Přejít na obsah

Automatické vypnutí napájení 12V zasuvky


petrk1989

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

koupil jsem nově scalu a řeším problém s napájením 12V zásuvky ve středovém tunelu. Mám v ni zapojenou kameru, ale nahrává nonstop, i při vypnutí motoru a uzamčení vozu. 
 

Dá se nějak nastavit, aby napajela jen pokud je nastartovano (nebo alespoň zapnuta elektrika ve voze)? 
 

Dekuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@e1.mivue tuším 732. 
 

“Zapojení přímo do pojistne skrine na pojistku” nevím, jak udělat, nejsem v tomto nijak sběhlý. Mám jen kabel z kamery (asi miniusb), na druhé straně je zásuvka do zapalovace. Nic víc k ni bohužel nemám. 
 

Pokud to zapojeni tak, jak píšeš ty, je takové, ze to zvládne udělat technicky spíše méně zručný uživatel, poradit jak?

Editováno: , autor: petrk1989
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není problém ale vlastnost zásuvky. Je pod napětím trvale. Navíc téma o zapojení na pojistky je již zde. Doporučuji zapojit přímo na pojistky ať už na spínané plus, nebo klidně na trvale ale se zdrojem který ohlídá vybití baterie. (Zdroj 12/5V doporučuji i tak) Toto příslušenství na napojení kamery mimo zásuvku se s kamerou nedodává, ale lze za pár korun dokoupit. Zapojení na pojistky je trvalé, pokud slušn+ ud+láno tak se dá říct že "profi" a hlavně nikde nezavází nějaké dráty.

 

Vypadá to nějak tak: https://www.isix.cz/prislusenstvi-k-viofo-gitup-autokameram/hk3-c-pro-a139-vylepseny-3-wire/

 

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím. Doteď jsem jezdil Tiguanem a Karoqem, a vždy se kamera vypinala společně se zapalovanim. 
 

Draty mi neprekazi, ty jsou schované. Občas potrebuju kameru přenést do jiného vozu, proto hledám řešení, které bude co nejvíce mobilní. Pokaždé se šťourat v pojistkach nebude to pravé ořechové. 

Editováno: , autor: petrk1989
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existujú dve riešenia:

  1. Normálne sa kupuje kamera (ideálne aj s parkovacím režimom) do každého auta a inštaluje sa na stálo lepením na čelné sklo a zapojením do poistnej skrinky.
  2. Kupuje sa jedna kamera a prenáša sa stále z auta do auta, kým to človeka neotravuje natoľko, že sa aplikuje riešenie v bode č. 1.
Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to nová Style, je spínané usb C vpravo u vnitřního zpětného zrcátka, u služebních Oktávek jsem to řešil napájením z usb vstupu rádia - taky se spínal až otočením klíčku, jinak souhlasím s e1., bod 1 (mám v obou autech napevno kameru, ve Scale napájenou od zrcátka, v OII napájení z pojistkové skříňky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...