Přejít na obsah

Polofloidi v akci


TomasB

Doporučené příspěvky

Naše sousedka a kamarádka se vrátila domů a její parkovací místo bylo zabráno někým jiným. Má dceru na invalidním vozíku, takže hádejte, komu je toto parkovací místo vyhrazeno? Přikládám fotečku přivolaných polofloidů v akci. Octávečka na fotečce je moje :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono by to chtělo možná trošku pochopení i z druhé strany a nestalo by se pak vůbec nic. Koukám že valníček za autem stěhuje nějakou postel, takže celý týden tam určo stát nebude, a nevím jak vy ale ve městě je s valníkem zaparkovat fakt dost často velkej problém, schválně si to někdy zkuste a vy domorodci když víte, že na čarách hned vedle se stáva docela běžně bez větších problémů by jste to mohli postavit na tu chvíli na ně , a koneckonců i vozíčkář ty 3 metry navíc určitě zvládne a večer by se to dalo v poho přeparkovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono by to chtělo možná trošku pochopení i z druhé strany a nestalo by se pak vůbec nic. Koukám že valníček za autem stěhuje nějakou postel, takže celý týden tam určo stát nebude, a nevím jak vy ale ve městě je s valníkem zaparkovat fakt dost často velkej problém, schválně si to někdy zkuste a vy domorodci když víte, že na čarách hned vedle se stáva docela běžně bez větších problémů by jste to mohli postavit na tu chvíli na ně , a koneckonců i vozíčkář ty 3 metry navíc určitě zvládne a večer by se to dalo v poho přeparkovat.

To auto tam stojí ještě teď a stojí tam minimálně od 10 hod., kdy jsem vstával. Mimoto má kopec místa jen kousíček vedle a jak je vidět, tak asi nestěhuje. Ono, kdyby stěhoval a průběžně si u toho byl, tak na něj nikdo policajty volat nebude. Jenže jemu asi bylo za těžko zaparkovat jinde a pár kroků dojít. Pokuď by potřeboval to kanape přenýst, tak si klidně může najet až ke dveřím baráku. Všici takhle stěhujou, včetně mně. Když třeba nakládám hodně věcí, tak si auto přistavím 2m od vchodových dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není omluva. Dejme tomu kdyby tam zastavili, složili postel na zem a šli to hned přeparkovat, tak by se to možná dalo přejít, ale tohle ne. Vem si jenom, že to auto tam zaparkovalo, určitě tam už nějakou dobu stálo než přijelo auto, pro které je to místo vyhrazené, pak dalších min. 15min. než přijeli měšťáci a řidič pořád nikde. To auto tam teda určitě stálo dost dlouho, tohle se prostě nedělá. Nevím, proč by vozíčkář měl brát ohled na to, že řidič toho auta s největší pravděpodobností někde lemtá kafe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a tady je plácek přímo před vchodem. Zcela běžně je používán k parkování při stěhování nebo skládání/nakládání více věcí. Škoda, že jsem to nenafotil, ale v době, kdy tam byli ti měšťáci, tak na tom plácku stál Pašík, z kterýho něco vykládali, takže asi tak. Ten s tou Kiou je normální buzík, kterýmu je to úplně u prdele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to Hyundai Elantra, ale to je úplně jedno. Spíš by mě zajímalo, jestli mu dali botičku, nebo jenom lístek.

jen lístek a velmi důkladně zdokumentovali kamerou, včetně toho, že mu za okno opravdu dali i ten lístek o přestupku. Jistě jste si všimli, že po cca 1/2 hodince na žlutejch čarách přibylo další auto, který tam vlasně nemá co dělat. Ale nikomu tam nevadí, takže klidně tam může stát až do zejtřka, protože to nevadí ani hlídkám PČR, který tady v noci objížděj parkoviště jako prevenci proti vykrádání aut. Jen přes týden ráno není radno tam stát tak, aby do školky, která je hned vedle nemohlo projet přes chodník zásobovací auto s jídlem do té školky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem mluvil s Naďou, prý čekala asi půl hodiny, než je zavolala. Jinak jak jsem výše psal o tom Pašíkovi, ze kterého něco před vchodem vykládali, tak ten patřil k nim. Zcela evidentně jen parkovali, nepotřebovali nic skládat ani nakládat. A ještě se hrozně divili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zastavit invalidovi na vyhrazeném místě je jistě bezohlednost. Nicméně v řízení o přestupku se policajti nejspíš dozví, že fotografovaný vůz tam odstavila osoba blízká... a tím to skočí. Ledaže by fotograf TomasB chtěl jít svědčit ve prospěch toho invalidy, ale to asi nehrozí.

Takže nevím, co se tady vlastně řeší...

Když se porozhlédnu, tak u každého většího obchodňáku je nadbytek parkovacích míst pro invalidy, které zejí prázdnoutou, ikdyž ostatní parkovací místa jsou v tu dobu beznadějně zaplněna.

Mimochodem, pokud JEN zaparkuji na místě vyhrazeném pro invalidy, tak mám za to "automaticky" zákaz řízení minimálně na půl roku. Pokud ale toho invalidu někde poblíž srazím autem, tak moje "cílová prémie" činí JEN 5 trestných bodů a můžu jezdit dál. Tak nevím, co je lepší... :t

Jinak samozřejmě obecně proti vyhrazeným místům pro invalidy nic nemám. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zastavit invalidovi na vyhrazeném místě je jistě bezohlednost. Nicméně v řízení o přestupku se policajti nejspíš dozví, že fotografovaný vůz tam odstavila osoba blízká... a tím to skočí. Ledaže by fotograf TomasB chtěl jít svědčit ve prospěch toho invalidy, ale to asi nehrozí.

