Přejít na obsah

Nexus vypínání


Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Již delší dobu uvažuji o zakoupení bazarového Nexuse. Mám ale několik nejasností ohledně funkce. Jak tato navi funguje u auta s MF volantem,respektive je možné vůbec něco ovládat přes origo MF volant. Za další: mám na autě přední i zadní parkováky, Nexus je sice neumí zobrazovat, ale např Alesio nabízí zařízení na zobrazování parkovacího systému. Má ho někdo, a jastli ano, jak to funguje. Další nejasnost je ohledně antény, v tomto fóru jsem našel, že není třeba měnit venkovní anténu, ale stačí koupit interiérovou anténu pro GPS, jak je to ale s anténou pro TMC, ta je kde? Ještě jeden bod, Nexus také neumí přenášet údaje z Climatroniku, to bych asi oželel, ostatní zde uvedené funkce asi ne. Dík za postřehy od vás skušenějších.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MF volantem jde ovládat vše na Nexusu stejně jako na radiu, hlasitost, přepínání písniček, stanic atd.. stejné funkce jako u radia.. Alesio nabízí zařízení na zobrazování parkováků ale u Columbuse, ne u Nexuse!!! Tmc signál bere s antény pro radio!! Na TMC není třeba zvlášt anténa.. pokud si o TMC přečteš více, TMC vysílají stanice přes radiový signál.. Nexuse jsem měl dva roky, dodělával jsem si ho sám a vše fungovalo.. měnil jsem za Stream..

Editováno: , autor: Milhausek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem v garazi prepnul Nexuse na navigaci a hlasi mi to, ze neni vlozeno orig. navigacni cd. Vyzkousel jsem 3 CD a ani jedno se nechytlo. Pred koncem roku mi to jeste jelo (vsechny 3 CD).

Aby tomu s novym rokem vyprsela platnost je blbost. Ne???

Nebo, ze by na to mohlo mit vliv to studene pocasi?? Zkusil jsem to v nevytapene garazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pokud ti přehrává vypálené hudební cd, není problém v čistotě čočky, ale v použitém médiu cd-r. Ono ti to opravdu mohlo něky načíst a někdy ne! (vlastní zkušenost) , jo ještě kvalita vypálení. Ale mohu vřele doporučit použít SONY CD-R označené SUPREMAS , co jsem na něj vypálil , to fungovalo a není problém. Asi má nějakou lepší schopnost odrážet laser. čus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to mam na mediich Sony (nevim ale jestli jdou to zrovna SUPREMAS). Protoze jedine madia Sony mi ten Nexus sezral. A to jsem mu podstcil i ty nejlepsi media od Verbatim, Maxel, TDK, atd. No vyzkousel jsem cca 15 typu medii ale jedine Sony to nacetlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj.

Chtel jsem se zeptat, jak se do Nexuse zadava primo souradnicovy cil. Vim kde se to zadava, ale nevim co tam presne zadat. Potrebuju tam napr. zadat tyto udaje GPS: 49°36′5.80″N 17°13′24.67″E. Ktere cisla z toho tam nacpat??? V priloze je obrazek jak vypada zadavani souradnic u Nexuse.

Dik

post-35240-12782627849995_thumb.jpg

Editováno: , autor: abit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

to je rozumne slovo, nabidnout odkaz na mapy zdarma a ne tady prodavat neco, co ukradnu na internetu..

jinak vsem ostatnim jdou vsmahle mapy do Nexusu a mne ne.. mam stare mapy Alp, Nemecka ale nove mapy 2009/2010 mi tam proste nejdou.. tak asi pujde do popelnice, kram jeden.

Čaute pošlete mi někdo link na nové mapy do Nexuse. Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Uvažuju o připojení dvd přehrávače k Nexusu. Vím že je potřeba RGB převodník, ale napadlo mě, jestli by nešlo k Nexusu připojit přímo DVD přehrávač s RGB výstupem. Nevíte někdo, jaké jsou parametry RGB vstupu na Nexusu? Nejdůležitěší je obnovovací frekvence, progressive nebo interlaced scan, rozlišení. Pokud se nepletu, převodník neposílá Nexusu další dodatečné infomace např. o tom zda je připojen, rozlišení atd.

Ještě bych se chtěl zeptat, na co je druhý anténní konektor v zadu na Nexusu? Koukal jsem, že tam jsou dva, do jednoho je zapojena radio anténa a druhý mám nezapojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za nabídku, nový stojí něco málo přes 1600Kč třeba tady http://www.tme.eu/cz/katalog/?art=MM-MFD2#id_category%3D100603%26cleanParameters%3D1 a i když se na tom toho nemůže nic moc rozbít, přeci jenom si těch 120Kč připlatim za 2 letou záruku. Pokud bys ještě slevil, měl bych zájem. - Když tak přes SZ.

Tady jsem našel pinout VGA konektoru PC: http://pinouts.ru/Video/VGA15_pinout.shtml Asi k Nexusu zkusim připojit notebook s VGA výstupem, jednotlivé barevné složky RGB ve VGA výstupu jsou, stejně tak CSYNC (horizontální a vertikální synchronizace). Jen nevim co jsou VSwitch a Norm na konektoru Nexusu. Můj skromný odhad je, že VSwitch by mohlo sloužit k automatickému přepnutí na zdroj videa a Norm přepínání PAL/NTSC. Na notasovi nastavim nejmensi mozny rozliseni, 50Hz, prokládaný výstup a budu postupně zjišťovat co vstup zvládne. Předpokládám že vstupní úrovně budou TTL tzn. 0,5 - 0,7V, tak snad vstup neodpalim. Pokud by někdo měl nějaký nápad, sem s ním ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim, dnes jsem si stáhnul nové mapy 2010/2011 na nexuse, ale po vyálení mi nechtěly naběhnout. když jsem zasunul cd tak to napsalo nekompaktibilní cd a pochvíli to začalo načítat mapy, ale pak zase napsalo nekompaktibilní cd. Vypaloval jsem to v v cd clone 4x na TDK. Na cd jsem vložil soubor s koncovkou .ccd. Nevíte někdo prosim co s tim? Popřípadě kde stáhnout funkční mapy? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik tuneru ma Nexus? Nekde jsem totiz zahledl fotku z Menu MFD2 DVD coz je temer stejna Navi jako Nexus, ale pro VW a s podporou map na DVD a tam byla polozka Second Tuner. Porad totiz nevim na co je ten nezapojeny khaki konektor fakra vedle anteny. Nemuze to byt treba na druhou antenu? Asi blbost, co? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nahrál jsi tam šmejd z netu co... možná bych to dal do kupy..

hele to nevim stáhnul jsem to ze stránky kde si to chválili že jim to funguje, ale když jsem to tam vložil já tak mi nejde zvuk ani když tak dám starší mapy které před tím fungovaly. Není tam třeba jen něco vypnutýho? Nebo nestačilo by tam dát jen nějaký speciální cd aby se přehrál jazyk?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...