Přejít na obsah

Slezská Jizba "bo u nas je fajně"


jozzi

Doporučené příspěvky

 

A Péťa :D Jak říkal Martin-30 let by znělo líp  :kol-28:

To že jsou změny na STK a značky na přání jsem věděl. Ale toto :smich:

 

Sory, ale otočte si monitor. Jsem na mobilu a nejde mi to otočit :(

Když jsme u těch SPZ tak jsem 1.1. viděl v Hlučíně na nějakém BMW espézetku,která už začínala 1TA :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak k tomu mému ostřikovači...  Byla to úplná hloupost, moje hloupost. V knížce se píše, že pozice 46 nebo tak nějak jsou Ostřikovače předního a zadního okna, páčky pod volantem. Pozic je tam asi 70, takže jsem to proletěl ve tmě ještě jednou a opět jsem ostřikovače našel jen tam, tak jsem usoudil že to je sdružené i pro páčky a kontroloval. No nebylo, pozice 22 jsou totiž opět ostřikovače předního a zadního okna :) Takže v servise jsem se cítil jako naprostý idiot... :D

 

Ale rada pro všechny, letní směs má vyšší hustotu než zimní, pokud před zimou zbyde letní směs, vy dolijete zimní, auto stojí, směsi se oddělí, letní zůstane dole, v motorku, v noci příjde mráz, letní zamrzne, vy pod dojmem že máte zimní a že přece nemůže zamrznout pustíte ostřikovače a nic... Letní je totiž zamrzlá v motorku a jelikož přetížíte motorek, který se netočí, spálí vám to pojisku, konkrétně ve Fabii III je to pozice 22!!!! Né 46, ta je opravdu jen a pouze pro páčky pod volantem :) Takže před zimou se musí letní prostě vystříkat.

 

Poučení? Stříkej, stříkej a stříkej, dokud nebudeš na dně, pak teprve dolij zimní :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě u Felicie šlo praktikovat vysátí obsahu nádržky hadičkou, u pozdějších modelů to již nejde. Tak co se s tím trápit a přemýšlet, co tam vlastně mám a kdy ji včas vyměnit. Navíc přínos letních směsí na rozpouštění hmyzu rozmáznutého na předním skle je více než diskutabilní - nikdy mi nepřišel nějaký zásadní rozdíl mezi letní a zimní směsí - "rozmatlají" to obě podobným způsobem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak k tomu mému ostřikovači...  Byla to úplná hloupost, moje hloupost. V knížce se píše, že pozice 46 nebo tak nějak jsou Ostřikovače předního a zadního okna, páčky pod volantem. Pozic je tam asi 70, takže jsem to proletěl ve tmě ještě jednou a opět jsem ostřikovače našel jen tam, tak jsem usoudil že to je sdružené i pro páčky a kontroloval. No nebylo, pozice 22 jsou totiž opět ostřikovače předního a zadního okna :) Takže v servise jsem se cítil jako naprostý idiot... :D

 

Ale rada pro všechny, letní směs má vyšší hustotu než zimní, pokud před zimou zbyde letní směs, vy dolijete zimní, auto stojí, směsi se oddělí, letní zůstane dole, v motorku, v noci příjde mráz, letní zamrzne, vy pod dojmem že máte zimní a že přece nemůže zamrznout pustíte ostřikovače a nic... Letní je totiž zamrzlá v motorku a jelikož přetížíte motorek, který se netočí, spálí vám to pojisku, konkrétně ve Fabii III je to pozice 22!!!! Né 46, ta je opravdu jen a pouze pro páčky pod volantem :) Takže před zimou se musí letní prostě vystříkat.

 

Poučení? Stříkej, stříkej a stříkej, dokud nebudeš na dně, pak teprve dolij zimní :)

 

Ja pouzivam v zime teho http://www.autoland.pl/produkty/#plyny-eksploatacyjne,zimowe-plyny-do-spryskiwaczy . Hlavne pouzivam obycejny smes k -20*C nebo -22*C. Ale kdyz mam led v nadobce to leju koncentrat k -60*C.

V lete pouzivam teho http://www.autoland.pl/produkty/letni-plyn-do-spryskiwaczy-dh3Tq9  .

Teho zbozi nemaji terminu v stylu "nejlepe pouzit pred" . Smes je stale dobry k pouziti.

Ja nemam zadnych problemu :D

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...