Přejít na obsah

KOUPE LCD NEBO PLAZMA TV


BENY

Doporučené příspěvky

  • o 2 roky později...

Zatím nevidím důvod, měl jsem půjčený samsung ue40hu6900 a porovnával jsem ho z mým hd lcd, při programech hd ze satelitu jsem neviděl lepší obraz než z mé hd (spíše horší), z pozemního vysílání daleko lepší obraz na hd tv než uhd. je to můj názor, ale jak píšu já nevidím důvod ke koupi UHD.

Editováno: , autor: Voice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prečo? ..

... pretože zbytočne vyhodíš peniaze za niečo, čo v praxi nevyužiješ. V UHD 3840×2160 je len zopár filmov na Bluray. Televízne vysielanie je v HD 1920x1080 a v najbližšej dobe vo vyššej kvalite ani nebude. Momentálna špička je OLED.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na TV vysílání to význam nemá a hned tak mít asi nebude, ale jiných zdrojů v UHD přibývá, za pár let by tě to mohlo mrzet - záleží, kdy chceš kupovat další televizi... Osobně bych do toho šel, zejména u velké úhlopříčky (nemá cenu srovnávat s něčím, co má jen metr)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem také kupoval televizi, řešil jsem také DVB-T2 a 4K rozlišení... No, DVB-T2 mám, protože jsem věděl, že v Praze běží zkušební vysílání a byl jsem na to zvědavý, ale pak jsem zjistil, že běží jen v pracovních dnech přes den, takže se na něj stejně nemám kdy koukat. U 4K jsem zase slyšel pravidlo, že tak vysoké rozlišení člověk pozná jen, pokud na TV kouká ze vzdálenosti její úhlopříčky, což není můj případ, takže to také nevyužiju... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to si myslím není tak úplně pravda, ostatně dá se to vyzkoušet v každé prodejně.  Záleží samozřejmě na úhlopříčce. Stejně jako nepoznáš HD na úhlopříčce 50-60-70 cm. Tak není moc vidět rozdíl UHD na jednom metru. Ale od 130 a výš je to podle mě výborná věc a pokud je zdroj signálu, tak rozdíl poznáš na pět metrů. A pak teda taky hodně záleží na dioptriích. Už se čtvrtkou to nemá cenu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...