Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

BirK

Uživatel
 • Počet příspěvků

  306
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Dny vítězství

  1

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

57 Výborná

O uživateli BirK

 • Hodnost
  Profesional

Návštěvy profilu

739 zobrazení profilu
 1. BirK

  Škoda Connect - vzdálený přístup k vozu

  Dle informací co mám tu funkci musí povolit ve ŠA (pro auta, která ji nemají aktivovanou, ale lze tam dodělat). Řeším to už nějaký měsíc u svého Karoqa, když tak se podívej do vlákna tam.
 2. BirK

  Karoq dodací lhůta

  Ze získaných informací mám dojem, že na vině je WLTP. Už nějaký pátek není motorizace 2.0 TDI v kombinaci s DSG ani v konfigurátoru a o průběhu dodání mého vozu s 2.0 TDI DSG v prosinci 2018 jsem tu celkem dlouze vypisoval.
 3. BirK

  Škoda SCALA

  I kdyby to byla jen ta móda, což není, co je na tom špatného? Módní trendy postihují všechny oblati života, lidi se podle módy oblékají, nosí módní doplňky, používají sociální sítě, jezdí v moderních autech, jdou s dobou. A když k té módě přičteš důvody, které jsi sám zmínil, tak si myslím, že pohodlné užívání vozu spojené s vyšším pocitem bezpečí jsou dostatečné argumenty k tomu, proč si lidí pořídí např. SUV. Já zase moc nechápu ty nářky obecně nad SUV, nelíbí se ti, nekupuj. Až tak je to jednoduché.
 4. BirK

  Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter

  V každém případě je potřeba to v Caristě povolit, to co popisujete není defaultně? Ve své OIII FL nemám el. sedačku řidiče a nenapadlo by mě, že to sklápění zrcátka jde i tak nastavit. Tu funkcionalitu docela postrádám.
 5. BirK

  CarStick v Karoqu

  @Aleš_BX tak jsi mě ještě trochu zvyklal a dnes jsem dal ještě jeden pokus s T-Mobile. Skutečnost je tedy taková. že T-Mobile již tebou zmíněnou službu "Sdílený internet" nenabízí. V průběhu asi 30 min rozhovoru s obchodníkem nakonec odkaz na tuto službu někde našel, ale bylo to kdesi hluboko v archívu. Zmínil, že velmi nepravděpodobně by tato služba šla ještě dnes zřídit k nějakému historickému tarifu, v žádném případě už prý ne při zřizování nové smlouvy na rodné číslo a stejně tak ne pro rámcové smlouvy (na ty ani údajně tato služba nešla nikdy zřídit). Nevím, odkud jsi ten odkaz vytáhl, pravdou je, že při procházení stránek T-Mobile na tu službu nenarazíš a při vyhledávání na jejich stránkách to nalezne pouze Obchodní podnínky z r. 2014 v PDF. Při dotazu, zdali tuto službu nahrazuje dnes jiný, podobný tarif za podobné peníze mi sděli, že pouze Internet Komplet v ceně na úrovni 499 Kč /měsíc a 3 GB dat. Logika je tam prý oproti službě Sdílený internet otočená, tj. je datová SIM, ze které "mateřská" SIM s hlasovým tarifem sdílí data. Tak či tak za tu cenu nepoužitelné. Tolik tedy k aktuální nabídce "zrcadlených" SIM od T-Mobile. K dotazu na potřebu objemu dat v autě - no velmi pravděpodobně bych objem na úrovni 8 GB /měsíc nespotřeboval, určitě ne každý měsíc po celý rok. Ale jak už jsem zmínil, při porovnání současných nabídek tří největších operátorů mi to prostě vychází jako jedna z nejschůdnějších variant, protože pokud mám platit +- 200 Kč měsíčně za 1.5 až řekněme 2 GB dat, no tak to už mi připadá vůči tomu 330 Kč za 8 GB dat mnohem lepší (a v přepočtu ceny za 1 MB samozřejmě i výhodnější) a nemusím sebe ani nikoho v autě nijak omezovat. K očekávanému boomu datových tarifů snad jen tolik, že se na něj určitě těším a nejen sobě, ale nám všem bych přál, abychom se ho vážně tak brzy jak píšeš dočkali.
 6. BirK

