Přejít na obsah

KOUPE LCD NEBO PLAZMA TV


BENY

Doporučené příspěvky

Tak jsem chlapáci koukal a zdá se mi, že zase ceny telek silně poklesly. Protože už to chci taky nějak mít pořešeno, tak jsem včera šel zase něco omrknout a našel jsem toto, zdálo se mi, že to z těch krámů co tam byly k vidění hrálo asi nejlíp. Co vy na toto: Panasonic Viera TH-42PX70EA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem chlapáci koukal a zdá se mi, že zase ceny telek silně poklesly. Protože už to chci taky nějak mít pořešeno, tak jsem včera šel zase něco omrknout a našel jsem toto, zdálo se mi, že to z těch krámů co tam byly k vidění hrálo asi nejlíp. Co vy na toto: Panasonic Viera TH-42PX70EA.

Stojí mi doma už od předvánoc a dobrá volba :palec2: Plná spokojenost. Nemám přesně tohle (nemám digi tuner) ale Viera TH-42PV 7p (nebo tak nějak nechce se mi vstávat od pc) základ je, ale stejný obrazovka a HD procesor. Kámoška má nejvyšší TH 42 porovnával jsem a obrazově fakt stejné a bomba. Sledovací úhly, rychlost odezvy - žádné rozmazané scény, a vezme i poměrně horší signál. Jedu přes satelit, ale i když přepnu na opravdu špatný analog tak je to lepší než na starém 70cm Finluxu.

Editováno: , autor: murder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stojí mi doma už od předvánoc a dobrá volba :palec2: Plná spokojenost. Nemám přesně tohle (nemám digi tuner) ale Viera TH-42PV 7p (nebo tak nějak nechce se mi vstávat od pc) základ je, ale stejný obrazovka a HD procesor. Kámoška má nejvyšší TH 42 porovnával jsem a obrazově fakt stejné a bomba. Sledovací úhly, rychlost odezvy - žádné rozmazané scény, a vezme i poměrně horší signál. Jedu přes satelit, ale i když přepnu na opravdu špatný analog tak je to lepší než na starém 70cm Finluxu.

jen nevím, jestli to je plazma nebo lcd. V krámu to bylo u LCD a na netu koukám, že asi plazma. Tak si nejsem 100% jistej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen nevím, jestli to je plazma nebo lcd. V krámu to bylo u LCD a na netu koukám, že asi plazma. Tak si nejsem 100% jistej

Viera 42 jedině plazma, na lcd bych se z boku nepodíval...

TH začíná 37 končí 65 - plazma

TX začíná 20 končí 37 - LCD

Jinak já preferuju jednoznačně Plazmu (už před koupí nechválím proto že ji mám) Chodil jsem po prodejnách dlouho a porovnával a vždy mi vyšla plazma kvalitněji (odezva, pozorovací úhly) Je pravda že staré plazmy potřebovali vlastní elektrárnu a dlouho nevydržely, ale už je to zdokonaleno a stejné se dá říct o LCD že se už dotahují na plazmu, ale v téhle velikosti vede plazma a já za ni dal 20000,- (vyšla mi sleva 10% na výročí makra + ji zrovna hodili do akce) je to očesanější model, ale digi tuner nepotřebuju (u nás plánují zkušební provoz až konec 2009 a stejně jedu přes satelit), SD slot taky ne a scarty a HDMI to má tak co si víc přát.... 1500 stránek teletextu PAT (teletext a obraz) PIP, PAP mám v satelitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viera 42 jedině plazma, na lcd bych se z boku nepodíval...