Takže nevím, co se tady vlastně řeší...

Když se porozhlédnu, tak u každého většího obchodňáku je nadbytek parkovacích míst pro invalidy, které zejí prázdnoutou, ikdyž ostatní parkovací místa jsou v tu dobu beznadějně zaplněna.

Mimochodem, pokud JEN zaparkuji na místě vyhrazeném pro invalidy, tak mám za to "automaticky" zákaz řízení minimálně na půl roku. Pokud ale toho invalidu někde poblíž srazím autem, tak moje "cílová prémie" činí JEN 5 trestných bodů a můžu jezdit dál. Tak nevím, co je lepší... :t

Jinak samozřejmě obecně proti vyhrazeným místům pro invalidy nic nemám. :)

on to ten starší vzal na sebe, i když podle mně parkoval nejspíš ten mladší. Policajti to sepsali, natočili znovu i s odjezdem toho auta. Takže to je uzavřený a žádná osoba blízká se nekoná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zastavit na invalidech je u mě prostě prasárna největší. Jinak pěknej seriál, můžem tady založit rubriku "Kriminální ústředna pátrá" :D  :D

nj, mně se to dobře dokumentovalo, protože to mám rovnou pod okny a čučím na to od PC.

Akorát jsem prošvihnul to nasazování botičky, to mi nějak uniklo :D

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TomasB napsal:

...on to ten starší vzal na sebe, i když podle mně parkoval nejspíš ten mladší. Policajti to sepsali, natočili znovu i s odjezdem toho auta. Takže to je uzavřený a žádná osoba blízká se nekoná.

To asi starej neví, co ho čeká...

Jinak Tomáši, všiml jsis, že i Ty svým vozem částečně zasahuješ do prostoru vyhrazeného parkoviště, které je vymezeno vodorovnou dopravní značkou? (viz první fotka)

Editováno: , autor: Milan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TomasB napsal:

...on to ten starší vzal na sebe, i když podle mně parkoval nejspíš ten mladší. Policajti to sepsali, natočili znovu i s odjezdem toho auta. Takže to je uzavřený a žádná osoba blízká se nekoná.

To asi starej neví, co ho čeká...

Jinak Tomáši, všiml jsis, že i Ty svým vozem částečně zasahuješ do prostoru vyhrazeného parkoviště, které je vymezeno vodorovnou dopravní značkou? (viz první fotka)

jo a taky u Kauflandu přes tyto místa přejíždím. Ale s tímhle ať se jdou vysrat, protože to je věc formální. Prakticky nikomu tímto neznemožňuju parkování na takovém místě. Nebo myslíš, že jsem tímhle nějak invalidu omezil? To s tím, že jen přejetí přes takové místo je stejný přestupek jako stání na tomto místě, to bych docela rád, aby mi toto autor této pičoviny vysvětlil. Asi bych mu to ručně jednou do xychtu vyvrátil.

Mimochodem, na toto konkrétní místo bych mohl bez obav zaparkovat aniž bych se musel čehokoliv obávat. Na mně by určitě nikoho nevolala a i kdyby mně tam velmi velkou náhodou odlapili, tak by to stejně Naďa vyžehlila(je to rezervé pro její SPZ). Ale ani tak jsem na tomhle místě nikdy nezastavil! A pokud jsou všechny místa obsazený, tak holt parkuju dál, nejhůř na tom velkým placu, kde se ale více bojím o auto, protože to je z dohledu. Občas přes to její místo taky při parkování přejedu, protože pokud tam neparkuje, tak nebudu jak kokot kvůli stupidní vyhlášce zajíždět jako mezi dvě auta, když to na to místo můžu píchnout rovnou bez couvání.

Tadle dnešní akce nebyla zdaleka první, nepochopitelně tam lidi parkujou překvapivě často. A je pravda, že jako svobodná matka s těžce invalidním dítětem to nemá v životě moc jednoduchý, tak si myslím, že to vyhrazený parkování si zaslouží. Na rozdíl od dalších dvou sousedů, kteří mají taky invalidní místa vyhrazený, i když jsou asi tak invalidní jako já. To si marně lámu hlavu, jak toho docílili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TomasB napsal:

...on to ten starší vzal na sebe, i když podle mně parkoval nejspíš ten mladší. Policajti to sepsali, natočili znovu i s odjezdem toho auta. Takže to je uzavřený a žádná osoba blízká se nekoná.

To asi starej neví, co ho čeká...

Jinak Tomáši, všiml jsis, že i Ty svým vozem částečně zasahuješ do prostoru vyhrazeného parkoviště, které je vymezeno vodorovnou dopravní značkou? (viz první fotka)

mimochodem, na to místo se tlačím maximálně jak to jde, abych ušetřil místo na parkování. Pak ale stejně lidi parkujou tak, že je řada plná, ale při troše snahy by se tam ještě pár aut vešlo. Ale oni už holt maj zaparkováno, tak ostatní ať parkujou třeba na stromě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...