Přejít na obsah

Chyby na VAG


mirecoslav

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

už začínám být dost zoufalý. Asi před rokem se mi rozvítily kontroly žhavení motoru a EPC. Pak přešel jít i tempomat. Vyřešila to výměna čídla brzdových světel (nebo tak nějak).

Teď cca měsíc mám jiný problém. Nejprve jsem si myslel, že je to zase spojené s tempomatem ale mýlil jsem se. První projev: jedu po dálnici na tempomat cca 110km/h.

Pak konec dálnice, značka 70km/h, zmačknu spojku (vyřadím tempomat), nechám zařazenu pětku a poté pomalu spojku pouštím, brzdím motorem. Najednou kontrolka motoru a EPC - a končím. Šlapu na plyn, nic, budíky jdou dolu, začnu podřazovat a nic...takže na kraj, výstražné a vypnout a znovu nahodit motor. V pohodě jedu. Teď se to stává každý den, nicméně už to není spojené s tempomatem, většinou když brzdím motorem.

Včera jsem byl za kámošem - VAG - našli jsme dvě chyby. Něco jako chyba nasátého vzduchu nebo tak něco. Samozřejmě jsem blbec a před smazáním závad jsme to nepoznamenali.

Nicméně při cestě domu se mi kontrolka žhavení rožla na pořád. Plus dnes při cestě z práce opět při brzdění motorem, kontroky EPC a dokonce i ABS a taková ta, že jako dostáváte smyk (ASR).

Zdá se mi, že to teď tahá nějak méně - menší výkon.

A ještě jedna zajímavost: mezi kontrolkami světel a dálkových světel mi svítí, problikává červená kontrolka posunu sedaček.

Zítra zajedu za tím kámošem a zkusím napsat přesné kódy chyb.

Sakra.

Nevíte i tak někdo něco.

Díky za rady.

Ještě jsem zapomněl - Fabia I combi, r.v. 2004, nalítáno 102 tis.km, 1.4 16V 55KW

Update 1.4.2010

Po cestě dnes cca 50km ke kámošovi, znovu se to stalo. Cca 2x. Při druhém pádu, jsem znovu nastartoval a normálně nešel posilovač řízení - málem jsem to opřel.

Chyby z VAG:

16490 - snímač nasavaného / barometrického tlaku

16502 - čidlo teploty chladící kapaliny

17912 - ident. netěsnosti v sacím systému vzduchu

Pak výmaz chyb.

Nevíte někdo? Taky jsem trochu vypozoroval, že se to spíše projevuje při přeřazování (spojka, přibrždění do zatáčky např. z 3 na 2), takže že by spíše volnoběh a sání?

Asi to dám už zítra do servisu :( ach jo.

M

No vidím, že tady si mluvím tak akorát pro sebe, takže kdyby to někoho zajímalo v čem to bylo tak:

- vyměněno čidlo teploty (cca 600,--)

- vyčištění škrtící klapky

- vyčištění vedení vyfukových plynů

Zatím to vypadá ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidím, že tady si mluvím tak akorát pro sebe, takže kdyby to někoho zajímalo v čem to bylo tak:

- vyměněno čidlo teploty (cca 600,--)

- vyčištění škrtící klapky

- vyčištění vedení vyfukových plynů

Zatím to vypadá ok.

Tady ti moc lidí neodpoví.Jak se to přímo někoho netýká,tak na tebe každej dlabe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

řešim to uz na jednom clanku skrz abs ale to je ok tak uz me nic nenapada co s tim

Adresa 03 -------------------------------------------------------

Řídící jednotka: 6Q0 907 379 H

Komponent: ABS/ASR 5.7 FRONT V30

Kódování: 00188

Opravna #: WSC 13765

1 Nalezeny chyby:

00283 - Snimac otacek vpredu vlevo (G47)

35-00 - -

Adresa 08 -------------------------------------------------------

Řídící jednotka: 6Y0 820 045

Komponent: Klimaanlage X0830

3 Nalezeny chyby:

01271 - Servomotor teplotni klapky (V68)

30-10 - preruseni n.zkrat na plus - Sporadicky

01271 - Servomotor teplotni klapky (V68)

29-10 - zkrat na kostru - Sporadicky

01271 - Servomotor teplotni klapky (V68)

28-10 - zkrat na plus - Sporadicky

Adresa 19 -------------------------------------------------------

Řídící jednotka: 6N0 909 901

Komponent: 30 GATEWAY CAN 1S33

Kódování: 00014

Opravna #: WSC 13765

1 Nalezeny chyby:

01336 - Svazek datove sbernice komfortniho systemu

80-00 - provoz po jednom vodici

Adresa 46 -------------------------------------------------------

Řídící jednotka: 6Q0 959 433 E

Komponent: 2S Komfortgerát 0002

Kódování: 00067

Opravna #: WSC 13765

1 Nalezeny chyby:

01336 - Svazek datove sbernice komfortniho systemu

80-00 - provoz po jednom vodici

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17526 - rada 1 -sonda 2: topny okruh Preruseni

P1118 - 35-00 - -

16524 - rada 1 -sonda 2 Bez aktivity

P0140 - 35-10 - - - Sporadicky myslite ze je druha sonda v haji?tyhle chyby mi tam skacou po ujeti par km.a sviti kontrolka elektroniky-ne teda na mym aute ale pritelkyni :prc::aggressive:

Editováno: , autor: skeda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Přátelé okřídleného šípu,potřeboval bych pomoct,pokud se s tím někdo setkal a pokud to vyřešil. Stále se my na fábce 1.4Mpi 44kw oběvuje chyba: 16554:řada válců 1: systém odměřování paliva-chybná funkce. Vyměnil jsem vstřiky,palivový filtr a stále nic. Poté se mi poslední dobou začala oběvovat chyba 16523: řada válců 1 - sonda 2 -signál příliš pomalý, vyměnil jsme lambda sondu za katem,ale ani to nepomohlo. Test sondy někdy proběhne ok,někdy ne,v pořádku test proběhne akorát když motor před testem hodně protůruju aby na lambdě byla teplota alespoň 540 stupnů. Už si s tím vážně nevím rady. :feve: Jinak se ještě chystám na výměnu rozvodů,rachtaj teda už fest a chci ještě vyčistit klapku a udělat základní nastavení,myslíte že by toto mohlo k něčemu pomoct?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě nenapadlo,nekoukal jsem na to,ale díra ve výfuku by byla slyšet ne? Na to sání mrknu až budu čistit klapku. :palec2: Motor má i docela nepravidelný chod na volnoběh,co je ale na tomhle motoru prý normální,jenže když VAGem kontroluju vynechávání zapalování,tak při každým "zaškubnutí" motoru my to hodí na nějakým válci chybu a když jich je víc jak 10 během 5 minut,tak je to podle DP taky špatně,ale jinak jede super a spotřeba je kolem 6.5-7 litrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl dneska ve skodovce kvuli chybam 17549-nesmyslne zatizeni,16556-prilis bohata smes.Rekl jsem jim co jsem vymenil-lambda sonda,pal.filtr,svisky,vzduch filtr,tesneni pod sani,chtel jsem po nich prehrat soft,napichli to a rikal,ze uz byl aktualizovanej.Tak udelali zakladni nastaveni,no a chyby tam jsou furt.Znamej mechanik rikal,ze jezdi s tema chybama hodne lidi co maj Mpicka,ze to neresej,ale me to tam s.re,auto jinak necuka otacky v normalu.VYRESIL UZ TO NEKDO DIKY :help:

Editováno: , autor: skeda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny.Můžete mi poradit?Občas se mi vyskytnou tyhle chyby.Nevíte co by to mohlo být?Díky včem za rady.

16725 - Snimač polohy vačkových hřídelů:(G40) Mesmyslný signál

P0341 - 35-10 - Sporadicky

17978 - řídící jednotka motoru zablokovana

P1570 - 35-10 - Sporadicky

16825 - Systém odvzdušnění palivové nádrže Chybný průtok

P0441 - 35-10 - Sporadicky

imag0201800x600.jpg Uploaded with ImageShack.us

Ještě mne napadlo,že ,,16825 - Systém odvzdušnění palivové nádrže Chybný průtok" se mi oběvuje když naplním nádrž z kanistru a možná dám trochu víc,než by dovolilapistole na pumpě.Je to možné?

Editováno: , autor: vitezslav2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny.Můžete mi poradit?Občas se mi vyskytnou tyhle chyby.Nevíte co by to mohlo být?Díky včem za rady.

16725 - Snimač polohy vačkových hřídelů:(G40) Mesmyslný signál

P0341 - 35-10 - Sporadicky

17978 - řídící jednotka motoru zablokovana

P1570 - 35-10 - Sporadicky

16825 - Systém odvzdušnění palivové nádrže Chybný průtok

P0441 - 35-10 - Sporadicky

imag0201800x600.jpg Uploaded with ImageShack.us

Ještě mne napadlo,že ,,16825 - Systém odvzdušnění palivové nádrže Chybný průtok" se mi oběvuje když naplním nádrž z kanistru a možná dám trochu víc,než by dovolilapistole na pumpě.Je to možné?

16825: právě že se u Fabie tohle nesmí dělat!! nalévat víc benzínu, ten benzín co je navíc ucpe filtr aktivního uhlí a máš vyděláno.. musí se vyměnit.. to je bolest Fabii a 16725 odchází ti snímač otáček na vačce..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím Vás, nevíte někdo co se mohlo stát? Od té doby co mi zateklo do auta začla mi svítit kontrolka airbagu, tak jsem napíchl na vag a ten mi vyhodil chybu

1221: čidlo nárazu pro postranní airbag - strana ridice(G179) nevěrohodný signál

Příčina: zkrat na kostru/plus, požkozené vedení nebo konektor, čidlo nárazu bočního airbagu řidiče vadné

Doporučený postup: kontrola vedení a konektoru, kontrola pojistek, čidlo kontrola nebo výměna,

nevíte co s tím? Už jsem čidlo vysušil prostříknul svorkovnice kontaktolem a pořád tam je ta chyba, nejde vymazat. Už se stím někdo setkal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neví prosim někdo jak opravit chybu na vagu 00019 ?? je to centrál u řidiče v mém případě...mechanik spravil pouze vložku zamku, abych to mohl odemykat klíčem..ale central nedokazal rozchodit,že už vyzkoušel všechny mu dostupny finty a kody co zna a má...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...