Přejít na obsah

"Autorizovaný" mechanici


ramon

Doporučené příspěvky

platy sem nepletme, nieje to o tom .... aj suciastky do lietadla sa robia a robia ich ludia aj na SK a platy maju nizsie nez je uvedene tu, a vacsina z vas uz letela a lietadla sa povazuju za najbezpecnejsi dopravny prostriedok..... to nieje o plate, ale o dodrzioavani pracovnycn postupova, noriem a certifikacii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ramone, nechci se s tebou hádat, ale jednou nadáváš na "autorizované mechanika" a podle něho potom soudíš autorizované servisy. Něco mi tady nehraje.

No neviem čo ti na tom nehraje, ja som tu už raz písal o tom,ako ma ošklbali v Autorizovanom servise.A to čo sa mi stalo teraz,sa stalo u človeka,ktorý pracuje práve v tom spomínanom servise.No moja chyba.Bol som hlúpy a myslel som si,že keď pôjdem za chlapom domov, tak že budem mať určitú záruku kvality.A ja v tom vlastne rozdiel nevidím.Autorizovaný servis robia autorizovaní mechanici a autorizovaní mechanici pracujú v autorizovaných servisoch.Samozrejme zasa česť jednitlivcom.A čo sa týka tej tvojej cesty,tak tou som sa vydal už po tej prvej zlej skúsenosti.Čo viem,urobím doma sám.Bohužiaľ,niesom automechanik a zložitejšie veci musím dávať robiť v servisoch.A meniť servis po každej zlej skúsenosti nemôžem,lebo u nás ich zasa až toľko nieje.Najbližší autorizovaný mám od bydliska 35 km a ak som sa v ňom sklamal,tak mám ísť do ďalšieho 100 km? A ak sa sklamem aj tam,čo potom?Po mojích skúsenostiach ma už nikto nepresvedčí,že autorizované servisy sú výhodou.Nutnosťou áno,pokial je auto v záruke (2 roky).No po jej skončení servis okamžite zmeniť.Tá predľžená záruka na karosériu za to nestojí.Aj tak ju tuším ešte nikomu neuznali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na temu autorizovane ci ine servisy by som vedel vypisovat cele hodiny, avsak ...

Ja na zaklade mojich (smutnych) skusenosti sa na prehliadku zatial este stale objednavam u autorizovaneych servisoch,

ale vzdy stojim cely cas pri aute, prehliadka aj s vymenami netrva nikdy dlhsie nez 60min,

vymenia a skorntroluju najme to co chcem ja a co kontroluju navyse pytam sa ze preco...

kontrolu chladiacej brzdovej ci doplnanie vody do ostrekovaca im nedovolim,

predsalen ja som zakaznik a ja diktujem podmienky a tieto ukony si viem spravit doma za 1/5 ceny.

Material si donesiem vlastny (olej, filtre, sviecky atd), platim len pracu a cenu prehliadky.

Mozno aj preto som zatial ako tak spokojny, pretoze praca aj materialy (okrem oleja) ma stoja cca 1000 az 1300 Sk,

teda prehliadka ma vratane oleja vyjde na takych 1800 az 2200 Sk (a to si davam veci aj navyse)

Sice najradsej by som bol ak by to bolo ako na zapade, rano o 9h pristavim auto, oni ma odvezu do prace,

a ja si vecer o 18:30 pridem pre auto zaplatim a plne doverujem .... ale bohuzial u nas to nebude ani za najblizsich 25r, skoda :feve::rip:kol100kol114

Tak to mi povedz kam chodis, lebo pri voze by som chcel byt aj ja

bohuzial u mojho :autorizovaneho> servisu som bol akurat v nejakej miestnosti pre zakanikov kde osm cez sklo videl kusok dielne a mechanika ktory robil na mojom aute som videl akurat jak obcas nakuka na mna cez okno .. takze doveru som v to moc nemal ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no v normalnom aq nie smejgackom servise na teba nema co vejfuk padat ...

Ale i v normálním servise můžeš zakopnout a spadnout.....