TH začíná 37 končí 65 - plazma

TX začíná 20 končí 37 - LCD

Jinak já preferuju jednoznačně Plazmu (už před koupí nechválím proto že ji mám) Chodil jsem po prodejnách dlouho a porovnával a vždy mi vyšla plazma kvalitněji (odezva, pozorovací úhly) Je pravda že staré plazmy potřebovali vlastní elektrárnu a dlouho nevydržely, ale už je to zdokonaleno a stejné se dá říct o LCD že se už dotahují na plazmu, ale v téhle velikosti vede plazma a já za ni dal 20000,- (vyšla mi sleva 10% na výročí makra + ji zrovna hodili do akce) je to očesanější model, ale digi tuner nepotřebuju (u nás plánují zkušební provoz až konec 2009 a stejně jedu přes satelit), SD slot taky ne a scarty a HDMI to má tak co si víc přát.... 1500 stránek teletextu PAT (teletext a obraz) PIP, PAP mám v satelitu.

no ten obraz oproti Samsungu LCD stejné velikosti byl opravdu jednoznačně lepší, měl jsem je hned vedle sebe, tak se to dobře srovnávalo. Nechal jsem si do toho pustit TV signál z antény. Ten pinďula v krámu se sice cukal, že mají špatný signál a bla, bla, po minutě se ptal kterou má zabali a nenechal mně si s tím samotného pohrát, ale celkem jsem si udělal obrázek. No a díky jeho chování také obrázek, že u nich si jen tak něco nekoupím. Dokonce mi to nechtěl nechat puštěný na anténu když si ho vyžadoval někdo jinej, že ten špatnej signál tam nesmí nechat běžet... Dneska jsem poslal ten model tomu kořenovi co jsem od něj bral tteď všechny spotřebiče a napsal jsem mu, že ji chci za 25, tak uvidíme, jestli ji bude schopen sehnat. Specializuje se na kuchyně Fagor, ale umí sehnat ledasco. Tak uvidíme. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem chlapáci koukal a zdá se mi, že zase ceny telek silně poklesly. Protože už to chci taky nějak mít pořešeno, tak jsem včera šel zase něco omrknout a našel jsem toto, zdálo se mi, že to z těch krámů co tam byly k vidění hrálo asi nejlíp. Co vy na toto: Panasonic Viera TH-42PX70EA.

Sice je to lonsky model, ale proc ne. Pred msicem jsem koupil Panasonic TH-38PX8E a naprosta spokojenost. Mam to v pokoji na jizni stranu a bal jsem se ze LCD to neutahne... a hlavne cerna je cerna ;) Takze za sebe muzu jen doporucit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Urcite plazma, na LCD je stale podsviceni - bohuzel nikdy neudela cernou barvu. I kdyz bude na LCD svitit bile jen jeden pixel, podsvetluje se cele LCD , kdezto plazma opravdu osviti jen ten pixel a kolem je opravdu cerna prirozena tma

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite plazma, na LCD je stale podsviceni - bohuzel nikdy neudela cernou barvu. I kdyz bude na LCD svitit bile jen jeden pixel, podsvetluje se cele LCD , kdezto plazma opravdu osviti jen ten pixel a kolem je opravdu cerna prirozena tma

S tím souhlasím, Koupil jsem nejdříve Panasonic LCD, tento http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAC_4017 , s obrazem jsem nebyl spokojen, vrátil ji a vzal tuto plazmu stejné značky http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_4288. Teď jsem spokojen maximálně, nádherný obraz i z analogové kabelovky. Já doporučuji plazmu, na běžnou TV rozhodně lepší volba než LCD.

Editováno: , autor: pava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotreba elektriky vyjde nastejno u stejne velkych obrazovek, u plazmy se navic meni podle scen, kdyz je svetla vic to zere, kdyz tmava spotreba jde dolu, teda aspon jsem to nekde cetl, chystam se to overit v praxi. U LCD je spotreba porad stejna.

