Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

to mi teda řekni, co mám zadarmo...  :kol-140:  veškerý investice, který dělám a musím dělat, tak nejdříve si na ně musím vydělat vlastní činností. A to, že to mám bez DPH je pravda; ale musím to nejdříve zaplatit VČETNĚ DPH. Daň mi až posléze stát vrátí. Silniční daň je nutné zlo a jen zálohu mám 2tKč (+ zhruba doplatek v této výši; což se ale dozvím až v lednu).

  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzo... toto téma zde nemá smysl řešit. Podnikání resp. živnost má své klady i zápory. Ale klady převládají a je pravda, že kdyby se ti to nevyplatilo, tak to koupíš jako fyzická osoba... Každý zaměstnanec toto bere jako velké plus, ale tohle je jen jedna z věcí, které Ti podnikání umožňuje využívat náš státní systém  :kol-28:

 

PS: já jsem zaměstnanec takže o tom nemám taky ani šajn, ale něco málo se v hospodě občas dozvím a ani za mák to nikomu nezávidím...Spíš mě serou ZLODĚJI, kteří kradou veřejně a ani se nesnaží o to, to nějak maskovat... :kol-29:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D :D :D tak tomuhle se otevřeně směji. ono když na to nevyděláš, tak si těžko něco odečteš  a už vůbec něco koupíš.....

 

 

a jak sem pochopil, tak radius myslel, že když si zaměstnanec a dostaneš služební vůz...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzo... toto téma zde nemá smysl řešit. Podnikání resp. živnost má své klady i zápory. Ale klady převládají a je pravda, že kdyby se ti to nevyplatilo, tak to koupíš jako fyzická osoba... Každý zaměstnanec toto bere jako velké plus, ale tohle je jen jedna z věcí, které Ti podnikání umožňuje využívat náš státní systém  :kol-28:

 

PS: já jsem zaměstnanec takže o tom nemám taky ani šajn, ale něco málo se v hospodě občas dozvím a ani za mák to nikomu nezávidím...Spíš mě serou ZLODĚJI, kteří kradou veřejně a ani se nesnaží o to, to nějak maskovat... :kol-29:

Ano, vše má své klady a zápory jak píšeš. Ale v hospodě se toho vždycky nakecá, ale pořádně páru o tom tam zpravidla nemá každej. Tady v tomto banánovém státě je to zažitý, že když "něco vezmeš na firmu", že to nic nestojí, je to zdarma a dělnická třída to podnikateli (vykořisťovateli  :kol-28:) vlastně umožňuje.

Třeba šedou Octavii jsem měl jako FO, protože nebylo možné rozumně si dát do účetnictví ojetý auto. A kupovat jako první "investici" do podnikání automobil je slušná sebevražda.

 

A ještě k tomu co a jak bere zaměstnanec jako samozřejmost: vždy (a i tady) se plete firma a živnostník. Na firmu (s.r.o. či a.s.) jde udělat dost věcí (leasing, úvěr a jiné možnosti financování), ale jako živnostník jsi na tom de facto stejně jako zaměstnanec - na vše si MUSÍŠ SÁM VYDĚLAT! Nemáš zakázky, nemáš nic; naopak ještě denně proděláváš. Jako zaměstnanec tohle neřešíš: není práce, tak sedíš za určitý % z platu doma a čučíš z vokna a veškerý rizika nese tvůj chlebodárce (vykořisťovatel).

 

Woe, jste mě zase vytočili  :kol-29:

  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dneska jel s dodávkou po hradecký dálnici a postupně mě předjeli čtyři Fabie III . No ale hoši, těžký zklamání !!! Za mně, hroznej paskvil. Ve předu nějak podivně zaoblený světla, vzadu naopak samý ostrý hrany a rohy, jak když to k sobě nepatří. A pozor, kdyby někdo myslel, že byly s kamufláží, tak rozhodně už nebyly.     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pokud děláš na černo tak asi tvoje praktiky fungují.

základ dostaneš vždy, jinak s tebou musí rozvázat pracovní smlouvu...... a zrovna zaměstnanci mají slušný práva...

 

víš jak, každej si může zkusit nějak podnikat...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D :D :D tak tomuhle se otevřeně směji. ono když na to nevyděláš, tak si těžko něco odečteš  a už vůbec něco koupíš.....

 

 

a jak sem pochopil, tak radius myslel, že když si zaměstnanec a dostaneš služební vůz...

 

Zrovna ty se moc nesměj, je ti sotva osmnáct a rozhazuješ prachy jak padesátiletej podnikatel. Je vidět, že ti rodiče hodili do štrůsoku, abys byl rychleji dospělej. Vždyť ani česky psát neumíš :kol-46:

 

Ozi: já měl na mysli funglovky O3 RS, ne ty staré škopky :D

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pokud děláš na černo tak asi tvoje praktiky fungují.

základ dostaneš vždy, jinak s tebou musí rozvázat pracovní smlouvu...... a zrovna zaměstnanci mají slušný práva...

 

víš jak, každej si může zkusit nějak podnikat...

To určitě, ale takto to většinou funguje ve větších firmách, u malých podnikatelů se s tebou dost často nikdo nepáře a můžeš se vesele soudit v tom českým bordelu až do alelujá. Zákoník práce je, kamaráde, jen cár papíru. A to někdy i velkých a zahraničních firem.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honza9007:sedíš za určitý % z platu doma, to mě rozesmálo.To možná sedíš,ale nesmíš být ten zaměstnanec u podnikatele,páč pak sedíš většinou za hovno:-D

Pokud jsi zaměstnanec a zaměstnavatel pro tebe nemá práci, může tě poslat zadarmo domů; ale jen na určitý počet dní. Na delší dobu ti musí platit ty procenta; jen si počkej na Kurzarbeit ;) De facto už ten systém tady byl v "době krize"; jen se to jmenovalo jinak a byla to oboustranná dohoda zaměstnavatelů s odbory.

 

Stringo: hledám viníky...  :kol-28:

 

Pawouk: náhodou zák.práce není jen cár papíru; problém je na obou stranách v tom, že zaměstnanci ve strachu o job podepíšou všechno. A málokdo jde při vyhazovu proti zákoníku práce k pracovnímu soudu  :kol-32:  Protože je to, bohužel pro "dělnickou třídu" :D, na strašně dlouho. :( Ale to je jakýkoliv soudní setkání v týhle banánový republice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně pawouku, pokud ten menší podnikatel či firmička zkrachne, tak se dostaneš jenom do pořadí a nic asi nedostaneš, ale jinak se asi dá možná, pokud je alespon nějak seriozní. ale jak píše Honza, soudit se nemá moc smysl tady...

klint zase jedl vtipnou kaši  :) Jj ozákovi je málem 60, Honzovi táhne taky na 60 , pawoukovi táhne na 90 roků a tobě asi na 100...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je a není... řekněmě, že si ti něco stane v pracovní době díky práci, kterou máš zadanou a zaměstnavatel nesplnil všechny bezpečnostní předpisi, tak pak to třeba funguje ;)

je to takle se vším, jak strany nejsou ochotný to nějak řešit, tak to pak končí špatně. A na soudy hold nemá každý peníze, bohužel to tak tady funguje...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...