Přejít na obsah

Rozsvícení světel dálkou


Uďa

Doporučené příspěvky

Napadla mě taková zbytečnost.Švagr má Citroen C4 a na dálce má ovladač i na světla.Zaparkuje-posvítí si na cestu,u Globusu si zabliká aby viděl kde stojí ap.Nešlo by něco podobného i na fábce?

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zablikať si môžeš aj stlačením tlačítka na zamknutie bez toho aby si otvoril auto.

To čo píšeš je zrejme nejaký typ comming home, čo nie je zas tak náročné pri troške šikovnosti dorobiť ;)

Ja na tom napr fičím už rok, svietia mi síce "len" obrysovky, ale stačí mi to.

Plánujem však prerábku na xena a na kratší čas B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napríklad diaľkové ovládanie Radix 4T má dva prídavné výstupy AUX, keď držíš tlačítko č.4 napr. 10 sekúnd, svetlá by ti cez relé išli 10 sekúnd... keď 20 tak 20... proste AUX je aktívny počas držania tlačítka...... (len moj postreh k teme)

Editováno: , autor: octavio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maverick: Našiel som :w00t1: Je to "3U0 941 597 A" označené ako "Jednotka řídíci pro světlo" s popisom "místo pro relé/identifikační číslo 456". Dávalo sa do O1 s PR číslami 9C0 (bez spínače denního jízdního osvětlení s funkcí coming home) alebo 8K6 (spínač denního jízdního osvětlení s funkcí coming home). Podľa čísla to vyzerá, že je to modul pôvodom zo Superba.

Profor: Ten coming home pre Polo nie je ani v tej najnajaktuálnejšej ETKE :blink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maverick: Vŕtal som sa ešte ďalej - tak u Pola to je uvedené tiež. Číslo RJ je rovnaké ako pre O1 - 3U0 941 597 A, plus je tam ešte ďaľšie relé označené ako spínač coming home s označením 1K0 951 253. Je tam dopísané ešte "miesto pre relé/id. číslo 7/449".

Skúsim sa ešte povŕtať s v DP Pola, ale to až zajtra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem o tom uvažoval, nešlo by světla spojit s vntřní lampičkou? P odemknutí se lampička rozsvítí, po vystoupení a zavření dveří svítí až do zamknutí (nebo asi 20 sekund). Pak by stačilo jedno relátko.

no lenže keď zamkneš už zhasne a ja napr väčšinou zamykám ešte pri aute...

Igor si guru!

ALE

1K0 951 253 je obyčajné 70A relé

3U0 941 597 A som nenašiel datašít, ale našiel som iné, ale tie sú viac komplikované...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cosby: ty by si mohol vedieť ako presne ten supacky funguje pretože podľa schémy je napojený na 15a, potom dverný spínač na vodičovej strane, je tam privedené na relé výstup TFL zo spínača svetiel a je tam aj prívod od pravého dialkového svetla...????

Igor: a patrične poprepájať...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Profor: Jáááj to treba aj zapojiť? A ja že je to plugnplay :D  Ja sa proste do elektriky nevyznám - ešteže na to mám ľudí  -_-

hehe skôr by so povedal že plugNpray... :smich::smich::smich:

EDIT: ešte k tej cene, Igor nezabúdaj že v dodávke toho relé nieje jeho pätica čo tiež nebude zadara.... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem aký máš centrál, ale v princípe by to mohlo fachčiť aj takto a u všetkých typov centrálu:

spraviť nejaký časovač, ktorý bude ovládaný impulzami z centrálu a bude spínať relátko - buď parkovačky, alebo tlmené. Po zamknutí, odomknutí sa rozsvietia na nastavenú dobu svetlá. Prípadne tam ešte doplniť nejakú fotodiódu a bude to svietiť len potme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...