Jinak na ty moji plazme lze nastavit jakysi eco rezim ve 4 stupnich, postupne obraz mene zari, ale je to koukatelny i kdyz se da ten nejvyssi stupen. Samozrejme je to otazka osobni chuti. Jinak ta LG 42PG6000 ma i dost slusny zvuk (na televizi)

Plasma roolz ;)

Sice jsem chtel puvodne pockat na OLED, ale nevydrzel jsem muka cekani ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ten obraz oproti Samsungu LCD stejné velikosti byl opravdu jednoznačně lepší, měl jsem je hned vedle sebe, tak se to dobře srovnávalo. Nechal jsem si do toho pustit TV signál z antény. Ten pinďula v krámu se sice cukal, že mají špatný signál a bla, bla, po minutě se ptal kterou má zabali a nenechal mně si s tím samotného pohrát, ale celkem jsem si udělal obrázek. No a díky jeho chování také obrázek, že u nich si jen tak něco nekoupím. Dokonce mi to nechtěl nechat puštěný na anténu když si ho vyžadoval někdo jinej, že ten špatnej signál tam nesmí nechat běžet... Dneska jsem poslal ten model tomu kořenovi co jsem od něj bral tteď všechny spotřebiče a napsal jsem mu, že ji chci za 25, tak uvidíme, jestli ji bude schopen sehnat. Specializuje se na kuchyně Fagor, ale umí sehnat ledasco. Tak uvidíme. ;)

tak mi ten můj dodavatel napsal, že to co jsem vybral je starej model, kterej už neumí sehnat, ale nabídl mi novej model, tu samou, ale poslední "výstřelek" módy :) za 28. Mám to vzít, nebo někde vyšťárat ten starší?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já teď nemám nic, tak bych chtěl TV a k tomu i domácí kino nebo tak něco.

domácí kino doporučuju Panasonic, někde jsem tady psal ten model. Je to zároveň tuner, CD přehrávač a domácí kino. Hraje to parádně, má to dřevěné bedny, v recenzích to hodnotili hodně vysoko a bylo to za babku(myslím 10t).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proboha celou dobu vam to tady pisu , LCD je natkzvane nativni rozliseni (dejme tomu 1366x800 strilim od boku) pokud tohoto rozliseni nedosahnete (nevysila zadna stanice v cr) tak obraz bude rozmazany , vzdycky horsi nez plazma , plazma ma ale zase dalsi nevyhody , vyssi spotreba , neduhy niceni oci jako obyc telka , mensi zivotnost ( i kdyz to tady dost lidi uz vyvraci ze to neni pravda) proste pokud chces televizi a rozmyslis mezi plazmou a LCD vzdy se koukejte na kvalitu signalu, pokud jedete na setobox digi kvalitka zarucuji vam ze obraz bude super ( i kdyz jeste ani zdaleka nedosahuje kvalitky jakou LCD umi) s mensi spotrebou , mensi zatezi oci, pokud mate horsi kvalitu signalu jdete do plazmy , nabidne vam daleko lepsi obraz nez LCD , ovsem za cenu vyssi spotreby a kazicich se oci (LCD nevyzaruje skoro zadne zareni , je to jako kdysi display na kalkulacce) podsviceni lze na LCD regulovat podle sily okloniho jasu

a az se budete smat jakej jsem vul , podivejte se na cem zrovna tu zpravu pisete a proc se asi tak do notasu a k pc davaji LCD monitory a ne plazmy

(btw pro lidi co nechapaj udeljte si maly test na pc - plocha - vlastnosti - nastaveni rozliseni - 800x600 - vyjde vam klasicky obraz TV (o neco lepsi protoze telka klasika vysila neco kolem 640x480) potom si to vratte na nativni rozliseni vaseho diplaye zpravidla 1280x1024 pro notasy 1280x800 a kouknete se na rozdil )

LCD je hudba budoucnosti ktera hodne predbehla svou dobu, dokonce i u pc (kdo si pusti film nebo hru v nativnim rozliseni ? )

a k prispevku vysse , u LCD je uplne fuk jestli mas 100hz nebo 60 hz , netrpi to blikanim jako stare monitory je to display (pokud to chces vysvetlit podrobneji neni problem)

btw taky jde hodne o to jakou kamerou je film natoceny ,jestli digitalni je to obrazek jak vino :)

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...