Přejít na obsah

Ojetá OctaviaI. do 110tis.Kč


TomášT

Doporučené příspěvky

Jedna žhavá aktualita!

Jelikož jsme už s tátou dokončili renovaci našeho "veterána" Š 105 L a po roce a dvou měsících má technickou :w00t1: , tak byla konečně příležitost pobavit se se servisním technikem STK mající známého dovozce o případném dovozu Octy ze zahraničí ;) . No dozvěděl jsem se, že v benzínových je větší výběr, protože více frčí TDi.Kromě Německa a Rakouska mi řekl ať zvážím i tu zatracovanou Itálii-prý se dá vybrat slušné auto i tam :kuk: Mno nevim... Co se týče motorizace, tak 1.6 prý dobrá volba.Ale ať se prvně dívám po té 74Kw. Ale 55Kw nějak bouřlivě neodsuzoval.Pro mladého na vyježdění prý taky dobré :palec2: No a až budu cítit potřebu tak se mám ozvat a nechat si nějaký čas na vybírání a přebírání možných "kousků". Stejně tu koupi nechám až na říjen nebo listopad, protože kupovat ji teď by byla hloupost.Před dovolenýma se drží ceny výš a není moc velký výběr lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna žhavá aktualita!

Jelikož jsme už s tátou dokončili renovaci našeho "veterána" Š 105 L a po roce a dvou měsících má technickou :w00t1: , tak byla konečně příležitost pobavit se se servisním technikem STK mající známého dovozce o případném dovozu Octy ze zahraničí ;) . No dozvěděl jsem se, že v benzínových je větší výběr, protože více frčí TDi.Kromě Německa a Rakouska mi řekl ať zvážím i tu zatracovanou Itálii-prý se dá vybrat slušné auto i tam :kuk: Mno nevim... Co se týče motorizace, tak 1.6 prý dobrá volba.Ale ať se prvně dívám po té 74Kw. Ale 55Kw nějak bouřlivě neodsuzoval.Pro mladého na vyježdění prý taky dobré :palec2: No a až budu cítit potřebu tak se mám ozvat a nechat si nějaký čas na vybírání a přebírání možných "kousků". Stejně tu koupi nechám až na říjen nebo listopad, protože kupovat ji teď by byla hloupost.Před dovolenýma se drží ceny výš a není moc velký výběr lol

vyčkej do jara :) jedna pak bude na prodej a levnějc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna žhavá aktualita!

Jelikož jsme už s tátou dokončili renovaci našeho "veterána" Š 105 L a po roce a dvou měsících má technickou :w00t1: , tak byla konečně příležitost pobavit se se servisním technikem STK mající známého dovozce o případném dovozu Octy ze zahraničí ;) . No dozvěděl jsem se, že v benzínových je větší výběr, protože více frčí TDi.Kromě Německa a Rakouska mi řekl ať zvážím i tu zatracovanou Itálii-prý se dá vybrat slušné auto i tam :kuk: Mno nevim... Co se týče motorizace, tak 1.6 prý dobrá volba.Ale ať se prvně dívám po té 74Kw. Ale 55Kw nějak bouřlivě neodsuzoval.Pro mladého na vyježdění prý taky dobré :palec2: No a až budu cítit potřebu tak se mám ozvat a nechat si nějaký čas na vybírání a přebírání možných "kousků". Stejně tu koupi nechám až na říjen nebo listopad, protože kupovat ji teď by byla hloupost.Před dovolenýma se drží ceny výš a není moc velký výběr lol

vyčkej do jara :) jedna pak bude na prodej a levnějc

lol jojo vyčkej do jara SPADNOU lol .

Né sory ale včera koukalo mládě na MRAZÍKa,tak jsem se neudržel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme 1,6 55kw, tak vím o čem mluvím. Máme ji rok, ta tu dobu už byla řada problémů, doporučil bych ti 1,6 tu silnější verzi 74kw.Ta 55kw verze má dle mého názoru hodně chyb, které vyjdou najevo až teď, takže jen opravuju a opravuju.Už bych do ní nešel.

Jinak jsem ji kupoval v bazaru v Praze, byla překrásná, ale je to totální puzzle, takže pozor co budeš kupovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna žhavá aktualita!

