Přejít na obsah

Škoda vs Peugeot


megac

Doporučené příspěvky

Takú malú štatistiku som si urobil, čo do kvality vozidiel. Údaje som pozbieral za 2 roky od svojich známych.

Peugeot

počet automobilov: 5(407,607,206-benzín, 2x307 ostatné hdi motory)

počet vynútených servisov: 9 (3x407, 1x607, 5x307)

Podľa rozprávania takmer všetko boli výrobné chyby.

Mám aj štatistiku 2x citroenov, ktoré navštívili cca 10x do roka servis.

Škoda

počet automobilov: 5 (2xfabia-benzín, felicia-benzín, 2xoktavia-benzín,TDI)

počet vynútených servisov: 1 (oktavia-benzín)

Blahoslavená škoda.

:skoda:

Editováno: , autor: megac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přidám svoje hodnocení:

koupil jsem peugeota 106 rv.2002 najeto 10000Km, stav novýho auta (všechno čistý, žádný klepání, plně funkční), jenom trochu přes střechu, oprava za 25000,-. Když jsem ho cca po roce prodával měl najeto 22000Km. Za tu dobu 2 závady, jedna v elektroinstalaci (blbly světla) a druhá v motoru (podtlakovej ventil).. :unsure:

koupil jsem fábii rv.2003 najeto cca 113000Km, stav super (jezdilo dálnice), pár šrámů na laku a promáčklej zadní blatník, oprava za 3000,-. Zatím najeto cca 11000Km za 11 měsíců. Závady 0, jenom měněný kotouče, už měly hranu... :t

Takže ŠKODA rulezzz :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak 405 a felda je trochu divny srovnani ne? :unsure:

je pravda ze za dob 205 sme meli najeto pres 400 tis (TD motor) a auto vrcelo jezdilo a jezdilo jeste nekolik lete potom, 306 uz se mi docela srala a na novy peugeoty nadavaj lidi jako blazen

jenze je to zase kolem dokola, kdo ma peugeota bude rikat ze je lepsi, kdo ma skodovku tak bude rikat ze je lepsi skodovka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postavte v roce 1995 vedle sebe novou 405 a feldu. :D sám jsem měl 2 405 a 1 feldu.

když je postavíte dnes po 11 letech tak felda bude 2x vyvařovaná a na pežíkovi ani trocha rzi!!!!!!!!!!!!!!!! :Dlol:D

To je pravda. Ja som sa ale snažil poukázať na úroveň nových automobilov...

Zabudol som ešte do štatistiky dať 10ročný Boxer(starý dobrý TDI, najazdené 250000), čo máme vo firme. Okrem povinných opráv s ním nebol žiadny problém. Ale nový Peugeot Boxer(HDI), ktorý má náš odberateľ už bol cca 4x v servise ohľadom rôznych chýb a to má na tom nabehané 40.000 km.

Ešte pridám vyhlásenie majiteľa Citroenu: Tvrdí, že sa modlí aby autá, ktoré predali, vydržali počas záručnej doby. Po uplynutí záručnej doby majú vysokovýnosný pozáručný servis. :smich:

Asi nie je dobré, že automobilky sa orientujú pomaly každý rok na vývoj nejakého nového modelu, či už z hľadiska dizajnu alebo motoriky, skôr by sa mali venovať odstraňovaniu chýb a zlepšovaniu existujúceho modelu, presne tak ako to robí škodovka. Toľko môj skromný názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No taková statistika dobrý...

vynucená návštěva servisu znamená co si neopravím sám???

skoda felicia... v servisu asi 10x oprav asi 174...

seat ibiza... v servisu jednou ocalounit nove sedák a ted mám problém s okýnkem...

peugeot 307... 1 v servisu... :smich::smich::smich: (bouchala zadní náprava v zatáčce... ale jenom do pravý... fakt už jsem si s tim nevěděl rady proč to bouchá... nakonec se ukázalo že bouchá výfuk o tažné zařízení...)

renault scenic... v servisu asi 5x a oprav asi milion...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takú malú štatistiku som si urobil ...

dobry,

Nie je to 'statistika' o tom, ze ktora zubna kefa ma lepsiu cistiacu schopnost ? Preco nie su porovnane meratelne veci ? Pocet ubehnutych kilometrov do vymeny dolezitej suciastky ? Toto sa da porovnat.

Dovi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takú malú štatistiku som si urobil ...

dobry,

Nie je to 'statistika' o tom, ze ktora zubna kefa ma lepsiu cistiacu schopnost ? Preco nie su porovnane meratelne veci ? Pocet ubehnutych kilometrov do vymeny dolezitej suciastky ? Toto sa da porovnat.

Dovi

To si nejsem jistej, že to půjde porovnat jak myslíš,, :huh: ,,příklad: najedu na kotoučích 100000Km protože jezdím zrovna dálky, nebo na nich najedu 50000Km, protože jezdí mladá ve městě, kdy vyřazuje před každou křižovatkou a dobržďuje. :unsure: ..elektronický věci jsou taky neměřitelný (jak se zrovna asi povedla jednotlivá součástka)... :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takú malú štatistiku som si urobil ...

dobry,

Nie je to 'statistika' o tom, ze ktora zubna kefa ma lepsiu cistiacu schopnost ? Preco nie su porovnane meratelne veci ? Pocet ubehnutych kilometrov do vymeny dolezitej suciastky ? Toto sa da porovnat.

Dovi

Preto som napísal, že malú štatistiku....

Len tak naokraj, asi by tá štatistika nevznikla, keby sa mi nepáčil jeden peugeot. Počul som ale divné veci o Peugeotoch, tak som si začal zisťovať u známych viac informácií. Výsledok: Peugeot nikdy v živote, ani keby mi to dali zadarmo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No taková statistika dobrý...

vynucená návštěva servisu znamená co si neopravím sám???

Nevynútená návšteva servisu je pre mňa návšteva v servisnom intervale.

Vynútená návšteva je pre mňa taká, že s autom sa nedá bezpečne alebo vôbec jazdiť a musí ísť hneď do servisu(tj. väčšinou tam auto ani nedôjde po vlastných).

U peugeotoch sú to hlavne kritické problémy s nápravou, vypadnutá elektronika, vypadnutý motor...proste auto musí byť odtiahnuté alebo do servisu dôjde len tak tak. kol119

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Obecně: peugeoty jsou lákadlem na lidi co se týče vzhledu, kvalita je někde jinde,,, :ph34r:

Naprosto souhlasim -_- ,když vidim vedle sebe 306-ku a fabii,tak ten p. je nádherný autí.Ale když vidim např. jak šofér stahuje okno pravou rukou u ručky,tak je mi nějako šófl :feve: .A mám reference z nezávislých zdrojů,že ty peugeoty jsou fakticky na nižší úrovni co se týká zpracování a kvality.Takže tady vede škodovka lol:skoda::skoda::skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...