Přejít na obsah

Bouračka na parkovišti


Ustecak21

  

39 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Tak dnes jsem asi nakupoval naposled v tescu, při mém nákupu totiž vyvolali mojí SPZ, hned jsem se orosil, začal jsem něco zlého tušit! Dorazím na parkoviště a tam stál můj miláček takto nabouranej!

Nárazník, světlo, blatník, nadržka na odstřikovače kaput!

Klasika, mladej kluk do mě nacouval se starým mitsubischi galant. Samozřejmě on neřídil a řidič utekl, auto udajně koupil včera. Ukázal mi sice zelenou kartu,ale jestli je pojistka platná to nikdo neví!

Tak jsem zavolal policajty, ty to sepsali a zapsali si jeho i jeho zpolujezdkyni.

Dostanu něco z pojištovny když to nebude mít pojištěny???

:kol-26: :kol-26: :kol-26: :kol-26: :kol-26: :kol-26:

ach jo...........

Máte někdo nějákej odhad škody? je to r. 2006, poradí někdo co a jak? Je mi jasny že do pondělka nic nevyřešim :kol-26: :kol-26:

Pokud to někoho zajímá, rád se podělím o své trable:

Co je zatím vyřízeno?

Sepsaný záznam o nehodě

Na místě sepsané "potvrzení o účasti na dopravní nehodě" Policií ČR - odhadnutá orientační škoda na místě 30tis

Voláno na linku pojistníka (generali) - mimo provoz - jen všední dny

Voláno mému pojištovákovi co mi uzavřel mou pojistku - doporučeno zajít v ponděli do pojištovnu vyníka

12.11.2012 - Dnes mi na generali řekli že pojistka vyníka byla zrušena v létě!!!

12.11.2012 - Vyplněn formulář poškozeného na ČKP Česká Kancelář Pojistitelů

14.11.2012 - Zavolal jsem na zákaznickou liknu ČKP a tam mi paní zdělila, že můj případ zrovna řeší, že již má veškeré podklady od policie ČR

a zítra ráno mě kontaktuje. To už bude mít přesné info která pojišťovna to bude řešit.

15.11.2012 - Dnes mě kontaktovala ČKP a zaslala dokument stím, že případ přidělila pojišťovně UNIQUA

Co mě čeká:

15.11.2012 - zítra jdu na pojišťovnu které byl případ přidělen.

O dalším průběhu budu informovat

post-26935-0-61393600-1352487994_thumb.j

post-26935-0-68574200-1352488177_thumb.j

post-26935-0-97367900-1352488192_thumb.j

Editováno: , autor: Ustecak21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapy mám nárok na zapůjčení vozidla do doby než se auto opraví??? Dost by mi to zkomplikovalo život bejt bez auta!

Nejspíše ano, to jsem se dočetl na netu:

Poškozený. Mám nárok na náhradní auto?

Nejčastěji kladená otázka, nás řidičů.

Veškeré náklady spojené s řešením vzniklé škody jsou hrazeny z “povinného ručení” pachatele dopravní nehody a řídí se zákonem č. 168/1999 Sb o Odpovědnostním pojištění motorových vozidel (novelizace ze dne 1.5.2004) a § 442 (a následujících) Občanského zákoníku. Pakliže Vám někdo tvrdí něco jiného, není to pravda.

Nárok na zapůjčení náhradního vozidla vzniká bez ohledu na to, slouží-li Vám poškozený vůz k služebním nebo soukromým účelům.

Editováno: , autor: Ustecak21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam několik bodů. Pokud to máš kousek do práce, můžeš jet autobusem nebo pěšky. Pokud tím nevozíš někoho ZTP nebo jinou postiženou osobu a tak dále. Každá pojišťovna to dle mého názoru má jinak nastavené. Mrkni tady http://www.csobpoj.cz/cs/pruvodce-pojistenim/navody-a-postupy/pojisteni-vozidel/Stranky/postup-pri-vyuziti-nahradniho-vozidla.aspx

Určitě se to dá nějak uhrát. Hodně štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 rolbař

Myslím, že vím kam míříš. :kol-28: Jestli se jedná o zaparkování. :kol-47:

2 Ustecak21

Jinak mi připadá trošku divné, že řidič utekl a druhý kluk s holkou neutekli. :kol-32: A ještě mě napadlo jestli obchodní dům nemá pořízený videozáznam z parkoviště??? Většinou tam pár kamer je, právě ohledně vykrádání aut či nehodám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten prďolka tam asi v momentě rány neseděl, to by nevypadal tak spokojeně... Skoro určitě byl s rodičema na nákupu.

Samozřejmě, smysl je myšlen jinak, mohlo se stát něco horšího třeba na silnici při potkání s takovým řidičem;)

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamery jako obvykle na toto misto nebyli smeřovane.

Kluk co zustal byl majitel co nema ridicak a kamarad ridic utekl.

Auto popojelo asi 3metry - stal jsem zaparkovany v pruzich - měl jsem tam zarazenou jen rychlost - kdyby byla rucka tak by to bylo asi horsi

Jen vrchni plechy to nejsou , je zmuchlana i ta kostra (brejle nebo jak se tomu rika az k podbehu) - palivovej filtr vytrzenej z drzáku

Editováno: , autor: Ustecak21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel pro toho kluka, v tomhle případě majitel odpovídá za činy, který s autem vyvede někdo jinej, komu je to auto zapůjčeno - aspoň tak to hlásá platná legislativa. Pro majitele auta je to nejhorší noční můra, pro přestupce když se ho nepovede zjistit, velká výhoda - jak vidno, opět naši zákonodárci mysleli prdelema, když dávali dohromady paragrafy, podle kterých se máme my všichni domáhat svých práv a nároků vůči viníkům - když někomu půjčuju auto, jsem už v ten moment odpovědnej za to, že on s tím autem nic nespáchá... Presumpce viny jak vyšitá - jak tady dostává na prdel naše "ústava" se ani neodvažuju hodnotit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...