Přejít na obsah

Maxidot a Symphony


SAG

Doporučené příspěvky

  • o 11 měsíců později...

Nedávno jsem koupil Octavii r.v. 2002 combi 4x4. Má originální autorádio Symhpony CD a maxidot. Nicméně horní třetina je zhasnutá, pochopil jsem, že by se mi na ní měly zobrazovat informace z autorádio, nicméně se tak neděje :( Na rádiu se vše zobrazuje tak jak má.

Nevíte někdo, prosím, jestli je to běžný jev (vadný konektor, ...) nebo to bude něco vážnějšího ?

Díky za rady, AS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem se k tomu konečně dostal.

Rádio jsem vytáhl a vše se zdá být zapojené správně (CAN+ a CAN-).

Pak jsem se k autu připojil pomocí VAG-COM a rádio jsem bez problémů našel na adr. 56.

V kódování však bylo 00400, tak jsem podle VISu překódoval na 00404, což by mělo být zobrazovaní na LCD přístrojové desky (předpokládám Maxidot). Nicméně pořád neúspěšně :( A rádio se dokonce přestalo vypínat po vytažení klíčků ze zapalování (po vrácení na 00400 zase vypíná).

Koukal jsem do výpisu chyb u rádia a mám tam dvě chyby: 01317 a 01336, což jak jsem našel, jsou chyby komunikace sběrnice. Koukal jsem taky na adr. 17, jak radili ve VISu, a tam žádnou chybu nemám...

Ale pokud se na to připojím pomocí PC, tak by sběrnice po HW stránce měla být v pořádku, nebo se mýlím? Nemůže být problém ve firmware rádia? Není to třeba nějaký známý problém? Je to rádio SYMPHONY 1U0 035 156 D. Případně lze nějak / někde firmware aktualizovat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

udělej gateway reset a půjde to

Tak to by bylo super. Ale mam takovej asi docela blbej dotaz... Jak udelam Gateway reset? Ve VAG-COM je 04-Zakladni nastaveni, coz asi neni ono,ze? Kdyz na to kliknu, nabidnou se mi jednotlive kanaly a u nich je Error (predpokladam, ze na nich nic neni).

Dela se to pres kodovani 07 pomoci nastaveni nektereho bitu?

Prosim o pomoc.... jsem bezradny... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kódování a start,nic víc

Diky. Prave jsem to udelal a porad nic...:( Zkousel jsem ruzne kombinace - Kodovani 19, pak 56, obracene, vymazat chybove zpravy v radiu a nic...

Zajime je, ze kdyz radio nakoduju 00404 misto 00400, tak se pri vytazeni klicku prestane vypinat, kdyz to vratim zpet, tak se zase vypina. Nicmene na maxidotu se nezobrazuje nikdy:( Cim by to jeste mohlo byt? Nevite nekdo, prosim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A máš canové rádio??Neměnil jsi rádio?kolik drátu ti vede ze zelené svorkovnice a jaké máš číslo rádia?

To rádio je tam už od předchozího majitele. Tomu to tam dávali v autorizovaném servise Škoda.

Ze zelené svorkovnice mi vedou 4 dráty (8, 9, 10, 11)

Číslo rádia je:

SYMPHONY 1U0035156D

SKZAZ6B 1100532

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

D je canové rádio,tak by ti ze zelené mělo do budíku vést jen dva dráty 8-8,9-9(Kostka-maxidot).10 by tam neměla co dělat,11 ano,ale i tak,pokud tam bylo necanové rádio to budeš mít špatně propojeno

Editováno: , autor: cosby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

D je canové rádio,tak by ti ze zelené mělo do budíku vést jen dva dráty 8-8,9-9(Kostka-maxidot).10 by tam neměla co dělat,11 ano,ale i tak,pokud tam bylo necanové rádio to budeš mít špatně propojeno

Tak jsem to právě rozdělal a zjistil jsem, že zapojeno je to takto:

Rádio Budíky

8 Zelený 30

9 Zelený 31

10 Zelený 32

11 Modrý 30

Na budíkách jsou na pozicích 8 a 9 zapojeny jiné dráty:

Modrý 8: Fialový

Modrý 9: Hnědý

Zelený 8: Fialovo bílá

Zelený 9: Fialovo šedá

Modrý konektor mám z pohledu řidiče vlevo a zelený vpravo.

Mohu poprosit o radu, jak to z toho rádia zapojit na budíky, aby mi to chodilo?

Předem moc díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak psal..... cosby

Rádoi............Maxidot

8 ............. 8

9 ............. 9

Máš to zapojené na C ty máš D

Díky!

Ale co s těma, které jsou již na maxidotu (8,9) zapojené (ty fialové)? Mám je odpojit nebo to dát k nim paralelně? A ještě jeden hloupej dotaz, maxidot je ten konektor na budíkách vpravo nebo vlevo? Zelený nebo modrý?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky!

Ale co s těma, které jsou již na maxidotu (8,9) zapojené (ty fialové)? Mám je odpojit nebo to dát k nim paralelně? A ještě jeden hloupej dotaz, maxidot je ten konektor na budíkách vpravo nebo vlevo? Zelený nebo modrý?

Ty na Maxidotu které jsou zapojené 8,9 ty tam nech a dej je na rídio 8,9 je jedno jako mají barvu když víš kam jdou.Na maxidotu je to ten modrej konektor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spíš myslím, že to bude ten zelený konektor ;)

3 drát je 8(bíločerný), 9(bíložlutý), 10(bíločervený) na rádiu a 30, 31, 32 na budíkách - zelený konektor

2 drát (Can komfort) 8(fialovobílý) a 9(fialový), to samé na budíkách - zelený konektor

Editováno: , autor: rolbař
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spíš myslím, že to bude ten zelený konektor ;)

Takže zelený? :)

A bude něčemu vadit, když ty, co vedou z rádia odpojím z maxidotu od 30,31 a opět připojím k maxidotu k těm, co jsou nyní na 8,9 ? Odizoloval bych kousek izolace z těch stávajících (8,9) a připájel bych k nim ty, co vedou z rádia.

Nenašel jsem totiž kam ty fialový vedou... Takže jen jestli by něčemu nevadilo, kdyby tam byly paralelně stávající fialový a nově k nim připajený ty z rádia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...