Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Stěrače origoše na O1 mi vydržely 3 roky, pak jsem auto prodal a na OII 4 roky a byly naprosto OK, auto jsem prodal. Naproti tomu u manželky jsme museli na starším autě měnit stěrače a všechny neorigo vydržely pár měsíců, vrzaly, mazaly a nestíraly.

 

Motosi: a jsi si jistej kvalitou oleje?

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na o1 indikator vymeny po 2 mesicich uz prosvital zlute, po 3 mesicich uz byl zluty cely. Sterace prozkovaly, po pul roce total, matlaly a v zime uz kusy nebraly. Takze vic jak pul roku se nedalo, vydrzel jsem dat 3x 1 litr za sterace a pak jsem zkusil neorigo, od ty doby no problemo, nedal jsem za ne vic jak 500Kc a mel jsem k tomu i nahradni sadu gum - tu jsem si nechal, k auto jsem nedal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já žádný indikátory na stěračích nikdy nesledoval, měním je až když začnou špatně stírat, a kupuji jen a pouze originální. Vydrží mi vždy minimálně dva až tři roky. Z těch ostatních jsem navěky vyléčen. A co tak sleduji v okolí, něktěří jsou nepoučitelní a pak se diví, že je mění po pár měsících. Nevím, co vyráběli na OI, ale od doby co jsem měl FI, beru jen originály. Už tam byly neoriginály k nepoužití. O těch Aero, či Flat na OII ani nemluvě. A ani ty nestojí zdaleka litr. Ty máš pořád s něčím problémy.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peetrre,

a lze dat na Rapida 195/65? Je tam jen 55... asi ne co.

Pawouk,

Ano mel jsem se steracema na 01 problem, mozna jeste najdu fakturu, sterace staly temer litr 800+ Kc. Mely indikator vymeny. Takove cerne kolecko uprostred sterace a postupne zloutlo az do kriklave zlute a v tom kolecku byl cerny vykricnik (logicky byl videt az kdyz kolecko zloutlo). Bylo to tak fikane udelane, ze to i rozptilovalo slabsi jedince - mozna proto to prestaly delat. V cem byl problem nevim. Sklo samozrejme melo nalitano 160tis nove tedy nebylo - jestli tohle byl problem.... kazdopadne to vyresily az neorigo sterace. Stejne jsem koupil na Feldu a tu mame tusim 3 roky a stiraj lepe nez na Hyudaii, sklo je rozsekany vice nez bylo na okte (felda ho ma i ruply a ma tam pekny zaseky). Na felde mame aero vepredu a vzadu raminko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk: přesně tak, ty ukazatele na stěračích jsou absolutní nesmysl, je to jen pro mouly, aby hned běželi pro nové stěrače :D  (viz. Rádius) :D  S nákupem jedině origošů naprostej souhlas. Ono je to o tom, jak se člověk ke stěračům chová, na mé současné oktě byly po osmi měsících nepoužitelné všechny tři. Nedávno jsem je kupoval. Zřejmě majitel stíral ranní námrazu a led. Mě vždycky vydržely roky.

 

Stringo: dostat se na jakejkoliv parking je přece sranda. Kdyby mu to stálo venku pod lampou, tak se mu to možná nestalo. Takhle měli klídek, nikdo je nerušil, nikdo je neviděl....měli čas.

 

Já dneska koupil bezpečáky. Na O3 dělají nové sady (jsou jiné než na OII a neměly by jít povolit nějakým univerzálem, nejsou tak profláknuté). Ale i kdyby, každej nepřipravenej  blb si raději na parkingu vybere auto vedle, co je mít nebude. Podle mě uplně k ničemu nejsou a lepší je mít než nemít.

Editováno: , autor: Clint
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozi upřímnou soustrast. Taky mohli vzit cely auto co... kdybys nelepil ty zamky zvejkackou. Prodam letni 15tky, sundej brzdy a budes jezdit na 15tkach jako frajer.

Btw,

Nevite na jaka auta (znacky, typy), lze pouzit elektrony 15' z 02 a gumy 195/65? Stejne byly i na 01, na 03 predpokladam pujdou taky. Ale co treba Rapid a Toledo? A jde to i na jine znacky aut? Hyundai ne, ten ma jen 4 srouby (alespon i20). Premyslim co s gumama do 2 let bych rad koupil nejaky auto a tak zbytecne nechci prodat pekny elektrony, kdyztak bych strelil jen gumy.

jj, radej snad nemit auto, nez ho mit takhle... :( 15ky diky, ale nedam je tam pres brzdy...

na OI, Rapida a Toledo nepujdou, je tam jina roztec, meli by jit na nejake Seat a VW myslim.

 

Znám jednoho co sice v dešti taky nejezdí, za to teď se nesveze ani na suchu, páč ty kola šetřil pro zloděje.

tak to vis, uz meli pulku vzorku pryc tak budou aspon nove, akorat sem jim jasne zduraznoval at neohnou prah a nejak to nedali  :kol-46:

  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clinte,

jasne jsem psal, ze jsem je menil az kdyz nestiraly a ze jsem je nechaval az pomalu na kraj životnosti. Nicmene indikator byl presny, jakmile zacly prouzkovat, tak indikator rval. Ale tak s tim se da jezdit v lete, v zime uz moc ne. Clinte Clinte, cim ctes :D, nemas brejle od oleje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...