Přejít na obsah

Prvy start studeneho motoru


fabka2004

Doporučené příspěvky

Uz asi mesiac pozorujem nasledovne:

Vzdy iba pri startovani studeneho motoru (garazujem je tam +10°C) mi motor naskoci uplne v pohode (do sekundy) ako zvycajne, avsak po pusteni klucika motor bud zhasne, alebo poklesnu otacky na polovicu a bud ich udrzi (teda sa naspat vratia a motorm mierne skubne), alebo ich neudrzi a teda ako popisujem zhasne.

Neviem si toto vysvetlit co by to mohlo sposobovat.

Pri teplom motore mi to nerobi, a nerobi mi to ani po opakovanom starte ked predchadzajuci bol "neuspesny".

Este by som podotkol, ze mi to nerobi stale ale sporadicky tak 30 az 50% studenych startov za posledny mesiac.

Mate nejaku ideu, co by to mohlo sposobovat, kde by mohol byt problem, alebo co skusit?

dakujem za cenne rady a pripomienky

BTW: jedna sa o HTP 47kW 3r a 47tkm (v 46tkm bola prehliadka pri ktorej som stal, ale vyskytovalo sa to uz pred prehliadkou)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, tyhle problémy jsem měl u mpi, ale já teda chcípal něky i u zahřátého motoru. Jinak předpokládám, když bys po startu rychle prošlápl plyn, tak by ti to nechcíplo. Já vyměnil svíčky (současně i olej, protože mě to ještě někdy hrozně mlátilo, což dělaly asi hydroštěly, dal jsem teda lepší olej) a zatím jsem bez jediného špatného startu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, tyhle problémy jsem měl u mpi, ale já teda chcípal něky i u zahřátého motoru. Jinak předpokládám, když bys po startu rychle prošlápl plyn, tak by ti to nechcíplo. Já vyměnil svíčky (současně i olej, protože mě to ještě někdy hrozně mlátilo, což dělaly asi hydroštěly, dal jsem teda lepší olej) a zatím jsem bez jediného špatného startu.

u zahriateho to nerobi

pridanie plynu som raz skusil, asi zabralo, tazko povedat, kedze to nieje trvala ale sporadicka zavada

Olej mam vymeneny a stale mam rovnaky, specifikaciu prekracuje.

BTW: svieckami by to mohlo byt, tie som este nemenil, asi bude najvyssi cas aj ked by sa mali menit az po 60tkm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Mám ten istý problém a dosť mi to vadí :angry: + občas je cítiť aj silné vibrácie (na cca 3-5 sekúnd), ktoré po pridaní plynu zmiznú. Pomohla spomínaná výmena sviečok?

já si teda myslím, že to budou ty svíčky. Řešil jsem to tu dost dlouho, měl jsem stený problémy navíc i s těma hydroštelama, pár vteřin to rachtalo, mlátilo. Vyměnil jsem svíčky, dal lepší olej a vše chodí na 1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...