Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

jipol57

Uživatel
 • Počet příspěvků

  627
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Dny vítězství

  2

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

57 Výborná

1 Sledující

O uživateli jipol57

 • Hodnost
  Profesional

Návštěvy profilu

1 193 zobrazení profilu
 1. jipol57

  Denní svícení-hoří pojistka

  Díky za vysvětlení celé situace. Tak je to přesně jak to popisovali v servisní akci - odkaz na pdf: https://forum.skodahome.cz/topic/127828-servisn%C3%AD-akce-97z8099001-upevn%C4%9Bn%C3%AD-svazku-elektrick%C3%A9-instalace/?do=findComment&comment=2363017 Svazek má být připáskovaný k držáku houkaček. A bylo to vydané 14.6.2014. Takže tvoje do toho spadalo taky. Jestli chodíš do servisu, tak ti to měli udělat. S tou pojistkou jsem měl takové tušení. Když se několikrát spálila a najednou toto. Drátky jsou sice jak nitky, ale těch 7,5A by mohly vydržet.
 2. jipol57

  El. ovládání oken - závady, nefunkčnost

  Tak kdybys ji měnil, tak pozor na katalogové číslo. Po FL má jinak zapojený konektor. Jak jsem to ve schématech porovnával. Ale možná, že bude stačit tu tvojí vysušit. Když reaguje na počasí, tak by to mohl být ten problém. A zkontrolovat, jestli do ní nezatéká.
 3. jipol57

  El. ovládání oken - závady, nefunkčnost

  Tak o hlídání otevřených dveří se stará jiný spínač. Na tom horním obrázku, co jsem dal, je to F2, vodič br/ge. ALE na tento vodič je dále napojený jiný, zase z okenní ŘJ. A to bude ten hlavní problém. Že asi okno dávalo informaci o otevřených dveřích. Možná tím že jsi přeštípl jinde se přerušili nějaké jiné obvody a už to nezlobí. Ale vůbec nechápu co to vymysleli za vazby, mezi oknem a zámkem. Po FL už takové propojení není. Já bych ti radil, jestli se problém vyřešil, a všechno co potřebuješ funguje, tak to dál neřeš. Kdyby to ještě zlobilo, tak přeštípni i ten druhý co vede od okna br/ge. (hnědý/žlutý). Určitě nic nevybuchne. Snad jedině si pohlídat, jak jsem uvažoval výše, nezamykat při pohybu okna. Edit: A teď jsem si uvědomil. Při otevřených dveřích nejdou otevírat okna. U mě je to taky tak. Ale asi je to řízeno jiným způsobem. Je to kravina, to blokování, které klidně můžeš zrušit. Kdyby to tak šlo u mě po FL, tak si to tak udělám. Možná máš ŘJ okna navlhlou a místo toho, že to má být vstupní signál, tak má svod na kostru a tím signalizuje otevřené dveře. Tak a teď zase nevím proč pomohlo přeštípnutí úplně jiného vodiče.
 4. jipol57

  El. ovládání oken - závady, nefunkčnost

  A jaký byl problém, když jsi to měl ještě propojené.
 5. jipol57

  El. ovládání oken - závady, nefunkčnost

  Wittmann: Je označená jako dveřní ŘJ, ale má funkci jen pro okna. Pro všechny. Přes LIN BUS komunikuje taky s ostatními okny a komfortkou. A to vedení zámkového spínače přes ní, si vysvětluji snad jen tak, že při zavírání oken, blokuje zamykání. Motory oken mají dost velkou spotřebu a můžou snížit napětí na aku. Tak aby nedošlo k nedokonalému zamknutí, tak jsou tyhle funkce vzájemně blokované. ASI ??? Ale u Twisteda to je zapojené nějak divně. Protože, když přerušil obvod přes okno, tak by neměl vůbec reagovat spínač zamykání klíčem. Na obrázku se jedná o vodiče ge/bl. Označené dvěmi hvězdičkami je napřímo, bez el. oken. S jednou hvězdičkou vede přes el. okno. To znamená, že tam to propojení od zámku do komfortky musí mít taky napřímo, jinak by nemohl reagovat na zamknutí klíčem. To zamykání/odemykání je po jednom vodiči. Zamknutí sepne na kostru, odemknutí na kostru přes odpor. A nebo mě napadá, že se jedná o inovaci, neexistuje vodič sw/bl, a komfortka si nějaké blokování řídí jinak. Od spínače zámku je přivedeno do komfortky i do okna. A Twisted si tím přerušením vyřadil to blokování funkcí okna a zamykání. To je jen úvaha.
 6. jipol57

