Jump to content

jipol57

Uživatel
 • Content Count

  637
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

jipol57 last won the day on June 18 2012

jipol57 had the most liked content!

Community Reputation

57 Excellent

1 Follower

About jipol57

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

1,279 profile views
 1. jipol57

  Neštartuje mi fábia 1,2 TSI

  A měl jsi okno naučené na doběh? Např po odpojení baterky se musí okna naučit koncové polohy. Podržením ovladače v krajní poloze. (nebo tak nějak). Je to v návodu.
 2. jipol57

  Aktivace asistentu rozjezdu do kopce

  Podmínkou asistenta je mimo jiné taky náklonové čidlo. A to mají asi jen s ESPčkama.
 3. jipol57

  Aktivace asistentu rozjezdu do kopce

  Já jsem ho měl a nelíbilo se mi to. Tak se mi podařilo ho deaktivovat. Píši o tom něco tady https://forum.skodahome.cz/topic/92862-k%C3%B3dovanie-bcm-u-faceliftu/?do=findComment&comment=1845056 a pokračuje to dál. Mám tam popis kódování. Třeba to pomůže.
 4. jipol57

  nepasuje tažné oko

  Já jsem ho tam šrouboval poprvé v loni na podzim (po 7,5 letech) a naprosto bez problémů.
 5. jipol57

  nepasuje tažné oko

  A opravdu šroubuješ do správné díry? Pod kulatým plastovým víčkem v nárazníku, nalevo od SPZ? Jestli je tam něco jiného, tak jedině, že je auto bourané a klempíř tam navařil matku, co měl zrovna po ruce. To bych potom moc nevěřil ani funkci. Z výroby to určitě není. Jsi první majitel? A je tam správně levý závit. A to oko máš takové? https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6r0803615-oko-tazne-predni-skoda-7439.html Na závitu je na první pohled vidět, že je levý. Nepřirozeně než běžně závity bývají.
 6. jipol57

  Led osvětlení nohou

  Změř si to voltmetrem, ale podle schemat je na pozici 6 napětí při vypnutých světlech a zapnutém klíčku. Na pozici 5 jen při obrysovkách a zapnutém klíčku, pozice 7 s hlavními světly a klíčkem. Kostřící body jsou na středním tunelu pod palubovkou. Asi bude pro tebe nejjednodušší to připojit k osvětlení přístrojů. Jednoduše k některému vodiči co jde na pozici 13, 14, 16 nebo 17, a kostru z pozice 10. Prostuduj si schémata, jsou tady ke stažení.
 7. jipol57

  Nesvítí přístroje ani podsvit budíků

  Kdybys napsal něco bližšího jaké máš auto, rok a typ, tak bych to prozkoumal ve schématech. Ale asi to vypadá na ten spínač světel. Změřil bych napětí na konektoru co je na to spínači. Je to pin 16. Barva vodiče: před FL šedá/modrá - po FL šedá/zelená.
 8. jipol57

  Zatékání střešním oknem

  A ten vodní test jsi dělal při otevřeném, nebo zavřeném okně?
 9. jipol57

  Vadný vstřikovač

  Že by se přidíralo čerpadlo a šly z něho pilinky?
 10. jipol57

  Denní svícení-hoří pojistka

  Díky za vysvětlení celé situace. Tak je to přesně jak to popisovali v servisní akci - odkaz na pdf: https://forum.skodahome.cz/topic/127828-servisn%C3%AD-akce-97z8099001-upevn%C4%9Bn%C3%AD-svazku-elektrick%C3%A9-instalace/?do=findComment&comment=2363017 Svazek má být připáskovaný k držáku houkaček. A bylo to vydané 14.6.2014. Takže tvoje do toho spadalo taky. Jestli chodíš do servisu, tak ti to měli udělat. S tou pojistkou jsem měl takové tušení. Když se několikrát spálila a najednou toto. Drátky jsou sice jak nitky, ale těch 7,5A by mohly vydržet.
 11. jipol57

