Přejít na obsah

Bouračka na parkovišti


Ustecak21

  

39 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

no ale počkej mamce moji se stalo asi neco podobného nebo nevim narazil do ni borec nedobzdil jednoduše, borec také napsal že všechno bere na sebe jen jeho vina, auto se opravilo v autorizaku jenže chtěli prachy že došlo k zhodnocení auta atd ale že ma auto ted status bourané už nikoho nezajíma ze si zato nemohl to už vubec ne, ale meto to co docinení i s pojistkou našeho auta že pojistka nebyla proti amortizaci náhradních dílu to muže být klidne i 15% škoda byla k 35k takže platila cca 5k je pravda že přestrikali neco navic co bylo podrené a byla to oprava za vic jak 5k takže to zase moc neresila ale jde o ten princip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě nemaj problém s amortizací a náhradníma dílama. Rozhodli se jednoduše že jsem stejně tak spoluviníkem jako jejich klientka! Tak já už fakt nevím jak a kde parkovat abych si to zase náhodou nezaplatil. A už vůbec nevím k čemu jsou pojišťovny a jejich produkty. Teda vím, ale radši si to nechám pro sebe!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě nemaj problém s amortizací a náhradníma dílama. Rozhodli se jednoduše že jsem stejně tak spoluviníkem jako jejich klientka! Tak já už fakt nevím jak a kde parkovat abych si to zase náhodou nezaplatil. A už vůbec nevím k čemu jsou pojišťovny a jejich produkty. Teda vím, ale radši si to nechám pro sebe!

kam ta ženská uváděla, že zavinila nehodu? Do protokolu PČR, anebo do hlášení o nehodě? Kdyby to totiž bylo do protokolu PČR, tak pojišťovna nic nemůže dělat. A i tak je to podle mýho špatně, že po tobě něco chtějí.

Řekla ta pojišťovna viníka, jak na to přišli? Z čeho tak usuzují?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tohhle víte pánové...? Když Vám na parkovišti někdo jebne dveřma do auta (za vaší přítomnosti samozřejmě) a odmítne uznat vinu,tak z něho prachy vytáhnete POUZE v občanskoprávním sporu???? Policie vám nepomůže,protože se to nebere jako nehoda.... To je mazec že????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako dopravní nehodu to možná uplatnit nepůjde, ale pokud nadobudneš dojmu, že způsobená škoda překročila 10 000CZK, můžeš na dotyčnýho škůdce zavolat PaChy tak jako tak - a podat na něj okamžitě trestní oznámení za úmyslné poškozování cizí věci a vandalismus. Jak způsobená škoda přeleze 10 tisíc, je to trestnej čin a náhrada škody se následně VŮBEC NEMUSÍ odehrávat pouze v rovině občansko-právní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to vezmu kolem a kolem, napočítám klempíře, lakýrníka a taky svoje náklady a čas vynaložený na zařízení opravy a ušlý potenciální zisky, nemusím vlastnit zrovna Rolls Royce aby se celková škoda dostala na tuhle částku - počítej jen když po dobu opravy uplatním potřebu náhradního auta pro rodinu, budu trvat na opravě celýho povrchu dveří klasickým tepelně vytvrzovaným lakem a ne jenom "správkou" = to znamená že se dveře budou muset před lakováním odstrojit a po něm zase zkompletovat, což je pár hodin mechošský práce á minimálně 300Kč na hodinu a ke všemu připočtu všecky hodiny a náklady na komunikace a dopravu strávený při shánění opravny a lakovny, bude se otloukač asi dost divit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ekkare nechci ti vyvracet tvou krásnou vizi, ale ani za zlatý prase to tak nefunguje :). Trestní zákoník přesně stanoví, že trestný čin lze spáchát pouze úmyslným jednáním, nestanoví-li, že postačí zavinění z nedbalosti. Škoda postačuje 5.000,-Kč ne 10tKč. A u poškození cizí věci nic o zavinění z nedbalosti není. A to, že zavoláš policajty a začneš jim mektat něco o trestním oznámení také nic neznamená. Právní kvalifikaci nestanovuje poškozený, ten si mele svojí stále. Jednoduše věc zaevidují a odkáží tě na výše popsaný občanskoprávní spor. Maximálně jak ti mohou na místě pomoci, je to, že ztotožní druhého účastníka, když ti odmítne poskytnout totožnost. Ty si pak můžeš písemně zažádat o jeho nacionálě(jelikož máš právní zájem na zjištění jeho totožnosti), na čež ti policie odpoví. U přestupku je to podobné tam sice postačí zavinění z nedbalosti, jestli přestupkový zákon nevyžaduje úmyslné zavinění, ale u přestupku proti majetku dle § 50 přestupkový zákon požaduje úmysl odcizit, případně poškodit cokoliv. Takže jsi zase druhej, protože prokázat úmysl poškodit něčí dveře při vystupování z vozidla u kauflandu je nesmysl. Nemluvím o extrému, kdy to někomu šoupneš 10 cm do dveří a on bude naschvál mlátit dveřmi, protože je vytočenej jako bejk, že nemůže vylézt z auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

moje zkušenost je taková, že jsem měl odřený zadní nárazník z boku kdy do mě nacouvala Felda, řidič neujel a řešilo se to s jeho pojišťovnou (ČSOB).. po opravě i když jsem podepsal plnou moc servisu mi stejně na mail přišla od ČSOB faktura do koruny vypsaná kolik pojišťovna servisu platila... a příjde mi to normální, nechápu proč by se něco mělo dít za zády majitele i když podepsal plnou moc servisu a on už si to řeší přímo s pojišťovnou.. přece majitel musí o všem mít přehled ne? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Už mám klidné spaní - po čtyřech měsících!!!!

 

Dnes mi totiž přistál domů dopis o ukončení pojistné události.

 

(náhradní vozidlo)
Celková výše vzniklé škody 7.200,-- Kč

Poměr zavinění škody poškozeným 0,00 % 0,-- Kč

Poskytnutá záloha na pojistné plnění 0,-- Kč

Výše pojistného plnění (resp. doplatku pojistného plnění) 7.200,-- Kč

 

(díly,lak,montáž,atd)
Celková výše vzniklé škody 31.118,-- Kč

Poměr zavinění škody poškozeným 0,00 %.... 0,-- Kč

Poskytnutá záloha na pojistné plnění 0,-- Kč

Výše pojistného plnění (resp. doplatku pojistného plnění) 31.118,-- Kč

 

Pojistné plnění v celkové částce 38.318,-- Kč je realizováno prostřednictvím krycího dopisu opravně na bankovní účet ......,

variabilní symbol...... (Autorizovaný servis Škoda OKIM spol. sr.o.).

 

 

Takže neplatím ani korunu (Amortizace) toho jsem se celkem bál.

Frajer si to může hodit, má splátky na pár let!

 

Co z toho plyne za poučení? Nejezdi nepojištěným autem a bez řidičáku!

 

 

:kol-35: :kol-35:  :kol-35:  

Editováno: , autor: Ustecak21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...