  CarStick v Karoqu

  Jelikož se mi od nikoho nepodařilo zjistit nic víc o službě Internet in the Car, vyzkoušel jsem ji sám. Pro vozy ŠKODA to funguje poměrně po novu, autorizovaný prodejce u nás víceméně začal zjišťovat detaily až na základě mého podnětu. Tak tedy - SIM kartu od operátora k této službě lze údajně pořídit pouze prostřednictvím právě autorizovaných prodejců. V ceně 1 Kč jsem tak dostal instalační balíček, zahrnující fyzickou SIM kartu, instalační příručku a 1 GB dat na 28 dní s připojením k vysokorychlostní síti Vodafone 4G. Instalace v infotainmentu Columbus byla poměrně snadná, a tak jsem během pár chvil měl internet na palubě. Komfort, jaký jsem si představoval, žádný přídavný USB modul v autě, žádný kabel, žádné omezení v počtu připojených zařízení, a především žádný mobilní hotspot, který jak už zde bylo několikrát zmíněno, nefunguje konkrétně s telefony iPhone zrovna nejlíp (po každém nastoupení do auta se musí na telefonu hotspot vypnout/zapnout, aby se infotainment auta chytil a připojil). Po měsíci zkušebního provozu dostanete na výběr z několika tarifů, které ničím nepřekvapí ani neohromí, snad až na jeden: 1) 1 GB dat na 1 den za 199 Kč 2) Neomezená data na 1 den za 399 Kč 3) 5 GB dat na 28 dní za 399 Kč 4) 10 GB dat na 28 dní za 599 Kč 5) 100 GB dat na 365 dní za 3.990 Kč Právě poslední zmíněný jsem po porovnání aktuální nabídky tří největších českých mobilních operátorů zvolil a nemusím se v následujícím roce o nic starat. Za cenu v přepočtu 332,50 Kč měsíčně jsem dostal cca 8 GB dat na každý měsíc, anebo dle potřeby. Zkrátka roční přidělený balík je 100 GB a je jen na vás, jak je v roce spotřebujete. V porovnání s cenou 199 Kč /měsíc za 1.5 GB dat, nebo 299 Kč /měsíc za 3 GB dat anebo předplaceným internetem 0,40 Kč /1 MB od T-Mobile, resp. 349 Kč /měsíc za 4 GB dat od O2, resp. 399 Kč /měsíc za 4+1+2 GB dat od Vodafone (standardní nabídkové ceny datových tarifů k dnešnímu dni, přičemž Vodafone z nějakého důvodu už aktuálně nenabízí datový tarif za 199 Kč, který ještě koncem roku 2018 byl v jejich nabídce) mi to připadá jako solidní varianta. Cenově únosné a nemusím hlídat, jestli a kdo zrovna v autě pouští hudbu, videa anebo surfuje. Jinak pro zajímavost mám poměrně velmi výhodný služební tarif od T-Mobile, a tak se nabízelo, abych jako první oslovil je. Když jsem však volal s našim přiděleným obchodníkem a dotazoval se na možnost klonování mé SIM karty tak, abych ji mohl vložit do infotainmentu auta a byla sdílena data s mojí hlavní SIM, vůbec netušil, co po něm chci, proč to chci, natož tak nějaké cenové zvýhodnění. Neměli zájem, neřeším, šel jsem k jinému operátorovi. Přitom např. Vodafone nabízí k datovým tarifům Red Data+ 1+1, resp. 1+3 SIM zdarma. To je souhrnem vše, snad to někomu bude k užitku
 7. BirK

  Spodní kryt agregátu

  Víc jsem v popise od ŠA nenašel. Bývalo u některých modelů i to, že byla vyšší světlá výška, ale to zřejmě u Karoqa není. Já jsem paket pro špatné cesty v konfiguraci měl, tak by se to dalo porovnat, ale nemám takový vlez pod auto jako ty
 8. BirK

  Spodní kryt agregátu

  Paket pro špatné cesty je za příplatek, divil bych se, kdyby ti ho tam dali a nenaúčtovali, na takové věci si ŠA dává velký pozor.
 9. BirK

  SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)

  Ve vozech ŠKODA jde CarPlay pouze po kabelu.
 10. BirK

  Škoda SCALA

  Hlavně kdo o Scale uvažuje a chce ji "hned", tak ať neváhá. Co mám informace od prodejce, tak jich bude v první vlně nějaké omezené množství a záhy má dojít k poměrně dlouhému výpadku v dodávkách (padla lhůta na úrovni 6 měsíců) z důvodu WLTP (motorizace 1.5 TSI). Berte to prosím jen jako informaci, kterou jsem dostal u autorizovaného prodejce, ke které on přišel na prezentaci dealerům, pořádané od ŠA.
 11. BirK

  Škoda SCALA

  Ty vidíš SCALU v konfigurátoru? (CZ)
 12. BirK

  ŠKODA Connect - vzdálený přístup k vozu

  @radlat viz. můj příspěvek výše hned nad tvým předposledním. Tu hlášku jsem tam měl před ověřením mé identity, společně s tím, že funkce je dostupná u vozů vyrobených po červenci 2018. To splňuji, takže jsem šel do autorizovaného servisu dle doporučení aplikace a nechal si identitu ověřit. V ten okamžik ta hláška z aplikace zmizí (tj. já už ji tam nemám) a namísto toho se tam objeví zelená vlaječka "OVĚŘENO". Jenomže ani poté mi tato funkce nejde a tak jsem začal zjišťovat dál no a na infolince mi teď dokola tvrdí, že funkce je dostupná u aut vyrobených po 48 KT.
 13. BirK

  ŠKODA Connect - vzdálený přístup k vozu

  Museli to už aktualizovat. Když jsem nechával ověřit svůj účet (12/2018), byl tam červenec (31 KT) 2018.
 14. BirK

  Infotainment Columbus 9,2" s navigací

  Jsem na tom podobně jako ty ve svém Karoqu s Columbusem. Mám k němu stažené dva návody k obsluze, jeden vydaný 07/2017, druhý vydaný 07/2018. V tom starším je možnost zobrazení Google Earth zmíněna, v tom novějším už ne. Při porovnání stejné kapitoly v manuálech se už v tom novějším Google Earth jako možnost zobrazení nevyskytuje, je prostě odstraněna. Dle informací z webových stránek Škoda Connect: "Služba Google Earth je k dispozici pouze u systému infotainmentu Columbus, nových vozů vyrobených do 31. kalendářního týdne roku 2018, s prodloužením do 45. kalendářního týdne roku 2019" - http://www.skoda-auto.cz/o-nas/skoda-connect Chápu to tedy tak, že u těch vozů, které splňují podmínku výrobního data, bude tato možnost v budoucnu z jejich infotainmentu odstraněna. Vedle absence Benziny v seznamu čerpacích stanic je to další důkaz toho, že licenční práva a dohody dotčených stran mají pouze negativní dopad na uživatele a majitele vozů.
 15. BirK

  ŠKODA Connect - vzdálený přístup k vozu

  Tak jsem návod k obsluze auta znovu projel, ale tu informaci jsem tam nikde nenašel.
×