Jelikož jsme už s tátou dokončili renovaci našeho "veterána" Š 105 L a po roce a dvou měsících má technickou :w00t1: , tak byla konečně příležitost pobavit se se servisním technikem STK mající známého dovozce o případném dovozu Octy ze zahraničí ;) . No dozvěděl jsem se, že v benzínových je větší výběr, protože více frčí TDi.Kromě Německa a Rakouska mi řekl ať zvážím i tu zatracovanou Itálii-prý se dá vybrat slušné auto i tam :kuk: Mno nevim... Co se týče motorizace, tak 1.6 prý dobrá volba.Ale ať se prvně dívám po té 74Kw. Ale 55Kw nějak bouřlivě neodsuzoval.Pro mladého na vyježdění prý taky dobré :palec2: No a až budu cítit potřebu tak se mám ozvat a nechat si nějaký čas na vybírání a přebírání možných "kousků". Stejně tu koupi nechám až na říjen nebo listopad, protože kupovat ji teď by byla hloupost.Před dovolenýma se drží ceny výš a není moc velký výběr lol

vyčkej do jara :) jedna pak bude na prodej a levnějc

lol jojo vyčkej do jara SPADNOU lol .

Né sory ale včera koukalo mládě na MRAZÍKa,tak jsem se neudržel

jó kdyby tak opravdu padaly.I kdyby spadla na dvůr 1.4 Mpi tak bych se nezlobil.Zadarmo dobrý lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme 1,6 55kw, tak vím o čem mluvím. Máme ji rok, ta tu dobu už byla řada problémů, doporučil bych ti 1,6 tu silnější verzi 74kw.Ta 55kw verze má dle mého názoru hodně chyb, které vyjdou najevo až teď, takže jen opravuju a opravuju.Už bych do ní nešel.

Jinak jsem ji kupoval v bazaru v Praze, byla překrásná, ale je to totální puzzle, takže pozor co budeš kupovat.

Když čtu fórum tak problémy jsou se všemi.S každou trochu jiné.Nepíšeš sice jaké, ale klasika jsou:vlnovce, svodové potrubí, lambda, kabely, rozdělovač, klapka.Ale jak píšeš byla z bazaru a překrásná.Kdo ví kolik má nalítáno, jak se o ní kdo staral a proč ji do toho bazaru tak napucoval-aby se jí rychle zbavil. Kdepak bazar nebrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejhorsi to je v AAA - tam je vse tak nalestene

Snad olejem to polejvaj ci co

Posuzovat spolehlivost auta podle takových naleštěných kousků v bazaru je vždycky zavádějící.A co se týče AAA, tak mrkněte na www.autorecenze.cz-škoda Octavia r.v. 97 je tam 1.6 55Kw(autor Zbyněk) v těch160 komentářích je sice mnoho debilů, ale jeden z posledních je jakýsi Jarda, který si 1.6 55Kw v LPG koupil v AAA.Za 139tis. Kč.A co všechno musel měnit a předělávat.Nejvíc mi vyrazilo dech , že přední náprava brzdila kov o kov.Tak měnil kotouče a destičky.A pak je slogan AAA že všechna jejich kvalitní auta jsou prověřená a můžete s nimi vyjet hned na silnici. fuck Teda nevím, ale na toto auto se asi nikdo nedíval.A brzdy jsou poměrně důležitá věcička.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pánové, nechci se zastávat AAA, ale nemyslím, že by v tomhle byli nějak horší nebo lepší než všechny ostatní bazary. Když jsem prodával své první auto, tak bazaristu o něm nezajímalo absolutně nic ... jen si napsal kilometry z tacho a domluvili jsme cenu, ani si do něj nesedl.

Prostě musíte počítat s tím, že když kupujete auto z bazaru, tak je to ohledně závad a spolehlibosti těžká loterie s velkou šancí na prohru, protože v těch bazarech končí hlavně auta, která nejsou zrovna echt. Proč tam jsou třeba 3 roky staré firmní auta po leasingu? Protože kdyby byly v solidním stavu, tak určitě nebude problém to střelit někomu ve firmě. Ale tam všichni ví, jak se s autem jezdilo, kolik má reálně natočeno, takže šup s tím do bazaru.