Nebo si roztrhnout drahou koženou bundu od strýčka s usej.... ;)

Proto tam jsou ty okna, pokud nejsi proškolení na bezpečnost práce, nemáš tam co dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no preferoval by som obrovske presklenie zo zakaznickej miestnosti kde by som mohol po ocku sledovat mechanika,

(ten servis v dunajskej luznej .. nuz pri aute som tam za 4 roky nikdy nbol max. za sklom ... a to za tie 2 hodiny co tam auto bolo tak mechanik furt chodil na mna nakukat .. )

Editováno: , autor: LUKY-007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no preferoval by som obrovske presklenie zo zakaznickej miestnosti kde by som mohol po ocku sledovat mechanika,

(ten servis v dunajskej luznej .. nuz pri aute som tam za 4 roky nikdy nbol max. za sklom ... a to za tie 2 hodiny co tam auto bolo tak mechanik furt chodil na mna nakukat .. )

Vem děti a běž se podívat do servisu za okno jako v ZOO... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nas v aut.ser. sa na dielňu smie no mechanikom sa to velmi nepáči :p no ruku na srdce komu z nas by to bolo po vôli keby ti čumel "totálny amater" na prsty pri práci.

Našťastie tam velmi nechodím a snažim sa všetko si urobiť sám. :palec2: Dúfam že to tak zostane i naďalej. ;)

no je to pravda ze aby mi niekto kukal na prsty neni bohvie co ..

ale ked nemienim na tom aute nic kradnut menit a pokazit (ako mechanik) tak by som s tym az taky problem nemal mat :kol-93:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vem děti a běž se podívat do servisu za okno jako v ZOO... ;)

no jo ftipalku , fuck

tebe v servise nikdy nic nevymenili v aute ? alebo servisujes u kamosa co?

vydechni si slovenský bratře..... :p

Jak jsem již psal, čas využiju lépe - tedy pokud tam auto je déle a kontrolu si udělám později, prostě mám své postupy. A protože jsem automechanik, stačí mi si promluvit s mechanikem a vím zda mne chce natáhnout nebo ne.

P.S. A pozor ať ti ten prstík neupadne, nevíš na koho ho ukazuješ fuck

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto by som nenechal v servise bez dozoru. mam skusenost a ked nemozem na dielnu tak cau su aj ine servisy. a k bezpecnosti ak by servis chcel tak im podpisem ze idem na vlastne riziko na dielnu ale ruku na srdce kazdy kto bol v dielni tak neviem co by sa mohlo normalnemu cloveku stat. a to ze mechanik je s toho nervozny ked tam je zakaznik by ma zaujimalo co ho serie viac ci to ze tam je alebo to ze sa mu nepodari otiahnut ho :) ak ma dobry umysel tak nema byt preco nervozny. a to ze sa ho clovek na nieco spyta je uplne normalne a aspon potom nie je prekvapeny pri platbe. a hlavne co nemaju radi ze zistia ze zakaznik vie co je to vobec motor a zrazu si mechanik nepripada az tak mudry a niekedy ho aj riadne zaskoci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co sa tka bezpecnosti zakaznik nema na dielni co hlkadat, to su normalne predpisy....

ale je zopar servisov, ktore dovolia zakaznikom stat pri aute a kecat s emchanikom pocas servisnych ukonov ci prehliadky, jedna sa vsak vacsinou o mensie servisy (Dunajska Luzna, Vrbove, Humenne)

hi, vies mi povedat resp dat link na servis vo Vrbovom? DIK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no preferoval by som obrovske presklenie zo zakaznickej miestnosti kde by som mohol po ocku sledovat mechanika,

Jo prosklena stena by me bohate stacila. Bohuzel v 1 servisu kam jezdim je dilna o patro nize nez salon a v druhem je v uplne jine budove :) ...takze se museji smirit s moji pritomnosti na dilne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem již psal, čas využiju lépe - tedy pokud tam auto je déle a kontrolu si udělám později, prostě mám své postupy. A protože jsem automechanik, stačí mi si promluvit s mechanikem a vím zda mne chce natáhnout nebo ne.

