Přejít na obsah

kontrolka vody ostřikovačů


kadlec

Doporučené příspěvky

Kdyz koukam na to kodovani...napada me co vsechno bych musel mit aby mi fungovala kontrolka praskle zarovky?? Mam 11/2000 Elegance a vim urcite ze mi to prasklou zarovku nesignalizuje :-( a jaky vsechny zarovky to kontroluje??

musíš mít jednotku kontroly prasklých vláken

kontroluje brzdovky, parkovačky, koncovy světla, potkávací světla

Kolik by stala jednotka kontroly zarovek?? Pripada mi to jako docela uzitecna vec :-) ale asi bude slozitejsi zapojeni.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no levnější asi jo,ale vyšplhá se to na nějakých 600 - 700,-kč

asi kouipím jen čidlo, kroužek nějakej najdu a konektor dobastím

Když to vezmeš do detailů... tak to čidlo jsou pouze dva dráty (spíš teda elektrody) ... mohl bys ho klidně taky zbastlit...

Editováno: , autor: lukash
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Rad bych ozivil tohle tema, koukal jsem ze cidlo hladiny ostrikovaci stoji cca 120Kč, ale nevim jesi k nemu este neco potrebuju, krom tesniciho krouzku.. Nemel by nekdo fotku nadobky s cidlem? Zkusil bych ho dobastlit do maly 3L nadrzky, nemel by to byt problem.. Jen bych potreboval videt jak to ma vypadat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam v aute 5 l nadobku na ostrikovace. Novy origo cidlo jsem koupil tusim za cca 100 Kc. Svorkovnice stala 250 Kc. Piny jsem tady uz mel. Vyvrtal jsem diru do nadrzky na miste kde ma byt. Vybrousil jsem to pilnikem a pak jemnym smirkem

Zkusil cidlo, protoze tam i s tesnenim neslo, takze jsem to jeste vic probrousil zahladil, narval tesneni a cidlo.

Pak bylo velmi dulezity to poradne vymyt. Nesmel tam sustat ani kousek plastu, jinak bych mohl znicit motorek.

Pripojil svorkovnici, zem jsem vzal od svetel, druhej pin jsem dotahl k budikum a pripojil.

Vse jiz mesic ok :)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

elektrody muzou byt prakticky jakkoliv. Vodorovne asi ideal :) tak jsem to tam dal.

Drzi to pouze v tom tesneni, je tam totiz drazka, ktera to drzi.

nadrzka se vynda :

- vypustis (vystikas) vsechnu vodu

- oddelas svetlo

- nadobku s akt. uhlim

- ja musel i trubku mezi intercoolerem a skrtici klapkou

- vyndat motorky na ostrikovani a rozpojit konektory

ostrikovac drzi - jeden sroub dole ve predu a pak jeden na blatniku

ta 5.3l jde hodne spatne vyndat, chce to lehce natocit vysunout z pod lemu blatniku a vyndat. Ale s tim si poradis :)

Diru radeji mensi nez vetsi, pokud to udelas moc velky nebude to tesnit= nova nadobka :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta fotka nádržky s kontrolou by se hodila, abych se ujistil, že ji tam taky mám/nemám... :) páč v nádržce dole nějaký konektor mám, ale mám malou nádržku

a zatím mi nikdy nepípla.

jestli nebude problém v tom, že ačkoliv už ostřikovače nedají žádnou vodu, v nádržce na dně přeci jenom něco málo zůstane...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 7 měsíců později...

Tak jsem dnes dodelal cidlo na ostrikovace.

Par poznatku (navod :-) ):

1. Cidlo jsem sehnal na vrakovisti, ale reknete si o to tesneni bez nej jste v haji + si reknete o kabelaz nechaji vam ji vystrihnout... dal jsem za to vse 100Kc.

2. Nevedel jsem jak s nadobkou(5l versus 3l) nakonec jsem nechal puvodni 3l. Vlevo dole na nadobce je vetsinou obrys tak ten odvrtat nebo vyfrezovat.

3. Natahnout kabelaz. Konektor je dvou pinovy. Jeden pin patri na zem druhy do budiku zelena svorkovnice T32b/6. Zem -idelani svetla predface PIN 6, face PIN 4.

4. Poslednim nejprijemnsim krokem ja kodovani budiku +4.

Snad z takove kravinky budete mit taky radost jako ja.

Tak GOOD LUCK :p .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...