Když má normální človíček auto v dobrém stavu, tak obvykle taky něemá problém to střelit někomu známému. Ale když je to auto už v rozkladu a má jednu závadu za druhou? Tak šup s tím do bazaru,a pokud možno za cash, aby bylo rychle z domu i tím, že proti prodeji na smlouvu tratí 20%. Navíc hodně málo lidí se zbavuje dobrého a spolehlivého auta před tím, než se začně nějak výrazně s....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pánové, nechci se zastávat AAA, ale nemyslím, že by v tomhle byli nějak horší nebo lepší než všechny ostatní bazary. Když jsem prodával své první auto, tak bazaristu o něm nezajímalo absolutně nic ... jen si napsal kilometry z tacho a domluvili jsme cenu, ani si do něj nesedl.

Prostě musíte počítat s tím, že když kupujete auto z bazaru, tak je to ohledně závad a spolehlibosti těžká loterie s velkou šancí na prohru, protože v těch bazarech končí hlavně auta, která nejsou zrovna echt. Proč tam jsou třeba 3 roky staré firmní auta po leasingu? Protože kdyby byly v solidním stavu, tak určitě nebude problém to střelit někomu ve firmě. Ale tam všichni ví, jak se s autem jezdilo, kolik má reálně natočeno, takže šup s tím do bazaru.

Když má normální človíček auto v dobrém stavu, tak obvykle taky něemá problém to střelit někomu známému. Ale když je to auto už v rozkladu a má jednu závadu za druhou? Tak šup s tím do bazaru,a pokud možno za cash, aby bylo rychle z domu i tím, že proti prodeji na smlouvu tratí 20%. Navíc hodně málo lidí se zbavuje dobrého a spolehlivého auta před tím, než se začně nějak výrazně s....

Přesně tak-mluvíš mi přímo z duše.Jak jsem psal.Posuzovat dobrost nebo špatnost auta podle bazarových kousků-v podstě bez minulosti-je vždycky ošemetné.Jedině dovoz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem se byl kouknout na Octu ve Znojmě.Máme tam defakto přízeň.Je na vyzkouseno.cz-1.6 74Kw GLX červená za 104 900Kč.No podle fotek bylo jasné že to byl chudák.Ale proč si neudělat výlet do Znojma a nepodívat se na ni osobně. Hm.Tak úmyslně dodřená je od dětí majitele.Nefunguje centrál.Jsou utrhané plasty pod motorem.Interiér je zhuntovaný a ušmudlaný.A ten největší problém-servisku sice má, ale majitel kašlal na jekékoliv garančky a výměny..takže při 160tis. má ještě původní rozvodový řemen!!!Strýc mi řekl, že by se stím bál popojet i vedle na dílnu.Prý by se z ní dalo udělat auto ale chtělo by to hóóó dně investovat. Jestli na to původní majitel kašlal tak jak to asi bude s olejem a ostatními náplněmi.No než si přivést auto za 100tis. domů na odtahovce...asi zůstanu u té slabší 1.6

PS: od září mám jistou práci, tak začnu "tlačit na pilu" až budou zuby lítat :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

No ja bych asi do ni nesel - naplne udelas - i kontrolu. Ale pokud budes menit interier , vcetne volantu a kobercu, pak nove stahovacky, servo zamky a jine jako potrhane sedacky, tak pak zjistis jeste vyfuk, potom jsem zapomel ty rozvody- ale ja je udelal i kdyz me bylo receno ze jsou ok, no po koupi auta 1.6 74 KW rocnik 98 jsem jeste cca 17 ticek investoval a to bylo auto dobre - jen to chtelo pneu, v bubnach brzdy do kupy a jine veci - ten motor jede pekne a tak malokdo s nim jezdil pomalu, vytlucene cepy, ridici tycka a na ramench silentbloky a pod. Vytuntat auto aby bylo pekne a funkcni da pracicku. Vsak je to uz 9 let stare auto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja bych asi do ni nesel - naplne udelas - i kontrolu. Ale pokud budes menit interier , vcetne volantu a kobercu, pak nove stahovacky, servo zamky a jine jako potrhane sedacky, tak pak zjistis jeste vyfuk, potom jsem zapomel ty rozvody- ale ja je udelal i kdyz me bylo receno ze jsou ok, no po koupi auta 1.6 74 KW rocnik 98 jsem jeste cca 17 ticek investoval a to bylo auto dobre - jen to chtelo pneu, v bubnach brzdy do kupy a jine veci - ten motor jede pekne a tak malokdo s nim jezdil pomalu, vytlucene cepy, ridici tycka a na ramench silentbloky a pod. Vytuntat auto aby bylo pekne a funkcni da pracicku. Vsak je to uz 9 let stare auto :)

