Jump to content

jipol57

Uživatel
 • Content Count

  647
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

jipol57 last won the day on June 18 2012

jipol57 had the most liked content!

Community Reputation

58 Excellent

1 Follower

About jipol57

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

1,381 profile views
 1. jipol57

  Směrová světla

  To teda nevím, jak by páčky mohly zapříčinit proražení výstupního tranzistoru - MOSFETu. Já bych spíš hledal příčinu někde u těch žárovek a vedení k nim. Cenu v servisu jsem tak trochu odhadl správně. Vadná součástka je na tom "Alikovi" za 181 Kč + poštovné. Protože jak jsem pochopil, tak doprava zdarma by byla od 10 kusů.
 2. jipol57

  Směrová světla

  Nevím, ale žádné výkonné odpory v okolí nevidím. Mám tušení, že proudový snímač bude součástí toho švábu. Není to jen výkonný tranzistor, ale je označován jako IO.
 3. jipol57

  Směrová světla

  Kdysi jsem si vyfotil svou vlastní ŘJ. Je z r. 2011, tak to asi nebude moc rozdíl. A podle spočítání pinů by to měla být součástka se šipkou. VN5E025A Není běžně dostupná, ale našel jsem ji tady. https://www.aliexpress.com/item/32837905773.html Šikovný elektronik amatér by si s tím mohl poradit. Ale ode mně jsou to jen úvahy od stolu. Kdyby to byl můj problém, určitě bych do toho šel i s rizikem, že se to nemusí povést. Může být taky vadná součástka, která je ještě před touhle. Ale vzhledem k tomu rychlému blikání kontrolky, tak to vyhodnocuje jako by to nesvítilo vůbec, tak to taky napovídá na vadu té co odhaduji. Ale jak píšu je to jen odhad. Zajímá mě jak tohle řeší servis. Typuju výměnu celé ŘJ, (možná repas) a včetně nastavování všeho - záležitost několika tisíc. Ono asi nic jiného nezbyde. I to vytažení ŘJ z podpalubovky není jen tak.
 4. jipol57

  Směrová světla

  To ne. Mohly by být taky někde proklepané a spojené dráty. Ale to je malá pravděpodobnost. To když se stane, tak se většinou něco spojí s kostrou a je to zkrat. Pálila by se pojistka. Ještě by se dala udělat zkouška, že když se vytáhne pojistka 49 (15A), tak by to mělo zhasnout. To by bylo potvrzení, že jsou žárovky napájeny správnou cestou, jen je chyba v ŘJ, že svítí trvale. Chyba o které jsem psal výše. Při odstavení, místo odpojování baterky by mělo stačit jen vytažení té pojistky.
 5. jipol57

  Směrová světla

  To vypadá na problém v hlavní řídící jednotce. A já nevím jestli jsou blinkry spínané relátkem, nebo tranzistorem. Tak buďto je proražený tranzistor, nebo slepené relé. V obou případech je to v té ŘJ. Šikovný elektronik by to nejspíš opravil za nějakou stovku, v servisu asi vymění celou ŘJ za několik tisíc.
 6. jipol57

  Zvuková signalizácia parkovacích senzorov

  U mně to pípalo vždycky jen v tom B sloupku. Ale mám tam z výroby rádio Swing.
 7. jipol57

  Zvuková signalizácia parkovacích senzorov

  Pokud vím, tak zvuková signalizace senzorů nejde z repráků rádia, ale ze samostatného repráčku v levém B sloupku. Vedle levého ucha řidiče. A zvukově se nerozlišuje překážka zleva či zprava. Aspoň u mně to tak je. Taky r.v. 2011.
 8. jipol57

  Nesvítí přístroje ani podsvit budíků

  MAGIC: Měřil jsi asi dobře, když jsi něco naměřil. V tom případě je spínač v pořádku. A dál to u tvého ročníku (od 10/2007), jde na pojistku 35. Měla by mít 5A. Tak ji zkontroluj, a jestli je dobrá, tak taky může mít zaoxidované kontakty. Taky můžeš změřit napětí, při zapnutých obrysovkách na pozici té pojistky. Zase proti kostře. A jestli tam napětí bude a přes pojistku to prochází, tak snad už jen někde přerušené vedení. Ale to se mi zdá málo pravděpodobné. Z té pojistky je to rozvedeno odbočkami, po všech spínačích, co mají svítit, Říkají tomu "propojení v kabelovém svazku". Tak snad se nějaký ten spoj nepřerušil. To by se blbě hledalo.
 9. jipol57

  Kontrolka airbagu

  Ještě jestli nemáš vypínání bagu spolujezdce. Synovec to měl na Roomovi. Taky stejná chyba, ale předního u spolujezdce. A stačilo mu jen vyčistit ten vypínač. Stalo se mu to, aniž by ten vypínač používal.
 10. jipol57

  Neštartuje mi fábia 1,2 TSI

  A měl jsi okno naučené na doběh? Např po odpojení baterky se musí okna naučit koncové polohy. Podržením ovladače v krajní poloze. (nebo tak nějak). Je to v návodu.
 11. jipol57

  Aktivace asistentu rozjezdu do kopce

  Podmínkou asistenta je mimo jiné taky náklonové čidlo. A to mají asi jen s ESPčkama.
 12. jipol57

  Aktivace asistentu rozjezdu do kopce

  Já jsem ho měl a nelíbilo se mi to. Tak se mi podařilo ho deaktivovat. Píši o tom něco tady https://forum.skodahome.cz/topic/92862-k%C3%B3dovanie-bcm-u-faceliftu/?do=findComment&comment=1845056 a pokračuje to dál. Mám tam popis kódování. Třeba to pomůže.
 13. jipol57

  nepasuje tažné oko

  Já jsem ho tam šrouboval poprvé v loni na podzim (po 7,5 letech) a naprosto bez problémů.
 14. jipol57

  nepasuje tažné oko

  A opravdu šroubuješ do správné díry? Pod kulatým plastovým víčkem v nárazníku, nalevo od SPZ? Jestli je tam něco jiného, tak jedině, že je auto bourané a klempíř tam navařil matku, co měl zrovna po ruce. To bych potom moc nevěřil ani funkci. Z výroby to určitě není. Jsi první majitel? A je tam správně levý závit. A to oko máš takové? https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6r0803615-oko-tazne-predni-skoda-7439.html Na závitu je na první pohled vidět, že je levý. Nepřirozeně než běžně závity bývají.
 15. jipol57

  Led osvětlení nohou

  Změř si to voltmetrem, ale podle schemat je na pozici 6 napětí při vypnutých světlech a zapnutém klíčku. Na pozici 5 jen při obrysovkách a zapnutém klíčku, pozice 7 s hlavními světly a klíčkem. Kostřící body jsou na středním tunelu pod palubovkou. Asi bude pro tebe nejjednodušší to připojit k osvětlení přístrojů. Jednoduše k některému vodiči co jde na pozici 13, 14, 16 nebo 17, a kostru z pozice 10. Prostuduj si schémata, jsou tady ke stažení.
×