Přejít na obsah

Naše koníčky, zájmy...


Peterer

Doporučené příspěvky

Na Liberátorech létali hodně naše posádky, je to pojem mezi bombardéry. Některé verze sloužily i u pobřežního letectva - lovily ponorky...

Máš přehled... :palec2:

No ovšem konkrétně tenhle bude představovat verzi H (BuNo 42-50447) a stroj pojmenovaný "Flying Rumor" - tedy létající latrína lol

Tento Liberátor patřil do stavu 859. bombardovací perutě podřízené 15. letecké armádě USAF v Itálii. Odtud taky startovaly 15. 4. 1945 čtyři Liberátory k letu nad Němci obsazené území protektorátu Čechy a Morava. Zmíněný stroj byl na neštěstí sestřelen nočním dvoumotorovým stíhačem Junkers Ju-88G ze stavu 4. NJG 100 z Českých Budějovic. Všech osm členů posátky se zachránilo seskoken na padácích a do konce války přečkali skrýváni v řadách partyzánů. Neovládaný Liberátor dopadl 16. 4. 1945 krátce po půlnoci na pole, přibližně 300 metrů od mého domu a shořel...

Další údaje o stroji zde : http://www.b24bestweb.com/flyingrumor.htm

Ja mel doma kus trupu Bf-109, presnejsi udaje uz nevim, nekde to mam napsany, sestreleny pred koncem valky u Ceskyho Krumlova, bohuzel, mamina to jako "bordel" vyhodila pred par rokama do kontasu, kdyz sem byl mimo na prazdninach a delala uklid, do tedka bych vrazdil :(

taky jsem to kdysi stavěl, měl jsem toho jako kluk hodně, ale pak jsem zmiznul na VŠ do Pardubic a už tady zůstal, a tak postupně nenápadně můj pokoj rodiče rušili a likvidovali různý mý věci. S mejma modelama si hraje synovec. Když jsem je viděl naházený do velký krabice a různě poškozený, myslel jsem, že mně budou omejvat.

Jinak dokuď jsem měl v pokojíčku chemikálie, tak si tam moc netroufli, ale jak ségra pořídila caparta, tak jsem postupně začal likvidovat od těch nejnebezpečnějších chemikálií(to by jste čuměli, co jsem doma všecko měl :D ), když jsem všecky zvláště nebezpečné látky eliminoval a zůstaly tam jen relativně neškodné látky, tak jsem rodičům oznámil, že se už netřeba obávat. To byla chyba, protože pak se na pokojíček vrhli útokem a vše zlikvidovali. To vám řeknu, že to je hnusnej pocit, připadal jsem si jako kdybych umřel a likvidovali po mně pozůstalost. Mnohdy to pozůstalým nic neříká, a tak likvidujou jak diví, až se zemřelej musí otáčet v hrobě jak turbína v elektrárně :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To byla chyba, protože pak se na pokojíček vrhli útokem a vše zlikvidovali. To vám řeknu, že to je hnusnej pocit, připadal jsem si jako kdybych umřel a likvidovali po mně pozůstalost. Mnohdy to pozůstalým nic neříká, a tak likvidujou jak diví, až se zemřelej musí otáčet v hrobě jak turbína v elektrárně :D .

Podobný pocit jsem před léty prožil, když mi máma sdělila, že uklízela v komoře, že vyhodila negativy po dědovi a přibrala taky tátovi. Filmy byly z let 1955-1970, že prý ty fotky co máme po rodině stačí.

Já viděl rudě, prohrabal jsem kontejner, už byl vyvezený, šel jsem na technické a ono to bylo už na skládce!!!

Takže konec, naštěstí jsem to rozdýchal, tak jsme se ani s mámou moc nepohádali... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel doma kus trupu Bf-109, presnejsi udaje uz nevim, nekde to mam napsany, sestreleny pred koncem valky u Ceskyho Krumlova, bohuzel, mamina to jako "bordel" vyhodila pred par rokama do kontasu, kdyz sem byl mimo na prazdninach a delala uklid, do tedka bych vrazdil  :(

No tak tomu se říká pech... <_<:(:angry:

Co by jsi řekl že je tohle...? ;)

Gyroskop?

Jsem říkal gyroskop, ale bylo to kousek vedle. Umělý horizont a gyroskop jsou věci příbuzné. :D

Jo a když jsem byl nejblíž, tak za odměnu si zamlouvám prohlídku BF109, předem díky Spidi... :smich:

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem říkal gyroskop, ale bylo to kousek vedle. Umělý horizont a gyroskop jsou věci příbuzné. :D

Jo a když jsem byl nejblíž, tak za odměnu si zamlouvám prohlídku BF109, předem díky Spidi... :smich:

No v Messounu si můžeš dát i skok, je to spárka... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel doma kus trupu Bf-109, presnejsi udaje uz nevim, nekde to mam napsany, sestreleny pred koncem valky u Ceskyho Krumlova, bohuzel, mamina to jako "bordel" vyhodila pred par rokama do kontasu, kdyz sem byl mimo na prazdninach a delala uklid, do tedka bych vrazdil  :(

No tak tomu se říká pech... <_<:(:angry:

Co by jsi řekl že je tohle...? ;)

Tak to je jasný - buď je to zatáčka nebo hozizont. nic jinýho, protože tam je gyro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem říkal gyroskop, ale bylo to kousek vedle. Umělý horizont a gyroskop jsou věci příbuzné.  :D

Jo a když jsem byl nejblíž, tak za odměnu si zamlouvám prohlídku BF109, předem díky Spidi... :smich:

No v Messounu si můžeš dát i skok, je to spárka... :palec2:

umělý horizont a gyroskop, jsou věci úplně rozdílné - nikoliv příbuzné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem tipoval gyroskop ;) ..jinak spídáku někdy Ti vyfotím co má doma strejda to si stříkneš do gatí dělá v Aeru a hodně jezdí po světě a plnej sklep má přístrojů a kurna budu už muset naskenovat ty fotky z vojny ;) a namrskat je sem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dostal nápad ,já mam barvy firmy žluto černý tak si udělám firemní autí .kde se dá koupit a somozřejmě za kolik ?  :palec2:

Karoserii máme od tud: http://www.airdesign.cz/shop.html

Sekce modely, 1/10, cena plus pošta 1.111,50.

Barva od Tamiya za 165,- třeba zde: http://rcauta.cz/inshop/scripts/set.asp?Le...gue&RND=4918417

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...