Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Abych se přiznal, tak nevím - letní pneu jsem naposledy kupoval na Felicii. A tam jsem vzal Barum bez nějakého velkého přemýšlení. Pokud budu kupovat na Octavii, půjdu nejspíš do Continentalu, mám je jak na Octě, tak na služební Fabii a měl jsem je i na své Fabii Combi, kromě (možná) vyšší hlučnosti na nich nevidím jednou chybu. Jen asi budou cenově poněkud na výši.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejaky Uni nebo kleber bych skrtnul a znacky jako Nokian (jiny nekupuji) Goodyer, Michelin, Dunlop, Continental neudelas chybu, bych rekl vsechno znackove kvalitni pneu.

Barum jen pro auta co jezdi malo. Barum jsou sracky, trochu se sjedou a uz nedrzi, huci atd. Bohuzel sam mam zimaky nyni pac jsem kupoval auto v zime a dostal jsem je za zvyhodnenou cenu s disky na Jarove. Ale co jsem kdy mel staly za prd. Zase ale vzhledem k cene nejsou az tak uplne zle, lepsi jak protektory nebo nejake Noname.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klebry jsou dobré a Barumy naopak hned tak nesjedeš, patří k těm trvdším....Barumky jsou za ty peníze super gumy, ale není to na nějaké sportovní lítání, spíš na normální jízdu. Rozhodně lepší volba, než nějaké Kumho ap...

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barum dobrej pomer cena vykon. Jinak to jsou slupky i kdyz patri do koncernu Continental. Kupuju je na Thalii - tam jsou ok. Az sjedu ty z vyroby Dunlop SP 01 a ty zimni Barumky tak zas jedibe GD nebo Nokian. Barum ze vydrzi? Nenech se vysmat, mam rychlostni index H 2.5 zimy cca 15tis najeto a jsem s nimi -3-3,5mm, tedy ted maji 5.5-6mm.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, podle čeho vybíráte pneumatiky??? Nějak se v těch různých drážkách nemůžu zorientovat... Je lepší větší drážky, nebo víc menších, víc podélných, nebo vodorovných  :kol-32:

 

Koukal jsem na gumy, do 2500/ks a podle štítků jsem vybral tyhle, ale nějak nevím, která by byla z těchto lepší volbou:

 

Kleber Dynaxer HP3 225/45 R17 94 V XL

Hankook Ventus Prime2 K115 225/45 R17 91 V

Nokian Line 225/45 R17 91 V

Uniroyal RainSport 3 225/45 R17 91 V FR

Hankook Ventus mame na Fabii v 17" a sedeli paradne, jsou trochu hlucnejsi, ale dobry.

Kleberum bych se vyhnul velkym obloukem, to at jsme dali historicky na Feldu nebo Fabii, tak vzdycky pruser.

Nokian jsou dobry, Uniroyal maji super chovani na mokru - zkusenost tedy ma znamy a pouze s dvojkama, ale nepredpokladam, ze by to slo dolu.

 

Ja vybiral pneu na sportovnejsi jizdu - takze mekci smes, ktera se prilepi. Nakonec jsem vybral, po Contisport2, Contisport5 a Dunlop SP SportMAXX a mezi nima jsem se rozhodoval uz jen podle ceny. - Takze mam levnejsi Dunlop, kde sada vysla na 12000 v 18"  :kol-31:

 

Hm, tohle taky nevypadá špatně.

nejsou spatne, mel jsem starsi Eagle a parada  :kol-47:

 

Nejaky Uni nebo kleber bych skrtnul a znacky jako Nokian (jiny nekupuji) Goodyer, Michelin, Dunlop, Continental neudelas chybu, bych rekl vsechno znackove kvalitni pneu.

Barum jen pro auta co jezdi malo. Barum jsou sracky, trochu se sjedou a uz nedrzi, huci atd. Bohuzel sam mam zimaky nyni pac jsem kupoval auto v zime a dostal jsem je za zvyhodnenou cenu s disky na Jarove. Ale co jsem kdy mel staly za prd. Zase ale vzhledem k cene nejsou az tak uplne zle, lepsi jak protektory nebo nejake Noname.

ja bych se bal i nekterych, ktere pises ty, napriklad otec dostal pred rokem na sluzebni auto Micheliny vyrabene v polsku a jeho 16" pneu se sjeli za 5000km - tedy asi 1,5 mesice.  :kol-32:

 

Klebry jsou dobré a Barumy naopak hned tak nesjedeš, patří k těm trvdším....Barumky jsou za ty peníze super gumy, ale není to na nějaké sportovní lítání, spíš na normální jízdu. Rozhodně lepší volba, než nějaké Kumho ap...