To bych chtel videt jak kontrolujes jestli ti treba misto 4 litru oleje nevymenili jen 2 :) ...sorry ale to je kravina. Bez pritomnosti u auta, nikdy nedokazes zkontrolovat odvedenou praci. ...a kdyz ses ten automechanik, tak se divim ze si nechavas auto opravovat jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co sa tka bezpecnosti zakaznik nema na dielni co hlkadat, to su normalne predpisy....

ale je zopar servisov, ktore dovolia zakaznikom stat pri aute a kecat s emchanikom pocas servisnych ukonov ci prehliadky, jedna sa vsak vacsinou o mensie servisy (Dunajska Luzna, Vrbove, Humenne)

hi, vies mi povedat resp dat link na servis vo Vrbovom? DIK.

http://www.autocity.sk/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co sa tka bezpecnosti zakaznik nema na dielni co hlkadat, to su normalne predpisy....

ale je zopar servisov, ktore dovolia zakaznikom stat pri aute a kecat s emchanikom pocas servisnych ukonov ci prehliadky, jedna sa vsak vacsinou o mensie servisy (Dunajska Luzna, Vrbove, Humenne)

ja som bol priamo pri aute ... je to vecou dohody ... ja v tomto neustupim, ak mi nedovolia tak odchadzam, lebo ja stat pri aute musim, lebo (bohuzial) im nedoverujem, pretoze mam len a len negativne skusenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nas v aut.ser. sa na dielňu smie no mechanikom sa to velmi nepáči :p no ruku na srdce komu z nas by to bolo po vôli keby ti čumel "totálny amater" na prsty pri práci.

Našťastie tam velmi nechodím a snažim sa všetko si urobiť sám. :palec2: Dúfam že to tak zostane i naďalej. ;)

Ani mne ako majitelovi servisu by sa to nepacilo, ale ja som za to, ze vzdy sa da vyjst v ustrety a najst rozumny kompromis, a najlepsie je vypracovat si dobre meno a to sa sity velmi rychle a prilaka klientov .....

No hold ja niesom tak zbehly v autach, som len obycajny uziovatel premiestnovadla, takze sa musim zverit do ruk niekomu (servisu).

Kolesa si menim sam, lebo mam dve sady na diskoch, to ked som videl ako ich demontovavaju a montuju naspat som mal dost, , spravny postup pri srobovani srobov im nehovori absolutne nic ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto by som nenechal v servise bez dozoru. mam skusenost a ked nemozem na dielnu tak cau su aj ine servisy. a k bezpecnosti ak by servis chcel tak im podpisem ze idem na vlastne riziko na dielnu ale ruku na srdce kazdy kto bol v dielni tak neviem co by sa mohlo normalnemu cloveku stat. a to ze mechanik je s toho nervozny ked tam je zakaznik by ma zaujimalo co ho serie viac ci to ze tam je alebo to ze sa mu nepodari otiahnut ho :) ak ma dobry umysel tak nema byt preco nervozny. a to ze sa ho clovek na nieco spyta je uplne normalne a aspon potom nie je prekvapeny pri platbe. a hlavne co nemaju radi ze zistia ze zakaznik vie co je to vobec motor a zrazu si mechanik nepripada az tak mudry a niekedy ho aj riadne zaskoci.

plne suhlasim ... navyse za ten cas co som bol v dielni som videl ine zazracne postupy , ked zakaznik predmonou sa stazoval ze ma nove autao (tusim 1/2r) a ze mu zvadu strajkuje jedna bubnova brzda... tak mu povedali, ze nech pride poobede, ze mu zavolaju co tomu je a ze to opravia... O 15min som sa dostal na rad ja, a ked som dohodol moje podmienky garancnej prehliadky, tak ked som vchadzal do servisu, tak som videl ako 4 (slovom styria) mechanici mali 1/3 motora rozobratu a evidentne nieco chceli narychle vymenit ... takze mam o tom svoju predstavu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no preferoval by som obrovske presklenie zo zakaznickej miestnosti kde by som mohol po ocku sledovat mechanika,

Jo prosklena stena by me bohate stacila. Bohuzel v 1 servisu kam jezdim je dilna o patro nize nez salon a v druhem je v uplne jine budove :) ...takze se museji smirit s moji pritomnosti na dilne.

stena mi nestaci... ja potrebujem vidiet co presne robi, ako to dotiahol, ako vypustil olej, ako uvolnil, ako dotiahol ...

Ci doniesol novy filter a dal ho tam, atd...

Ina kava je ak budem mat nejaku vaznu vec a bude tam auto musiet ostat (a to si nepomozem)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem již psal, čas využiju lépe - tedy pokud tam auto je déle a kontrolu si udělám později, prostě mám své postupy. A protože jsem automechanik, stačí mi si promluvit s mechanikem a vím zda mne chce natáhnout nebo ne.

