Přejít na obsah

MR 2008


Fan!s

Doporučené příspěvky

Ahoj, já mám novou OII MR 08 a ono tam skutečně nic jiného není.Je tam ta "corner" funkce ( přisvětlování mlhovkou do zatáčky),při panickém brzdění se rozsvítí všechny blinkry, jiné páčky pod volantem a v mém případě nový motor 1.8TSI ale jinak je vše při starém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já mám novou OII MR 08 a ono tam skutečně nic jiného není.Je tam ta "corner" funkce ( přisvětlování mlhovkou do zatáčky),při panickém brzdění se rozsvítí všechny blinkry, jiné páčky pod volantem a v mém případě nový motor 1.8TSI ale jinak je vše při starém.

Ty blinkry se spouští již u MR07, tedy při panickém brždění nebo aktivaci airbagu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já mám novou OII MR 08 a ono tam skutečně nic jiného není.Je tam ta "corner" funkce ( přisvětlování mlhovkou do zatáčky),při panickém brzdění se rozsvítí všechny blinkry, jiné páčky pod volantem a v mém případě nový motor 1.8TSI ale jinak je vše při starém.

To přisvěcování do zatáčky ? Dalo by se doprogramovat i do starších MR ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já mám novou OII MR 08 a ono tam skutečně nic jiného není.Je tam ta "corner" funkce ( přisvětlování mlhovkou do zatáčky),při panickém brzdění se rozsvítí všechny blinkry, jiné páčky pod volantem a v mém případě nový motor 1.8TSI ale jinak je vše při starém.

To přisvěcování do zatáčky ? Dalo by se doprogramovat i do starších MR ???

Myslíš, že to na něco je? Já to viděl na FII a moc mě to neuchvátilo, ale určitě mě taky zajímá jestli to jde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já mám novou OII MR 08 a ono tam skutečně nic jiného není.Je tam ta "corner" funkce ( přisvětlování mlhovkou do zatáčky),při panickém brzdění se rozsvítí všechny blinkry, jiné páčky pod volantem a v mém případě nový motor 1.8TSI ale jinak je vše při starém.

To přisvěcování do zatáčky ? Dalo by se doprogramovat i do starších MR ???

Myslíš, že to na něco je? Já to viděl na FII a moc mě to neuchvátilo, ale určitě mě taky zajímá jestli to jde...

Určitě to je dobré večer když jedeš někam kde potřebuješ vidět do rokhu, někde zajíždíš a tak. Jezdil jsem chvilku s novým passatem a docela mi to přišlo užitečné. Myslím, že to má i nový roomster.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to je dobré večer když jedeš někam kde potřebuješ vidět do rokhu, někde zajíždíš a tak. Jezdil jsem chvilku s novým passatem a docela mi to přišlo užitečné. Myslím, že to má i nový roomster.

Má. Mě by se spíš líbilo kdyby se hlavní světlomety natáčely do zatáčky při vyšších rychlostech, to mi přijde zajímavější, ale při rychlostech do 40 km/h mi přijde, že hlavní světla svítí dost všude, ale možná bych si taky časem zvykl. Ale jelikož mám kulaté mlhovky, nehrozím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já mám novou OII MR 08 a ono tam skutečně nic jiného není.Je tam ta "corner" funkce ( přisvětlování mlhovkou do zatáčky),při panickém brzdění se rozsvítí všechny blinkry, jiné páčky pod volantem a v mém případě nový motor 1.8TSI ale jinak je vše při starém.

To přisvěcování do zatáčky ? Dalo by se doprogramovat i do starších MR ???

pravděpodobně ano,není to přece tak světaborná novinka,zkus hodit dotaz na info@skodaauto.cz co Ti odpoví.V tuto chvíli není k dispozici nová DP s novým příslušným elektrickým schématem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych to přisvětlování bral spíš při vyšších rychlostech než jen do 40.Třeba to časem přijde.Dodělat to jde ale museji se dat zřejmě nové mlhovky.Je tam snad žárovka navíc která osvítí ten bok.Někde jsem to četl,mohu se i plést. Kolega v práci řikal že to má jeho soused na Roomstru a a přišlo mu srandovní,když zajížděl do garáže tak kroutil tak volantem že to měl jak blinkry.Tak mě tak napadlo jestli by se to nedalo zapojit tak aby prostě při zpátečce byli vyplí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď v tom mám guláš, bavíme-li se corner funkci tak ta funguje do 40km/h a od nějakeho stupně natočení volantu.A bavíme li se teoreticky že se to bude přisvětlovat při normalní jízdě tak to bude asi věc názoru.Někdy když jedu zatáčkou a nemusím jet 100 tak si říkam že by to přisvětlení nebylo špatný, když by to bylo řešený tak ta že se prostě natočí ta žárovka (bude tam nějaký motorek, xenony to maj asi obdobně). Když člověk jede v např v lese a točí doprava tam tam i kouká a vlastně kouká do tmy protože světla svítí rovně.Je to můj názor a poznatek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď v tom mám guláš, bavíme-li se corner funkci tak ta funguje do 40km/h a od nějakeho stupně natočení volantu.A bavíme li se teoreticky že se to bude přisvětlovat při normalní jízdě tak to bude asi věc názoru.Někdy když jedu zatáčkou a nemusím jet 100 tak si říkam že by to přisvětlení nebylo špatný, když by to bylo řešený tak ta že se prostě natočí ta žárovka (bude tam nějaký motorek, xenony to maj asi obdobně). Když člověk jede v např v lese a točí doprava tam tam i kouká a vlastně kouká do tmy protože světla svítí rovně.Je to můj názor a poznatek.