  El. ovládání oken - závady, nefunkčnost

  A jaký máš rok výroby? A je to tak už z výroby? Před FL byl rozdíl podle výbavy. Bez el. oken šlo vedení od zámku do komfortky, s el. okny vedení šlo ještě přes okno. Tak mě napadá, že byl univerzální svazek, a podle výbavy dodatečně nepotřebný vodič přecvikli. A jestli máš po FL, tak možná krátce po začátku výroby, ještě dojížděli staré svazky.
 7. jipol57

  El. ovládání oken - závady, nefunkčnost

  A odemykání a zamykání klíčem jde taky? Myslím normální centrál všech zámků.
 8. jipol57

  Vypnutí zásuvky po vyndání klíče - Fabia II

  Wuru: Trochu jsem zauvažoval. A jestli chceš takovou úpravu, tak máš 2 možnosti: 1. Rozebrat pojistkovou skříňku, vypíchnout dutinku z pozice pojistky SB47 a káblík přemístit na pozici SB27. Tato pozice je většinou volná a je tam připravený přívod, aktivní s klíčkem. 2. Udělat si jen takovou propojku s pojistkou na kábliku. https://www.kws-shop.cz/cz/e-shop/1231863/c21004-ostatni/drzak-na-pojistky-na-kabel.html?gclid=CjwKCAiAqOriBRAfEiwAEb9oXdM3YrssJBJ6CqjVsLtrZS3MXl34EMTIPDsQwDeTC4H208swbmJFyxoCE5oQAvD_BwE Obětovat jednu velkou pojistku, nebo stačí spálená. Rozcviknout ji napůl, plasty vyhodit, použít jen ty placaté konce a připájet je na konce kábliků toho držáku pojistek. Trochu to zaizolovat smršťovačkou. No a ty placaté konce zasunout do spodní dírky SB27 a do horní dírky SB47, místo původní pojistky. A tu pojistku vložit do toho náhradního držáku. Snad jsem to popsal srozumitelně.
 9. jipol57

  Termostat

  Abyssis píše při jízdě na dálnici. To by mohlo být trochu víc. Teplota oleje se ale ničím neovlivní. Důležitá je voda. Je to na prd, že ten teploměr vody neukazuje pravdu. Kreténi programátoři.
 10. jipol57

  Termostat

  To myslíš teplotu oleje, předpokládám. Ten mívám v létě až 108°C, v zimě kolem 90°C. Mám dojem, že se ti neohřívá dostatečně voda. Že ji termostat neudrží. Chtělo by to abys ji při jízdě změřil diagnostikou. Nebo hned po jízdě, na motoru, někde na hlavě nějakým dotykovým teploměrem. Když ten palubní teploměr "je tak supr".
 11. jipol57

  Vypnutí zásuvky po vyndání klíče - Fabia II

  Nene, zásuvka je natvrdo připojena přes pojistku na baterku. Pojistka 47, 15A. Podívej se do schemat.
 12. jipol57

  Vypnutí zásuvky po vyndání klíče - Fabia II

  tady popisuju, jak jsem si udělal zásuvky pro kameru a navigaci, které se zapnou s klíčkem. Tak jenom pro inspiraci. https://forum.skodahome.cz/topic/80463-mont%C3%A1%C5%BE-el-z%C3%A1suvky/?do=findComment&comment=1808693
 13. jipol57

  Vypnutí zásuvky po vyndání klíče - Fabia II

  Original rádio je napájeno trvale. To že zapíná s klíčkem je záležitost CAN BUS.
 14. jipol57

  Centrální zamykání

  Jojo, dej tu krabičku pod dekl vedle levé nohy, Napájení z pojistek, jak píše kecka, a ten žluto/modrý vodič si najdi jak vede z konektoru od dveří v "A" sloupku. Aspoň podle schématu. Barva je ta samá co je u zámku. A mělo by to být na 6. pinu, konektoru zezadu, jestli to tam dokážeš spočítat. Když odděláš ten dekl, tak ten svazek snad uvidíš. Systém zamykání a odemykání je jednovodičový, s tím, že pro uzamčení je signál spojen s kostrou, a pro odemčení taky s kostrou, ale přes odpor. V krabičce toho dálkového to tak budou mít zapojené taky.
 15. jipol57

  Centrální zamykání

  Žluto/zelený na žluto/modrý je jasný. Dál potřebuješ jenom napájení. A to je trvale jenom na jednotce stahování oken. Musí být elektrické. Tak plus, červený připojit na tlustý červeno/bílý, a mínus černý na tlustý hnědý.
×