Jump to content
ntr23

MaxiDot

Recommended Posts

Destičky se signalizací opotřebení mají jen auta s prodlouženým servisním intervalem, který je za příplatek.

U ROOMSTRA to tak nie ako u Fabie.RomanKo nemal zaplateny servisny interval a ma to,myslim tie dosticky

no jo tak mi potom nieco nefunguje ... kuuurna

Asi tu signalizaci bohužel nemáš. Nevím jak je to u Roomsteru. Třeba u O1 byla jen s příplatkem ostřikovačů světel (je tam i větší nádržka). U F1 je společně s kontrolou žárovek ve výbavě Elegance a RS (možná i v nižších výbavách spolu s ostřik.světel, to nevím jistě). Zkus napsat do Škodovky, z ceníku se to vyčíst nedá.

U ROOMSTRA to tak nie ako u Fabie.RomanKo nemal zaplateny servisny interval a ma to,myslim tie dosticky

V ČR se u Roomstera připlácí 2.000 Kč za - "Prodloužení servisního intervalu a kontrola brzdového obložení". Pokud je to tak i na Slovensku, tak se možná u RomanKa někdo spletl a auto mělo prodloužený interval, který pak v servisu překódovaly na pevný. Jaký mělo auto nakódovaný servisní interval, když vyjelo z továrny, jde zjistit ze štítku v servisní knížce (postup je tam napsaný).

Až budeš mít příležitostně pravé přední kolo dole, tak se zkus podívat jestli ti z destičky vede vedení, které je spojené s panelem přístrojů a kontrolu destičky signalizuje.

jo asi susim napisat do skodovky nechmi daju nejaku presnu specifikaciu ...

Ja uz som pisal email mojmu predajcovi nech mi podla vin kodu zisti co tam vsetko vlastne mam

jo asi susim napisat do skodovky nechmi daju nejaku presnu specifikaciu ...

Ja uz som pisal email mojmu predajcovi nech mi podla vin kodu zisti co tam vsetko vlastne mam

Vy chalani co nemate maxidota a nemate ani predlzeny servisny interval na brzdy, ked otocite klucikom pri startovani, tak sa vam nerozsvieti zlta kontrolka brzdoveho oblozenia na chvilku?

Ja z VIN kodu som vycital, ze tam tu kontrolu mam. Ale ci sa pomylili, alebo ci je to standardne, neviem. proste mam to aj v specifikacii auta pod svojim VIN kodom.

Inak co to je vlastne ten predlzeny interval? Vobec som nevedel k comu je to dobre a co to vlastne obnasa? To mi tam daju lepsie dosticky? Alebo co!? Ak viete, poradte.

Vy chalani co nemate maxidota a nemate ani predlzeny servisny interval na brzdy, ked otocite klucikom pri startovani, tak sa vam nerozsvieti zlta kontrolka brzdoveho oblozenia na chvilku?

Ja z VIN kodu som vycital, ze tam tu kontrolu mam. Ale ci sa pomylili, alebo ci je to standardne, neviem. proste mam to aj v specifikacii auta pod svojim VIN kodom.

Inak co to je vlastne ten predlzeny interval? Vobec som nevedel k comu je to dobre a co to vlastne obnasa? To mi tam daju lepsie dosticky? Alebo co!? Ak viete, poradte.

Při normálním 15000km intervalu se spolu s výměnou oleje provádí kontrola stavu brzdového obložení, při prodlouženém se dává jiný olej (Long Life), který se mění po 30000km a aby jsi nemusel na kontrolu brzdových destiček tak ji nahrazuje právě elektrická kontrola stavu obložení, protože jsou asi i tací, kteří ohoblují desky ještě před kontrolou ve 30000km.

Diky za info...ale fakt mato metie...kedze ja som si za to nepriplacal a mne ta kontrlka pri starte nabehne... skuste sa vyjadrit aj ostatni co nemate maxik a ani ten predlzeny interval ci tiez mate tu kontrolku...

RomanKo: tak se mrkni do té specifikace, jestli máš servisní interval QG0 (pevný) nebo QG1 (proměnlivý).

QG0 L WIV Bez prodlouženého servisního intervalu

9U1 L BVK S kontrolou opotřebení brzdového obložení

8W0 L WWA Bez ukazatele nedostatku kapaliny v nádobce pro ostřikovače

QG0 L WIV Bez prodlouženého servisního intervalu

9U1 L BVK S kontrolou opotřebení brzdového obložení

8W0 L WWA Bez ukazatele nedostatku kapaliny v nádobce pro ostřikovače

kde jsi zjistil tyto údaje?

Kazdy servis ti tieto udaje vie zistit...otazka je c aj chce. :) Staci im dat VIN a zistia vsetko...

Nebo podle kodovani budiku a dilenske prirucky...

H.

Romanko,niesi jediny co ma kontrolu brzdoveho oblozenia.Ja ju mam tiez a je v mojej standartnej vybave.Tiez nemam ziadny predlzeny interval,aj ked mi povodne predajca tvrdil,ze mam prist prvy krat pa 30 000 km. No skutocnost je taka ze som sa bol dnes objednat na vymenu oleja lebo mam presne 15 000 a svieti mi tam vymena.A predajca pozrel do knizky na kod a vravi ze fakt,treba menit olej-kod QGO

Kazdopadne o tej kontrole brzdovych platniciek u mna v aute viem,lebo ked som si povodne vyberal zostavu co som chcel tak to tam bolo za priplatok tusim 30 euro,no a ked som to co som chcel povodne stornoval a vybral si toto co mam,tak to uz to malo zahrnute vo vybave.