Souhlas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já tu funkci na své OII mám a zatím s tím mám dobré zkušenosti.Jenom na vysvětlenou funguje to jen když je otočný vypínač světel natočen až v posledí poloze, kdy jdou přepínat dálky.Na poloze denního svícení a v prostřední poloze pro parkovačky to nefunguje.Je to dobré při manévrování na neosvětleném parkovišti či při pomalé jízdě tmavými ulicemi či po lese atd.Mě se to moc osvědčilo protože xenony neosvětlují cestu přímo před vozem ale svítí až dál dopředu takže přímo před autem je tma.Bohužel je škoda, že to nefunguje i při trochu vyšších rychlostech někdy by se to hodilo.Trošičku jste mě zarazili s těma dvěma žárovkama, tak to není, je tam normální H8 a zapínání řídí ŘJ dle signálu snímače od volantu.Rozhodně se to nevyrovná natáčení celých světel jako to má např. Citroen C5, ale je to dobrá funkce. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha ja myslel že tam jsou ještě zvlášt a ty se rozsvíti a pak zhasnou.Tak to se omlouvam.Jak to jen četl a koukal na obrazek.

Ahoj to je OK,někdy není snadné hned zjistit jak to funguje a musím přiznat, že když jsem če :) tl ten příspěvek, znejistěl jsem natolik, že jsem vzal baterku a šel si ty mlhovky pořádně prohlédnout ale je tam skutečně jen 1 žárovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď v tom mám guláš, bavíme-li se corner funkci tak ta funguje do 40km/h a od nějakeho stupně natočení volantu.A bavíme li se teoreticky že se to bude přisvětlovat při normalní jízdě tak to bude asi věc názoru.Někdy když jedu zatáčkou a nemusím jet 100 tak si říkam že by to přisvětlení nebylo špatný, když by to bylo řešený tak ta že se prostě natočí ta žárovka (bude tam nějaký motorek, xenony to maj asi obdobně). Když člověk jede v např v lese a točí doprava tam tam i kouká a vlastně kouká do tmy protože světla svítí rovně.Je to můj názor a poznatek.

jasně, ale to jsou dvě odlišný věci. já to pochopil tak, že bys chtěl, aby ti ty mlhovky přisvicovaly i při vyšších rychlostech, což je dle mě vcelku k ničemu, protože mlhovka prd dosvítí. při parkování to může bejt OK, ale za jízdy tuhle fci pak přebíraj natáčecí xena(který žel bohu OII nemá), který pomáhaj kupříkladu v těch lesích o kterých píšeš, kde je to něco platný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja som si to dorobil na FI teda Corner

Funguhe to fakt do 40, sam dufam že niekde v prisposobení sa to bude dať nastaviť na cca do 60, to by šlo....

Dnes som videl OII s cornerom, prekvapilo ma to, ale sam som rad že tú funkciu mám. Akurát za zákrutov stáli poliši a ja so smerovkou dolava som im pekne svietil a trpol či ma zastavia:-) zatial nič hihi

Ahoj, já tu funkci na své OII mám a zatím s tím mám dobré zkušenosti.Jenom na vysvětlenou funguje to jen když je otočný vypínač světel natočen až v posledí poloze, kdy jdou přepínat dálky.Na poloze denního svícení a v prostřední poloze pro parkovačky to nefunguje.Je to dobré při manévrování na neosvětleném parkovišti či při pomalé jízdě tmavými ulicemi či po lese atd.Mě se to moc osvědčilo protože xenony neosvětlují cestu přímo před vozem ale svítí až dál dopředu takže přímo před autem je tma.Bohužel je škoda, že to nefunguje i při trochu vyšších rychlostech někdy by se to hodilo.Trošičku jste mě zarazili s těma dvěma žárovkama, tak to není, je tam normální H8 a zapínání řídí ŘJ dle signálu snímače od volantu.Rozhodně se to nevyrovná natáčení celých světel jako to má např. Citroen C5, ale je to dobrá funkce. :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...