Publikováno Květen 17, 20169 r Ahoj Všem, mám O3, 1.8 Tsi DSG (132 Kw) jen krátce, předtím S2 nafta 2.0 DSG (103 kw) a překvapuje mě chování nové O3. Ve městě teplota 90 hodně brzo (dřív než S2 nafa) a drží se, ale jak vyjedu běžnou jízdou na okresky nebo na dálnici, tak mám 75 - 80 teplotu, je to normální? Když zase zajedu do města tak mám zase 90 konstantně. Možná jen nemám zkuenosti s benzínem, ale ptám se než jim to budu popisovat v autorizáku no :-/ Díky. Cass
Květen 17, 20169 r A co teplota oleje? Také se takto mění? Normální mi to nepřijde i vzhledem k tomu, že současná auta mají ukazatel teploty motoru sw "poladěný" tak, aby ukazoval 90°C skoro pořád... U tohoto motoru není klasický termostat, ale inteligentní termomanagement = řídící jednotkou elektricky ovládaná šoupátka. V tomto systému bych tedy očekával nějaký zádrhel.
Květen 17, 20169 r Normálne to nebude. Mne po zohriatí na 90, ukazuje stále 90 bez ohľadu na rýchlosť a okolitú teplotu. Máš to nové, či jazdené ? Zo začiatku výroby boli s tým "termostatom" nejaké problémy.
Květen 18, 20169 r Autor Mám to ježděné, jedna z prvních 03 vůbec. Najeto 70k. Takže to mám vzít raději do servisu? Teplotu oleje dnes vysleduji a pak doplním jaká je při té nižší teplotě. Upraveno Květen 18, 20169 r od casshern
Květen 18, 20169 r A co teplota vody? Mě jednoho dne teplota oleje mimo město nepřesáhla 56°. Zároveň teplota vody kolísala, ve městě stoupala nahoru, mimo město při svižnější jízdě rychle dolů. V servisu vyměnili termostat.
Květen 18, 20169 r Hoj. Mě se rychle zahřeje voda na 90°C a stále drží, je jedno jestli jedu pilu po dálnici, či courák městem. Myslím si že normální to určo není.
Květen 18, 20169 r Autor jj ... na 1.8 Tsi je to fakt darda :-/ Záruka na vůz už není, je to jedna z prvních O3, ale je kupovaný jako Škoda Plus a je tam od prodejce na rok záruka www.cargarantie.cz tak uvidím co oni na to. Zítra budu mít písemnou nabídku na servis tak pošlu do www.cargarantie.cz a uvidím no.
Květen 28, 20169 r Autor Tak včera opraveno. Výměna termoregulátoru a práce v autorizáku (100% úhrada od cargarantie.cz) za 10 060 Kč vč. DPH Teď je auto strašně brzo zahřáté a průměrně tam mám 103 - 108 teplotu oleje. Není to už celkem dost? Auto mám nové a předtím jsem to nesledoval. Vše jde jak má, je tam nový termoregulátor, ale čekal bych nižší teplotu (dřív jsem měl superb 2 Tdi.). Cass Upraveno Květen 28, 20169 r od casshern
Říjen 29, 20177 r Ahoj, mám 1.8TSI 132kw 7°DSG, najeto cca 98tis km r.v.2013 - předváděčka, servis pouze ŠKODA, na voze byla byla záruka 4roky/120tis km , vozidlo mi taktéž neudrží teplotu mimo město, ve městě OK. Myslíte ,že je šance na kulanci při výměně vodního čerpadla s termoregulací? Děkuji za odpověď.
Říjen 30, 20177 r Já myslím, že šanci máš, ale ne v plné výši. Poptej se v servisu, co jim Škoda uzná.
Připojte se k diskuzi
Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.