  El. ovládání oken - závady, nefunkčnost

  Tak kdybys ji měnil, tak pozor na katalogové číslo. Po FL má jinak zapojený konektor. Jak jsem to ve schématech porovnával. Ale možná, že bude stačit tu tvojí vysušit. Když reaguje na počasí, tak by to mohl být ten problém. A zkontrolovat, jestli do ní nezatéká.
 12. jipol57

  El. ovládání oken - závady, nefunkčnost

  Tak o hlídání otevřených dveří se stará jiný spínač. Na tom horním obrázku, co jsem dal, je to F2, vodič br/ge. ALE na tento vodič je dále napojený jiný, zase z okenní ŘJ. A to bude ten hlavní problém. Že asi okno dávalo informaci o otevřených dveřích. Možná tím že jsi přeštípl jinde se přerušili nějaké jiné obvody a už to nezlobí. Ale vůbec nechápu co to vymysleli za vazby, mezi oknem a zámkem. Po FL už takové propojení není. Já bych ti radil, jestli se problém vyřešil, a všechno co potřebuješ funguje, tak to dál neřeš. Kdyby to ještě zlobilo, tak přeštípni i ten druhý co vede od okna br/ge. (hnědý/žlutý). Určitě nic nevybuchne. Snad jedině si pohlídat, jak jsem uvažoval výše, nezamykat při pohybu okna. Edit: A teď jsem si uvědomil. Při otevřených dveřích nejdou otevírat okna. U mě je to taky tak. Ale asi je to řízeno jiným způsobem. Je to kravina, to blokování, které klidně můžeš zrušit. Kdyby to tak šlo u mě po FL, tak si to tak udělám. Možná máš ŘJ okna navlhlou a místo toho, že to má být vstupní signál, tak má svod na kostru a tím signalizuje otevřené dveře. Tak a teď zase nevím proč pomohlo přeštípnutí úplně jiného vodiče.
 13. jipol57

  El. ovládání oken - závady, nefunkčnost

  A jaký byl problém, když jsi to měl ještě propojené.
 14. jipol57

  El. ovládání oken - závady, nefunkčnost

  Wittmann: Je označená jako dveřní ŘJ, ale má funkci jen pro okna. Pro všechny. Přes LIN BUS komunikuje taky s ostatními okny a komfortkou. A to vedení zámkového spínače přes ní, si vysvětluji snad jen tak, že při zavírání oken, blokuje zamykání. Motory oken mají dost velkou spotřebu a můžou snížit napětí na aku. Tak aby nedošlo k nedokonalému zamknutí, tak jsou tyhle funkce vzájemně blokované. ASI ??? Ale u Twisteda to je zapojené nějak divně. Protože, když přerušil obvod přes okno, tak by neměl vůbec reagovat spínač zamykání klíčem. Na obrázku se jedná o vodiče ge/bl. Označené dvěmi hvězdičkami je napřímo, bez el. oken. S jednou hvězdičkou vede přes el. okno. To znamená, že tam to propojení od zámku do komfortky musí mít taky napřímo, jinak by nemohl reagovat na zamknutí klíčem. To zamykání/odemykání je po jednom vodiči. Zamknutí sepne na kostru, odemknutí na kostru přes odpor. A nebo mě napadá, že se jedná o inovaci, neexistuje vodič sw/bl, a komfortka si nějaké blokování řídí jinak. Od spínače zámku je přivedeno do komfortky i do okna. A Twisted si tím přerušením vyřadil to blokování funkcí okna a zamykání. To je jen úvaha.
 15. jipol57

  El. ovládání oken - závady, nefunkčnost

  A jaký máš rok výroby? A je to tak už z výroby? Před FL byl rozdíl podle výbavy. Bez el. oken šlo vedení od zámku do komfortky, s el. okny vedení šlo ještě přes okno. Tak mě napadá, že byl univerzální svazek, a podle výbavy dodatečně nepotřebný vodič přecvikli. A jestli máš po FL, tak možná krátce po začátku výroby, ještě dojížděli staré svazky.
×