To bych chtel videt jak kontrolujes jestli ti treba misto 4 litru oleje nevymenili jen 2 :) ...sorry ale to je kravina. Bez pritomnosti u auta, nikdy nedokazes zkontrolovat odvedenou praci. ...a kdyz ses ten automechanik, tak se divim ze si nechavas auto opravovat jinde.

to snad ani nemůžeš myslet vážně s tímto příkladem... ;)

Ještě nejsem takový dement, abych nepoznal, že mám oleje málo a nebo, že je nějak moc podezřele tmavý.... když chceš oponovat, tak ať to má alespoň uroveň. A to že si nechávám spravovat auto jende, je prostě tak, nemám vybavení a neživím se tím. Ale věř, že spousty věcí si udělám sám a i jiným.

Pokud jsi to nepochopil ty a nebo spousty jiných, psal jsem že je to o důvěře a pokud někdo chce být u auta, at tam proste je. Ja nikomu za zadkem stat nebudu a pokud mne zklame, uz mne tam proste neuvidi i s dalsimi nasledky.

Je to vec nazoru a ja zastavam tento a basta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto by som nenechal v servise bez dozoru. mam skusenost a ked nemozem na dielnu tak cau su aj ine servisy. a k bezpecnosti ak by servis chcel tak im podpisem ze idem na vlastne riziko na dielnu ale ruku na srdce kazdy kto bol v dielni tak neviem co by sa mohlo normalnemu cloveku stat. a to ze mechanik je s toho nervozny ked tam je zakaznik by ma zaujimalo co ho serie viac ci to ze tam je alebo to ze sa mu nepodari otiahnut ho :) ak ma dobry umysel tak nema byt preco nervozny. a to ze sa ho clovek na nieco spyta je uplne normalne a aspon potom nie je prekvapeny pri platbe. a hlavne co nemaju radi ze zistia ze zakaznik vie co je to vobec motor a zrazu si mechanik nepripada az tak mudry a niekedy ho aj riadne zaskoci.

plne suhlasim ... navyse za ten cas co som bol v dielni som videl ine zazracne postupy , ked zakaznik predmonou sa stazoval ze ma nove autao (tusim 1/2r) a ze mu zvadu strajkuje jedna bubnova brzda... tak mu povedali, ze nech pride poobede, ze mu zavolaju co tomu je a ze to opravia... O 15min som sa dostal na rad ja, a ked som dohodol moje podmienky garancnej prehliadky, tak ked som vchadzal do servisu, tak som videl ako 4 (slovom styria) mechanici mali 1/3 motora rozobratu a evidentne nieco chceli narychle vymenit ... takze mam o tom svoju predstavu...

ved o tom to je ze oni na hoci co potrebuje tak 2-3 hodinky a to je doba kedy stihnu vymenit to co potrebuju preto vzdy pri aute.

moja skusenost ked som bol v servise a mechanik robil auto tak druhy prisiel zaq nim a hovori mu vies ta fabia co sa na nej robilo nanovo casovanie a tak tak som to spravil a ani tu. jednoducho nic. ten co mi robim auto tak mu povie co mal sparvit a druhy ostane zjavne prekvapeny ze na nieco zabudol. tak mu povedal nechaj to tak ked toto spravim tak to prijdem spravit, lebo inak je to v prdeli a je pruser.

takze takto sa opravuju auta najskor si to niekto skusi a ked to nezvladne tak sa zachranuje co posral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tady se člověk dozví docela zajímavý věci. Můj názor je takovej, že mechanici jsou přeci jen lidi a né vždycky ty nejvzdělanější a nejchytřejší. Myslim si, že je hloupý odsuzovat autorizovaný servisy oproti ostatním. Je to jak kdyby se řeklo, že prodavači v Hypernově jsou horší než v Tescu :D Já jezdím pokaždý do neautorizovanýho servisu, protože už je tam znam a nemůžu si ztěžovat, ale stejně musim dávat bacha a všechno předem pořádně domluvit. V autorizovaným servisu jsem byl jen jednou s jednou fabkou koupit a nasadit nový kola. To co jsem bral u ostatních servisů jako samozřejmost, že pod hliníkáče dají Cu vazelínu, u autorizovanýho samozřejmostí nebylo.Dovnitř mi vstup zakázali,ale říkal jsem si, co by mohli pokazit na výměně kol. A v zimě jsem se divil, když nešli dolů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...