Přejít na obsah

Fabia Combi 1,9 SDI nebo 1,9 TDI


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny.

Chci jsi koupit starší fabii combi a nemužu se rozhodnout jestli 1,9 SDI nebo 1,9 TDI.

Měl jsem fabii combi s motorem 1,4 TDI 51kw ale auto jsem roztřelil, a chci něco silnějšího

Zajimaly by mě klady a zapory těch motoru a jejich největší bolesti, popřípadě  skušenosti dlouhodobých uživatelů.

Dík za vaše odpovědi.

 

Pokud již nejaký podobný článek na foru existuje tak mě prosím nasměrujte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam kratkou sdi, najeto 200 a zatim spokojenost, sice to nejede, ale vyvazuju to tezkou nohou a "zvysenou" spotrebou... jinak sem s tim spokojenej, v podstate se na tom nikdy nic nedelalo, krome svazku... a jednou rozvodu... jinak oleje, filtry...a nafta...;)je to pracant s pomerne malejma nakladama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No píšeš že chceš niečo silnejšieho ako si mal, takže myslím že sdi nepripadá v úvahu keďže ten má len 47 kW a 125 Nm čo je menej ako tá 1.4 tdi. Za sdi hovorí jedine to že keďže nemá turbo tak je o jednu vec menej čo sa môže pokaziť.

Inak ja by som určite išiel do toho tdi. Je to výkonný a spoľahlivý motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

absolutne neuvazuj o TDI PD na takovou trat,protoze v zime to nezahrejes. ja to zahrivam v lete v horku 10 km a v zime aj 18. novej termik, a uplne zacpany chladic izolaci nic nevyresil. SDI nejede,ale je to strasny drzak. 400 tis neni problem ani na PDcku to ma kazdy druhy passat,golf ci ochcavka,ale na SDI das tezce pres pul milionu a spotreba 4 litry neni problem. TDI mi bere okolo 4,5 litru kombinovane. a kdyz se nachipuje jede fakt dost dobre,ale prej aj SDI jde hodne poladit,ale nikdy nebude kroutak bez turba takovy co ma i nejslabsi 1,4 TDI

Editováno: , autor: ondikTDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...