To teda nevim, jeste rekni ze nejlepsi je Matador a budu mit jasno. No i kdyz na tve ekojezdeni s chrochtou to asi staci  :kol-46:

 

 Continental SportContact 5 mam najeto  4000km,daval sem je kdyz sem mel tu upravu na letani:)  tak uz  je mam za pulkou,takze  take nic moc

jj, ty Contisport5 mizej pred ocima, je lepsi koupit 2ky ty se nesjizdeli tak rychle  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, jenže Pancho není běžný řidič. :kol-28:  Mám Conti SC2 a vypadá to, že těch 50 tkm v pohodě vydrží. S Barumkama jsem nikdy neměl nějaký problém - jenže to byly používány na Felicii a Fabii, na Octu bych je už asi nevzal. Možná tak zimáky. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky potvrzuji, Zeleneč, víska s mnoha klidnými zážitky s Panchem v obci stále 80-90, pak né úplně povedený losí test bez losa ( za to Suzuky Vitara) tak že Suzuki test s následným tuningem. Tedy potvrzuji Pancho - s klidnějším řidičem jsem nejel.  :kol-98:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K autu jsem dostal http://www.prodej-pneu.cz/bridgestone-potenza-24

Nevím kolik toho vydrží ale jezdí se na nich dobře.

Potenzy jsou super na vydrz a celkem dobre sedi, mel jsem je na prvni OI a najel jsem na nich pres 70tkm, pak jsem prodaval a bylo na nich jeste 4mm - ale je pravda, ze v te dobe to bylo jezdene na velke vzdalenosti po dalnici, takze pomale rozjezdy, zadne rezani zatacek apod.

 

No jo, jenže Pancho není běžný řidič. :kol-28:  Mám Conti SC2 a vypadá to, že těch 50 tkm v pohodě vydrží. S Barumkama jsem nikdy neměl nějaký problém - jenže to byly používány na Felicii a Fabii, na Octu bych je už asi nevzal. Možná tak zimáky. :kol-32:

ja nevim, mel jsem je tedko na sluzebni fabii a fakt to klouzalo jako kdybych jezdil na tech driftovacich nastavcich  :kol-32:

 

Ja ne,nahodou ja jezdim slusne a pomalu,Ozak muze potvrdit:)

presne Pancho, jezdi volnou, cestou z Krusarny jak jsem byl supem sem na nej musel porad cekat  :kol-46:

teda pokud nepocitam kopce, tam si me daval  :kol-27:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk, do teď jsem měl na octě Barumy zimní pokaždé a naprosto v pohodě. Na léto asi ne, tam něco měkčího. Klebery máme na Fabii a ok

no jo, ale na to ze s fabii dojedes u vas 400m do samosky by ti stacili i kola jak na trakari, takze Kleber dobrej  :kol-46:

 

Hele,kdyby  tam nebyl ten obrubnik:)  A nevim kdo furt rikal pridej,ukaz co to umi. Sem se nechal vyhecovat jak mladej a blbej kluk:)  

jo proto si me pak tak hecoval, kdyz si mi to pujcil  :kol-29:

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasný, záleží na co to člověk dá a jak jezdí, také na motoru atd. Na oktu bych je na léto taky nedal. Na zimu vezmu asi ty Goodyeary. Letní mám nějaké Bridgestone

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zimni jsem mel na Octe Dunlop WinteSport 3D a pokud bych kupoval, vzal bych je znovu...

 

jinak docela premyslim jeste na novejma letnima - tyhle maji cca 60% vzorku, takze jsou pravdepodobne jen na tuto sezonu :( a celkem me lakaji nova Kumha nebo Toyo, jeste to budu muset trochu promyslet i s ohledem na jejich cenu a porovnani s cenou Dunlopu, nebo mozna jeste necim jinym... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamčeno a odemčeno toto téma
  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...