Přejít na obsah

Nedrží se teplota vody


angel.CZ

Doporučené příspěvky

Ahoj. na radu pár uživatelů odsud zakladám tehle téma i zde. Abych začal od začátku, mám Škodu SUPERB 1.8T (RV 2005) !!!! Zakládám to, protože jsou to skoro identické motory. No takže k tématu, kupoval jsem auto se zadřeným motorem, motor turbo, pár hadiček a další ptákoviny kolem toho vyměněny, pár problému co tam bylo jsem vychytal, ale jediný problém nemůžu něják příjít na řešení, ani v servisech (jak originál škoda, tak i garážmistři) prostě neví...

Problém je ten, že se mi na větších dálkách drží teplota vody na 70°C . Jak nechám auto stát na neutrálu či po příjezdu vypnu motor, za chvíli se mi dostane na 90°C, tak stejně ve měste na křižovatkách. Ale po rozjezdu do cca 5km nepřetržité jízdy je to zase na 65-75°C. První co mě napadlo byl termostat, vyzkoušel jsem 2 (originál i neoriginál) Nepomohlo, čidlo teploty je taktéž dobré, diagnostika nevykazuje žádné chyby a ukazuje teplotu co mi ukazuje i budík.

 

Co mě napadlo dalšího je možná visko spojka. Ale jak jsem pozjišťoval, již při startu motoru se má točit a také se točí ! při vyšších otáčkách se zvětšuje rychlost otáček atd...

Zkoušel jsem i různé clony na masku a sání, různé krabice a další blbosti... nepomohlo... prostě to chladí jak drak :-/

 

Jinak tento problém už řeším od doby kdy bylo venku ještě cca 20°C + takže to nebude počasím :-)

Nevíte čím by to mohlo být či nějákou další radu ? Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta hadice se pomalu ohřívá? To by neměla. Pokud by byl termostat zavřený, tak by měla být pořád studená a když se otevře termostat, tak by se měla rychle ohřát.

 

Takhle to vypadá, že termostat není zavřený nebo že není utěsněný ve skříni termostatu a voda teče okolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, tak nové informace. Kolega z práce (nemá škodovku, tuším že starší mazdu 323). Má obdobný problém jako já. Jenže mu to ,,prej sem tam netopí´´ ale to davám do uvozovek, protože má manuální klímu. Již vyměnil 3 Termostaty v cenové relaci 250-950kč a stále to stejné..... aby toho nebylo málo, zaslechl nás ještě jeden a ten ani netušil, že by se měla teplota držet na hranici 90°C, prý tak jezdí asi 2 roky s kolisající teplotou, a zatím stále jezdí.....

Tak už jsem aspoň přišel na to, že v tomhle nejsem sám :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...