Přejít na obsah

Nefunkční osvětlení interiéru


Fergus

Doporučené příspěvky

To chunkylos: nemusíš zbytečně citovat (viz pravidla). Určitě skotroluj kabelový svazek, co vede ke dveřím, vyčisti odtokové kanálky a revize spojů pod kobercem vlevo. Dále kostřící bod po kobercem u komfortky a u levého nášlapu. Sázel bych na kabelový svazek dveří

Jinak předpokládám, že žárovky máš v pořádku :kol-32:

Aho SUP1j,děkuji Ti za rady a zároveň omluva.Dneska jsem se zaměřil na dysplej a opravdu mi to na neukazuje když otevřu řidičovi dveře.Přesně jak říkáš...určo to bude mikrospínačem ve dveřích.Hned jak bude solidnější počasí tak se na to vrhneme :)

Moc díky za rady a ochotu.....Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdar panove. Precital som si 6 stran  a moj problem nikde nieje pisany tak snad mi niekto pomoze. Mne maxidot pize ze spatna ziarovka a nesvieti mi iba u spolusediaceho ledka v zrkadle a ked otvorym dvere tak mi nesvieti pod dverami svetlo. Vsetko ostatne osvetlenie mi funguje bezchybne. Ledky som skusal napojit priamo na baterku a funguju. Meral som ci do nic hide prud a nejde. Tak isto som meral aj na svetlo na spodku dvier a tam mi nameralo 0,7 V . Kde mam hladat pricinu ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na osvetlení interieru a zrcátek není kontrol modul, čili chybu Ti z tohoto důvodu psát nemůže.

Příčinu hledej v předních potkávacích a mlhových světlech a v zadních světlech.

Maxidot by Ti měl ale napsat, kde přesně problém je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pánové k tomu osvětlení chci napsat, že mi taky nic nesvítilo aní zrcátka, podle vašeho návodu jsem tu kabeláž u řidiče kontroloval, u drátku v těch šprckách byla mírná oxidace i přesto jsem udělal nové spoje a změna žádná, tak jsem se vrhnul za řidiče na pokračování té kabeláže (žádná sedačka nemusela ven) a tam další šprckospoje, všechny mírná oxidace až na jeden s 11 červenými drátkami, jakmile jsem ho chytl, tak se to celé rozpadlo, některé drátky byly prožrané až centimetr, jen se sypala zelená oxidace, takže jsem ho celý předělal, pěkně pomalu všech 11 drátku dohromady spájel, pak jsem použil tu pistolku PVC, pořádně to zalil a hotovo. Svítím kompletně a to jen díky vám a tohoto fóra, děkuji ;)

Editováno: , autor: Pavel2530
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím

 

Prosím, neví někdo kde je chyba??? Interiérové světla mi svítí všechny kromě zadních. Svítí i osvětlení na nohy vzadu i podsvícení dveří vzadu ale nahoře ty světla prostě nejedou. Už jsem opravoval pod řidičem u komfortky ty zaoxidovane spoje v bužirce vše fachá. Je možné že bude ještě něco podobného na opraveni vzadu za řidičem? 

Mohl by mi popřípadě někdo poradit kde ty neštastné spoje v bužírkach od těch zadních světel jsou přibližně ??? 

díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 8. 8. 2016 at 12:30, SUP1 napsal:

Ano, vzadu za sedačkou řidiče je ještě jeden problematický spoj, tuším červených kabelů

Je pod kobercem na levé straně těsně před zadní sedačkou

Tam jsem našel tři spoje vše byli ok pro jistotu jsem je očistil a zacínoval a zaizoloval je ještě někde nějaky nepomohlo to stále nesvítí. :/ díky

DSC_0623.JPG

Editováno: , autor: Ediky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 8. 2016 at 21:44, SUP1 napsal:

To nejsou oni, měly by to být snad červené kabely. Svítí Ti lampička manuálně?

Ne nesvítí takže je to někde blíž k sedačce řidiče jo?

 

Prosím tě víš něco i to tom když chci do kufru zesilovač kudy natahnout kabel od baterky k zesaku ? dík

Editováno: , autor: Ediky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nesvítí stropní osvětlení manuálně, je chyba přednostně v napájení a to může být od pojistky k lampičce. To se kontroluje v a-sloupku a když přečteš toto vlákno od začátku, tak jsem to už někde já, nebo Ace Ventura psali.

napájecí kabely od zesíku je nejlepší táhnout přes záslepku na mezistěně, která se nachází po akumulátorem. Když vyndáš aku, tak ji uvidíš. Po protáhnutí kabelů Ti vylezou uprostřed po palubkou (pod topením). V místě průchodu kabelů je nutno pořádně zasilikonovat, aby se do interieru nedostávala voda.

Druhá možnost protažení je přes box jednotky motoru. Tam se mi ale nelíbí zásah do gumové průchodky kabelů, kterou je nutno naříznout, aby se napájecí kabely vešly. V tomto případě kabely vylezou pod vrchní částí palubky u reléového boxu. To to je ale zase praktičtější, protože pak kabely můžeš protáhnout podél A-sloupku a dále pod prahama až do kufru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, SUP1 napsal:

O jakém spoji je řeč?

Jestli myslíš k tomu osvětlení, tak to je svorkovnice v levém předním A-sloupku. Přesný pin je zne někde popsán, ale nechce se mi to teď hledat. Je to ale 100% tady někde popsané

Myslím ten spoj od těch zadních lampicek nahoře co jsou.... Zadní podsvícení nohy a dveře jdou i kliky svítí ale nahoře ty nejdou..tak se ptám kde ten spoj kablu je ať ho můžu spajet dohromady jako u komfortka 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 3. 9. 2016 at 21:11, SUP1 napsal:

Však jsem psal, že to není spoj, ale konektor na A-sloupku !!!!!!!!!!

A abys projel toto vlákno komplet, nechce se mi to hledat ve schematech

Děkuji. A chci se zeptat nevíš co to dělá? Padá mi rucicka od teploměru za cca 20 km mi to udělalo dvakrát ale pak jak bylo auto už dost zahrate tak nic nevíš čím to 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 9. 2016 at 20:27, SUP1 napsal:

čidlo teploty chladící kapaliny - vyměnit. Tuto závadu už jsem také měl

Nevím, co máš za motorizaci, ale hledej ho někde zvrchu motoru (nesplést si se spínačem ventilátoru - ten býva dole vpředu na hadici)

Takto vypadá

Výstřižek.JPG

Tak přece jen už jsem si tady o tom četl někde tak to bude asi tím a tobě to taky za jízdy mírně cuklo ručička spadla na 0 a za pár km to zase naskočílo na 90 ? 

 

Jinak mam superba 2002 elegance 2.5 tdi 114kw

Editováno: , autor: Ediky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Necituj, admin Tě zpráská :wacko: (viz pravidla)

A ano, mě to dělalo na 2,5 114kW.

To čidlo je zvrchu motoru. Hlavně pozor, až to tam budeš dávat, ideálně dámské ručičky (mě to usadila mladá) a tu plastovou ségrovku si radši uvaž na drátek, kdyby Ti spadla, až to tam budeš dávat. Kapalina Ti nevyteče, ale nesmíš povolit víčko na nádobce

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...