Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Borci, co nemáte rádi DSG, protože cuká, škube, či dělá jiné nepřístojnosti - tak pro vás sem dávám vysvětlení od šéfinženýra vývoje BMW M5, proč škubou jejich automaty, které ve vozech jiných značek řadí bez tohoto jevu:

 

Záměrné škubající automaty

Nejsme zrovna příznivci automatických převodovek a za manuály bychom je nevyměnili v žádném autě. To ale neznamená, že ignorujeme jejich přednosti - samotné řazení zvládnou nezřídka rychleji a dokážou v takovém případě být i jemnější než leckterý řidič. Dokážou takové být, jenže takové nebývají, schválně.

Např. v testu BMW M5 jsme zaznamenali dost necitlivé škubání automatu v nejrychlejším módu řazení, které u jiných skříní stejné konstrukce (třeba v Porsche Cayman) nezaznamenáte, i když jsou podobně rychlé. Ptali jsme se na to šéfinženýra vývoje M5 Maxe Ahmeho v domnění, že BMW prostě udělalo svou práci hůře než Porsche, ten ji ale bránil - škubání tu být nemusí, je přidané schválně.

„Nemá to funkční smysl, umíme to také udělat způsobem, kdy změna převodů proběhne neznatelně a není to pomalejší. Není to pomalejší,” řekl s důrazem Max Ahme k celé věci. A na odpověď, proč je to tedy takto, sdělil: „Přišli lidé z marketingu s tím, že někteří zákazníci vnímají takový projev převodovky jako 'sportovnější'. Tak jsme to tak udělali.” Stejný projev řazení pak najdete i ve všech novějších M a nejen v nich - zaškubou s vámi i automaty jiných značek, pravděpodobně ze stejných příčin. Že to je další prázdná show, snad nemusíme dodávat...

 

 

Že by možné vysvětlení i pro DSG? :kol-44:

  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bere Clint aby usetril. Ja tady ted jezdim z Kindercar v tech paracich s klimou a plnym obsazeni kolem 7. Coz neznam. Ja myslel ze ten VIF ma spotrebu snizovat a ne zvysovat. Navic kdyz to chci nekde odpichnout na krizovatce tak musi vsichni vystoupit pac jinak plnej plyn a stojim porad na miste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vzhledem k tomu, ze jsem tady vcera chytl nejakyho jihoceskyho faraona se zvysenou teplotou, tak jsem na prazkach a suchych rohlicich, jeste jsem se ani nevozral. Kurva fix. Tedy Motosi ne ze bych te chtel brat za slovo. Ale jestli vyjdou ty Slapy tak jim spolu ukazeme jak se to dela, ne jako minule , ze Clint s Panchem cucali dve piva a jednoho panaka celej vecer.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl dneska s rodinkou na Kokoříně a hned co jsem vystoupil z auta, vlítla mi vosa pod košili a vrazila žihadlo do břicha...Na hradě jsem ovšem zjistil, že nejsem zdaleka sám a každej si odnášel nějaké to žihadélko na různých částech těla, prakticky nikdo se nebavil o ničem jiném, než o vosách. To jsem snad ještě nezažil.

Pak jsem pospíchal k autu a rychle za sebou zavřel a vosám jsem ujel :D

Žihadlo ještě ted cejtim....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byly nějaké útočné, vůbec se jich nešlo zbavit, druhá mi lezla pod límec a málem jsem měl další :( Nějaká paní nám podávala větev a říkala, že ji tu nosej všichni :D Žihadlo jsem nevyfásnul už hodně let...

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hoši, chatka na Motos Slapskou grilovačku zajištěna. Jinak ke spacímu pořádku....

 

                                                                                         Dole vpravo: Clint

                                                                                         Dole vlevo: Pancho

                                                                                         Nahoře vpravo: Ozi

                                                                                         Nahoře vlevo: Petrrr + Rádius ;)

 

Motosman - služba u grilu

 

A pak že se 5 lidí do chatky pro čtyři nevejde ;)  Stačí to jen správně propočítat

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamčeno a odemčeno toto téma
  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...