Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

slušný, i po stránce techniky a kvality zpracování, je ten nový Opel Adam a poslední ročník Opelu Mocca. Od Insignie ruce pryč; to byl ještě poslední krám, ze kterýho všechno funkční vyndali maníci z jůesej a nahradily levnými paskvily a náhražkami. A nová Astra se opět řadí ke kvalitním autům; navíc ty nový Opely opět po něčem vypadají.

 

A třeba u toho Adama je úplně suprový prostor pro individualizaci auta; jen je pak nesmyslná cenovka, no. :( Ale hafo srandy něco stojí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

volvo není špatný, ale jak píše pawouk, jejich eko politika.. dle všeho asi nemaj prachy na vývoj novějších V6 nebo V8 či alespon R5 2,5 motory, jako dávat do XC90 4 válce, auto v cenovce 2 miliony, hmmm...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem to tak, ze pro firmu je zvyseni platu o 2 tis hrubeho zamestnanci naklad dejme tomu 4 tis. Kdezto kdyz da zamestnanci sluzebni vuz, vyjde ho take na 4tis mesicne, ale z jiny kasicky a tu si celou da do nakladu, takze vysledek je spokojeny zamestnanec a i zamestnavatel. Stejne to chodi s provozem vozu, vse se da do nakladu a tizi silnicni dane nese zamestnanec a jeste rad, protoze ma auto. Takhle jaem to myslel. Pokud jsi OSVC, tak ano, nejdriv si na to musis vydelat, ale pote si vse das do nakladu, servis, benzin (i soukromy, neco malo odectes, aby byl bernak spokojenej) atd atd... pokud to takto nedelas, tak ti to neberu a ani se te na to neptam je mi to jedno jen rikam, ze se to tak dela bezne. Mam zname financni poradce a ti maj v nakladech uplne vsechno, auta, provoz, autosedačku (dite musi vozit obcas s sebou, realita je ze nikdy!), televizi, tv poplatky - to je ke vzdelavani atd... proste sikovna ucetni obhaji vse. Mam i jednoho restauratera, ktery zasadne nakupuje jidlo a piti jen na firmu... a pokud si to dokaze obhajit je to v poradku.

Co me tedy sere vic, tak ty prizivnici, co dostavaji 1/2 meho platu a konkretne treba jako pridavky na deti, myslim si, ze bych mel pravo se k nim podivat domu a zhodnotit, jestli se nemaj lip nez ja.

Zakonik prace je opravdu jen pro lidi, co maj penize a cas studovat tu bychli. Byl jsem ve statni sféře potrebovali se me zbavit, tak mi dali 2 papiry, na jednom ze davam vypoved a na druhym ze mam nove 2/3 uvazek bez osobka (musim zduraznovat ze dokonce i se zpetnym datumem o mesic?)... kdyz jsem to odmitl podepsat tak zacal psychicky teror a doslova jsem musel odvadet praci na 400 %, abych si normalni vyhazov s odstupnym odpracoval a jeste po tezkych bojich (bezny vyhruzky byly ze teda poletim na paragraf pro neplneni povinnosti, pozdni prichody apod... 2 chyby a bylo by) Mimochodem nemusim zduraznovat, ze se mnou 2 mesice mluvila jen uklizecka ktera na tom byla stejne jako ja. Pak jsem byl u mensiho zivnostnika o 8 lidech a tam zakonik prace panove, tim si sefik zapaloval doutniky a utiral pozadi. Bezne se makalo 10h falsovala se dochazka, takze je asi jasne ze chybel odpocinek dany zakonem. Minimalni mzda a dalsi na ruku hotove - tam jsem teprve poznal, co to je drit jako cinan za 60kc na den a jak to se zakony chodi v cr a nejaky dph, odpisy apod... ha pro smich. Mozna by bylo zajimave se podivat, jale mel panacek zisky, pac si troufam rict ze pod 20 tis/rok. Obrat ale pres 5 milionu urcite.

Takze sorry, ale v tomhle tematu se orientuju - po mych zkusenostech jsem si ty zakoniky dokonce musel přečíst!!!

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste mi tam chybi ze jsem mel u zivnostnika sluzebni telefon IPhone a neomezeny tarif jen na volani (tehdy to neexistovalo) a to bylo supr... jenze, nedosel sis na hajzl aniz by nekdo nevolal a pak te jebal sef proc neberes telefony. Zakaznici volali mezi 6h - 23h, od po do ne a 366 dni v roce, takze po tydnu jsem telefon doma prestal nabíjet a mel jsem klid a radsi jsem se nechal jebat od sefa. Tak asi takhle vypada denni chleba zamestnance. Jen nekteri si stale mysli ze zamestnanec ma sve jiste :D, ja znam rizika i vyhody jak zamestnance tak osvc a kdybych si mohl vybrat a nejak bych se tam dostal, tak bych sel delat politika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, zakonnik je pro smich. Chces, nechces? Bez, za dvermi mi stoji dalsich 5. Moje tchyne pracuje jako prodavacka, reknu vam novodoba otrocina. Delala i v Bile kde si clovek nemohl ani odskocit na hajzl nebo se dokonce v klidu najist. Uz tam nedela a taky jsem tam hned pislal kontrolu z pracaku. Neni to ovsem jen Bila.

