) se prostě poznají na první pohled. Philips/Osram sady stojí kolem 2.000,-, rozhodně jsou ale kvalitnější. Na starší auta se tyhle dodělávaná denní svícení asi hodí, ale u novejch aut s vyspělou elektronikou mi to příjde zbytečnost. Nehledě na to že 80% aut to má namontováno blbě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když koukám na tu jejich nabídku LED, tak je to jak Copy & Paste z čínského e-shopu. :) Třeba ty co stojí 450 Kč za kus se dají koupit za asi 20 dolarů, což je tedy i na Čínu dost, většinou jsou levnější. Ty první stojí 13 dolarů. Samozřejmě ceny za pár. Na druhou stranu, když to člověk koupí v ČR, tak to má alespoň komu omlátit o hlavu, když mu to zničí světlo, nebo přestane fungovat, to je asi tak jediná výhoda. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano je to Copy & Paste, vacsina to tak robi :)

A ta cena? No ehm, je mi to v podstate ukradnute, kedze tam mam uplne ine ceny :kol-27:

...mne sa hlavne jedna o to zacernanie sklicka a to by uz s tymi novymi nemalo nastat, kedze chalani na susednom fore to maju odskusane...ved uvidim :p

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já stejně tuhletu "módu" LED diod pořád nechápu. Jaký to má smysl osazovat LEDky do vnější světel? Pokud se nejedná o vysocekvalitní výrobce (Osram, Bosch, Philips, Hella) tak fakt nechápu co lidi nákupem čínskejch šmejdů sledují. Navíc v autech s vyspělou elektronikou, kde nikde napětí nekolísá aby to škodilo běžnejm žárovkám. Takže suma sumárum pro čínské shity:

1) Nebude to svítí líp

2) Pořizovací cena je vyšší než u značkových vláknových žárovek

3) Vypadá to tupě

4) Kvůli Can-Busu nelze snížit spotřebu

5) Jak vidno životnost je taky někde jinde....

Já LED na OCII nepoužíám, nevidím v tom jediný přínos. Pokud bych šel do LED, tak jedině do značkových, ale dát 250kč za jednu W5W mi příjde taky blbost, pokud člověk vyložene nepotřebuje ladit s barvou xenonů....

Jedna hloupost za druhou, omlouva asi jen neznalost. Pokud by jsi trochu lepe cetl jak na tomto foru, a mozna i vedle, asi by jsi toto nevyplodil. Nebudu tady delat zadne obhajce LED technologie, zpocatku byly jiste problemy. ale za temi soucasnymi problemy si stoji opravdu asi jen hloupost ci lenost nekterych uzivatelu, snazici se usetrit na techto resenich, a jdoucich do cinskych smejdu prodavanych u vetsiny ceskych firem. To je castecne pravda, ale ne obecne.

Jen v rychlosti :

- kvalitni LED reseni sviti rozhodne lepe s nizsi energetickou narocnosti

- porizovaci cena je ANO vyssi nez u znackovych zarovek, ale tyto kvalitni LED samozrejme vydrzi dele

- co vypada tupe? no comment

- kvuli Can-Busu nelze snizit spotrebu ? No tohle je opravdu zvast na zvasty, jiz nejakou dobu je mimoch. poreseno nastaveni komfortni jednotky, aby akceptovala LED, aniz by hazela OBC chyby bez pouziti predradnych odporu, k tomu staci umet cist

- zivotnost je skutecne nekde jinde - napr. me LED v dennim sviceni O2FL jsem menil nedavno, po cca 3,5 letech, a ne proto, ze by odeslo, ale ze jsem chtel vyzkouset jine vykonnejsi vykonnejsi reseni, a o puvodni Lectronics moduly byl zajem v jine O2FL

A ano, vetsina tech, kteri resi LED nahrady v dennim sviceni a obrysovkach to delaji zejmena pro lepsi look s xenony, ale nejen proto. Me skutecne imponuje zasadne vyssi zivotnost a nizsi spotreba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Omicron: Pokud si ti přečteš jednou pozorněji, všimneš si věty ,,Takže suma sumárum pro čínské shity:"...

To že lze komfortka nastavit, aby akceptovala LED diody jsem vzkutku nevěděl, musím ti poděkovat za ponaučení.

Ale stejně k čemu ti ta nižší spotřeba je? Jako že třeba ušetřím 2W na žárovce, tak se budu radovat že třeba při 6ti LEDkách jsem snížil spotřebu paliva o 100ml? Jestli je to uváděno jako výhoda menší spotřeby paliva, tak za mě fakt ne. Nejsem magor co řeší jestli jezdí za 5,4 nebo 5,5L, jako vetšina majitelů škodovek. Klimu mám vyhulenou pořád a když je mi zima tak si zatopím. Po dálnici jezdím víceméně co to jde, jak to umožní provoz a počasí, ve měste brzda-plyn, takže pár ml ušetřenejch díky LEDkám mě nevytrhne.

Životnost LED je možná delší, ale cena za kvalitní LED oproti žárovce je mnohonásobně vyšší, čili ani to nelze brát jako výhodu.

BTW, asi mi to nebudeš věřit, ale za 3 roky a 110.000km každodenní jízdy, jsem v předních světlometech měnil akorát v každém 1x xenon, nic jiného. A v zadních lampách 2x W3W obrysovka, toť také vše. Čili, než by se mě zaplatili kvalitní LED od Osramu nebo Philipsu, tak bych byl chlupatej děděk. Jo a žádné spatlané denní svícení nepoužívám.

Jediný bod, kde u OCII beru LED jako opravdu výhodu, je lepší look s xenony, ale toť asi opravdu vše.

Ale samozřejmě, pokud jsi s LED spokojen, líbí se ti a můžeš líp spát, já ti to samozřejmě neberu, jen jsem prezentoval vlastní názor... :kol-47:

Editováno: , autor: h.vik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omicron: můžeš poradit LED do osvětlení RZ? Prosím konkrétní link.

O2 MR 2012 Combi.

Díky moc.

Ja mám tieto (teraz neviem s istotou, koľko diódové, ale Canbus určite):

http://www.ledziarovka.eu/?444,festoon-canbus-3-led-smd-36mm-12v-biela

Zatiaľ nemám problém. Dal som ich aj do interiéru a kufra (svieti to parádne), vymenil som v interiéri aj T10

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro O2 v FL verzi je jedno, zda jsou oznaceny "Canbus" nebo "OBC free" apod... Az na vyjimky to stejne neni funkcni, a navic tj. vetsinou reseno odpory, tzn. se siditkem pro elektriku auta.

100% funkcni a s jakymikoliv moduly je prekodovani jednotky, dela to napr. Ferda. Myslim, ze to je jedna spolehliva a funkcni cesta, bez nutnosti odporu a dalsich chipu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...