Přejít na obsah
Zobrazit v aplikaci

Lepší způsob procházení. Dozvědět se více.

ŠKODA Forum - SKODAHOME.cz

Celoobrazovková aplikace na vaší domovské obrazovce s push notifikacemi, odznaky a další.

Pro instalaci této aplikace na iOS a iPadOS
  1. Klepněte na ikonu Sdílet v Safari
  2. Posuňte menu a klepněte na Přidat na plochu.
  3. Klepněte na Přidat v pravém horním rohu.
Pro instalaci této aplikace na Android
  1. Klepněte na tři tečky (⋮) v pravém horním rohu prohlížeče.
  2. Klepněte na Přidat na plochu nebo Nainstalovat aplikaci.
  3. Potvrďte klepnutím na Nainstalovat.

Doporučené odpovědi

Publikováno

Ahoj, snažil jsem se tady hledat, ale podobné téma jsem nenašel, ale pokud někde je, tak se omlouvám za duplicitu.

K problému.

Mám OI 1,8Turbo AUM. Můj problém spočívá v tom, že mi přijde, že auto divně smrdí. Když je motor studený, auto krásně a poměrně klasicky čistě voní po spáleném benzínu. Ale když se motor zahřeje na provozní teplotu, tak začne zvláštně smrdět. Připomíná mi to smrad, asi jako když mi před cca rokem a půl odešel zapalovací modul a auto šlo na tři válce.

Nedávno jsem řešil problém s přidušováním motoru, když se studený nastartoval. Problém vyřešilo vyčištění škrtící klapky a lehké vyčištění váhy vzduchu. Problém s divným zápachem zahřátého motoru ovšem přetrval.

Auto bylo na diagnostice, nic nehlásí, měřil se tlak turba, vše v normě. Ani při jízdě nepociťuji nějakou újmu na dynamice auta.

Olej měním po cca 10 - 12 tisících a mizí zcela minimálně. Zhruba 0,3 litru mezi výměnami, což vzhledem k tomu, že auto jezdí krátké vzdálenosti a po zahřátí si výkon užívám, nepovažuji za špatnou hodnotu. Voda nemizí vůbec.

Jediné u čeho nemám jistotu je spotřeba :D Nejezdím na spotřebu a ani nikterak pomalu, takže spotřeba osciluje mezi 10 - 12 litry po městě. Mimo město cca 9 - 10. Ale myslím, že kdyby to bylo bohaté na směsi, tak to smrdí jinak a že to ukáže VAG. Zas naopak, kdyby byla směs chudá, taky by to hodilo nějakou chybu, ne?

Setkal se s tím někdo z Vás, že by mu auto divně smrdělo? Netušíte co by mohlo být za problém?

Děkuji za případné reakce :kol-47:

Spíš než čekat na vyhození chyby, tak kouknout na live data. Málo kdo to dělá a málo kdo ví, co hledat. Takhle těžko radit, když si nemůžeme čuchnout :D Chybu by ti to mělo hodit jak při chudý, tak bohatý.

  • Autor

kdyz mi nekdo poradi, jak to nahrat tak, aby se k tomu dalo cuchnout, rad to udelam :-D nicmene, uvidi normal VAG ty live data? popripade co bych mel hledat? ;-)

To nevím, nedělám v tom, takže neporadím jakou diag na to potřebuješ. Ale v těch live datech poznáš jak ti reagujou různý čidla, váha, labdy apod. a dá se z toho poznat, co je v háji.

Připojte se k diskuzi

Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.

Host
Odpovědět na toto téma...

Podobný obsah

Aktivovat mobilní záhlaví

Chrome pro Android
  1. Klepněte na ikonu zámku vedle adresního řádku.
  2. Klepněte na Povolení → Oznámení.
  3. Upravte své preference.
Chrome pro desktop
  1. Klikněte na ikonu zámku v adresním řádku.
  2. Vyberte Nastavení webu.
  3. Najděte Oznámení a upravte své preference.