Edited by canario447

No vidis. :specool: Ja som tiez nic nedoobjednaval co sa tyka predlzenych intervalov a mam to tam. A niekto to nema...tak to je divne. Zeby podla motora?

roomster má tohle v základu

05.jpg

A Maxi-Dot za příplatek 4500,-

06.jpg

Proto nevím kde vzali tu fotku s tou půlkou maxíku. Ceníka ani propekt to neuvádí jako další variantu.

takhle podobne to ma O2 - nahore obyc. palubni a dole maxik

Podle mě majitel vyndal originál rádio(které stoji za pár písmen) a vyměnil to za jiné rádio - proto vrchní část dotu neni.

No vidis. :specool: Ja som tiez nic nedoobjednaval co sa tyka predlzenych intervalov a mam to tam. A niekto to nema...tak to je divne. Zeby podla motora?

No neviem ci podla motora,skor sa priklanam k tomu ze zo zaciatku skodovka skladala auta podla toho co ich napadlo.Ja mam napriklad verziu FUN 1.6.( druha co sa tu da kupit je Famili)Mala by to byt takmer plna vybava,ale ked som to porovnaval so zostavami co sa predavaju u vas,(myslim ze sa to vola Sport alebo Elegance) tak tie vybavy nesedia.

A moje auto uz nesedi ku ziadnej.Niektore veci co by som tam mal mat tam nemam a niektore ktore by som nemal mat naopak zasa mam.

Tak napriklad,mal by som tam mat standartne Maxi dot,ale nemam,nemal by som tam mat nastavitelnu sedacku spolujazdca,ale mam dokonca aj so skrinkou.Mal by som tam mat len 4 airbagov,ale mam 6 aj s vypinacom v zaklade

Nemam ostrekovace svetiel,ale mam signalizaciu kvapaliny v nadrzke,taktiez kontrolu brzd

Podla katalogu,pri tejto zostave malo mat auto v zaklade tie natacacie reflektory,ale ma obycajne a kopu inych malickosti.Napriklad aj s tou vymenou oleja.Mal by som mat ten predlzeny interval,lebo vcera mi o tom predajca rozpraval ze je to blbost,vymena po 15 000 km,lebo tieto Fun zostavy maju vymenu az po 30 000( tak to mam aj v servisnej knizke napisane) az na to ze kod na interval je tam ten na 15 000 km.No aby sa v tom ..... ony vyznal.

Pripomina mi to verziu co dum dal.

Edited by canario447

Tak toto je uz sila...to take auto by somani neprebral keby tam bolo tlko nezrovnalosti podla katalogu... Je pravda ze niektore veci navyse potesia...ale naopak ked tam nemas niektore veci ako natacanie svetiel ktore si si podla vybavy prial...tak to naserie. Tak ja naozaj neviem...

Tak toto je uz sila...to take auto by somani neprebral keby tam bolo tlko nezrovnalosti podla katalogu... Je pravda ze niektore veci navyse potesia...ale naopak ked tam nemas niektore veci ako natacanie svetiel ktore si si podla vybavy prial...tak to naserie. Tak ja naozaj neviem...

Ha ha ha,klud,ja som si to natacanie svetiel neprial,malo byt v zaklade,ale som celkom rad ze to ma normalne svetla,pretoze tie natacacie som mal na predvadzacke co som mal na skusku a po pravde ma tie svetla velmi nepresvedcili.Lepsie povedane,nie velmi ale vobec ma nepresvedcili,zeby v nich bola nejaka vyhoda,skor mi to natacanie vadilo - asi zvyk.

To mas ako teraz s novou Fabiou. Vcera som si dojednal s predajcom ze o dva tyzdne mi ju da na nejaky ten den na skusku,no a pozeral som vybavu ( konkretne sa jedna o Fabia II motor 1.6 vybava Sport prevodovka Tiptronic) a na moje pocudovanie v serii je to obute na 15 " plechacoch.Hmm,tak mi to pride ako divna verzia "sport" s plechacmi

Asi tam to teplo skodi aj predavacom na ostrove. :) To su fakt pikosky, ktore by ma v zivote nenapadli. Mna inak tiez to natacanie nepresvedcilo na skusobnej jazde...ale som myslel ze je to dost vysoka polozka oproti dajme tomu nastvitelnemu sedadlu spolujazdca s odkladacou nadobkou...tak len preto...reku aby si nebol viac stratovy ako ziskovy. Ale je fakt ze u vas sa tie vybavy inak volaju a asi aj ine vybavy obsahuju. Ale sport vybava a na plechoch...tiez sranda. :smich:

Maxidoty jsou trosicku hezci...

A hlavne maji merak teploty motoru a lepsi palivomer...Myslim..

lepší palivoměr...? v čem lepší...? jako že to je ručička oproti bargrafu a nebo má i lepší algoritmus???