Sestra pracovala jako servirka v jedne restauraci. Majitel se ji chtel zbavit a tak aby nemusel platit odstupne vymyslel si nejaka ta poruseni na paragraf 55. A myslel si ze mu to projde. Hold segra nasla pravnika a ted se podrzte ten ji zastupoval zadarmo s tim ze je to jasne a ze si ty prachy vysoudi ze nemuze chtit penize po cloveku s kterym takto vyjebali. Shrnu to. Soudy trvaly asi rok, kdy uz u nej sestra logicky nedelala. Hold na nej sestra poslala pracak, dostal 20 tis pokutu za nesrovnalosti. Pak zjistili ze jako servirce vyplacel mene penez nez je stanovena minimalni mzda dle profese, tedy segre musel zpetne doplatit vsechny platy za 2roky. Soud nakonec vyhrala tedy byl povinen ji zaplatit 50 tis + 30 tis jejiho advokata + protoze vypoved byla neplatna tak vsechny platy ktere byly od vypovedi po rozhodnuti soudu i kdyz u nej uz fyzicky logicky nedelala. Hold se az moc spolehal na to ze se s nim nikdo soudit nebude jako uz mu to nekolikrat proslo pred tim. Misto aby segre dal posranych 30 tis jako odstupny tak ho to vyslo na 150. Z toho plyne ponauceni, nenechat si srat na hlavu. Jinak nejlepsi by bylo aby si zamestnanec mohl vyzkouset roli zamestnavatele a obracene a myslim si ze svet by byl hned hezci. Ani jeden a anu druhej vcetne OSVC to nemaji jednoduche.

  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sam jsem ted zvedav az me ted sef bude v dubnu propoustet pac chce skoncit. Vzdy jsme spolu vychazeli celych 11 let co pro nej delam, za ledascos co umim mu vdecim a presto si nedelam iluze ze celej nadsenej mi bude chtit vyplacet a ne jen me 3 odstupny platy. Proste jakmile jde o prachy je vzdy zle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel pravda, jeste mela stesti na pravnika, nebyt nej nikdy by k tomu nedoslo protoze by si ho nemohla dovolit. Sam jsem u nej hednou byl s manzelkou kvuli rade ohledne jeji prace a skvelej clovek zase nic nechtel s tim, ze on si ty prachy vysoudi jinde od tech vychcanku apod. a to jsme u nej byli hodinu. Hold nejsou vsichni pravnici stejni.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Arlo a mas i pro me (zaplatim)? Vcera jsem si dal cvicnou jizdu pres Letnany.

Jeste jsem to nezmínil primo, ale co tak vim, tak snad kazdy vede 2 ucetni knihy - jednu dle zakona (pro sebe) a jednu s "naklady" pro urady.

Petrrr a to to vis takhle dopředu? Ja kdyz jsem byl statni zamestnanec, tak zhruba v prosinci bylo v tv, ze stat nema prachy (no to říkají furt, ale tentokrat jmenovali konkretne kde) a tak jsem ihned sel za nejvyssi a dotazoval se... v lednu v tv to same... zase jsem se tedy v lednu dotazoval... me se to pry netyka. Tak to pokracovalo az do brezna, kdy jsem se dotazoval naposledy (pokazde stejna odpoved) a nahle na konci dubna ty 2 papiry, s datumem k 1.4...

Editováno: , autor: Radius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RADIUS: když dojedes v sobotu bude klobasen i pro tebe.. Dík Oziku, ale v tomhle počasí by to mohlo vydržet. Spis si kolem tašky natahnu ostnatej drát a postavit kulometný hnízdo, abych udržel Mexikance a Motosmana v uctivě vzdálenosti do soboty než přijede zbytek smečky

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Arlo: pekna mozaika :D. Jsou ty spekacky spekacky a ne mouka sr sojou? :D

Radiusy: jo vim je pro nej lepsi kdyz nam to takhle rekl s tim ze si muzeme kdykoliv najit novou praci ze nas drzet nebude. Logicky lepsi nez pak platit odstupne. A pro me je tsky lepsi nova prace nez nejake odstupne i kdyby nam ho chtel dat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petrrr no prave, tomu rikam alespon fer jednani.

Arlo,

se mnou se nejak nepocitalo, takze jsem s tim nepocital ani ja a na vikend mam uz jine plany - vcetne grilovani tak by mi to prislo vhod. Dest mi nevadi, muzu grilovat doma pod digestori :) - vyzkouseno v zime a je to luxus.

Volnych chatek je skoda rikal jsem ze do chatky bych sel, ale uz byly plny a ted se pry 2 uvolnily... ale uz je pozde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pancho je záludnej, nepozorovaně se pod rouškou tmy vplíží do chatky a zakousne se do masa, zatím co Motosman odvede pozornost a bude mazaně vyprávět napínavé příběhy z řízení Superba 3,6. Toho neudržíte, musíte ho přivázat řetězem k jeho levému přednímu kolu ;) Jenom tak bude nějaká zanedbatelná šance, že na sobotu něco vyzbyde kromě chleba ;)

 

 

K těm Opelům, měl jsem Astru G-čko myslivce v bílé :D   ......ale žádná závada, naprosto nic, jen jsem lil benzín.

 

post-32269-0-70652600-1409128566_thumb.j

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...