Však já do ní taky nepůjdu.To by museli ještě podstatně upravit cenu.Jo ty zadní brzdy jsou prý taky na generálku.Počítám že ty přední na tom nejsou o moc lépe.Prostě pojízdná pokladnička.Hold stokoňovka za 100tis je vrak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejhorsi to je v AAA - tam je vse tak nalestene

Snad olejem to polejvaj ci co

Posuzovat spolehlivost auta podle takových naleštěných kousků v bazaru je vždycky zavádějící.A co se týče AAA, tak mrkněte na www.autorecenze.cz-škoda Octavia r.v. 97 je tam 1.6 55Kw(autor Zbyněk) v těch160 komentářích je sice mnoho debilů, ale jeden z posledních je jakýsi Jarda, který si 1.6 55Kw v LPG koupil v AAA.Za 139tis. Kč.A co všechno musel měnit a předělávat.Nejvíc mi vyrazilo dech , že přední náprava brzdila kov o kov.Tak měnil kotouče a destičky.A pak je slogan AAA že všechna jejich kvalitní auta jsou prověřená a můžete s nimi vyjet hned na silnici. fuck Teda nevím, ale na toto auto se asi nikdo nedíval.A brzdy jsou poměrně důležitá věcička.

Ale ten klouček co to kupoval asi taky nebyl úplně nermální, když při koupi nesledoval takovéto základní věci, na které nepotřebuje zvedák ani odborníka, a projet ho v tom chvilku nechají. AAA se nezastávám, ale bermo to tak, že je to továrna na prachy jako každá jiná, a přitom obratu se prostě nespokojení najít musí, mmj. jsem se napálil kdysy u malého bazaristy a poslal po té také doprd**e stejně zručně jako AAA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhledove budu prodavat tu svoji, sice ma 206kkm, ale peci ma vysoce nadstandardni, a chci ji dat jenom do dobrych rukou, protoze na tom aute absolutne neni poznat, ze ma 9,5 roku a tolik km. Podvozek krome pruzin novej, atd atd. Tim nechci neco vnucovat, spis rict, ze vyckej a hledej, najdes...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhledove budu prodavat tu svoji, sice ma 206kkm, ale peci ma vysoce nadstandardni, a chci ji dat jenom do dobrych rukou, protoze na tom aute absolutne neni poznat, ze ma 9,5 roku a tolik km. Podvozek krome pruzin novej, atd atd. Tim nechci neco vnucovat, spis rict, ze vyckej a hledej, najdes...

To je zvláštní.Já si celou dobu přeju abych ji koupil třeba od někoho kdo k ní má určitý citový vztah a chce ji dát do dobrých rukou a ne nějakému prasátku, které z pěkného auta udělá za dva měsíce vrak.Vím že teď trochu odbočím, ale: tento text píšu na Notebooku Copaq Armada M700, jsem jeho "druhý majitel", ten první se k němu choval skvěle a já už ho mám 4roky a vypadá pořád jako nový(jen baterie už před rokem odešla do "Li-on nebe" :feve: ), mobil Nokia 5510 mám nový od roku 2002 a přesto pořád jako nový vypadá(dokonce i baterka je ještě původní!!!). Na všechy věci jsem si ušetřil z kapesného a brigád, to si potom člověk všeho jinak váží.Rodiče mě k tomu taky odmala vychovávali a jsem jim za to vděčný.

PS:tím nechci něco naznačovat, jenom říct, že si umím věcí vážit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhledove budu prodavat tu svoji, sice ma 206kkm, ale peci ma vysoce nadstandardni, a chci ji dat jenom do dobrych rukou, protoze na tom aute absolutne neni poznat, ze ma 9,5 roku a tolik km. Podvozek krome pruzin novej, atd atd. Tim nechci neco vnucovat, spis rict, ze vyckej a hledej, najdes...

To je zvláštní.Já si celou dobu přeju abych ji koupil třeba od někoho kdo k ní má určitý citový vztah a chce ji dát do dobrých rukou a ne nějakému prasátku, které z pěkného auta udělá za dva měsíce vrak.Vím že teď trochu odbočím, ale: tento text píšu na Notebooku Copaq Armada M700, jsem jeho "druhý majitel", ten první se k němu choval skvěle a já už ho mám 4roky a vypadá pořád jako nový(jen baterie už před rokem odešla do "Li-on nebe" :feve: ), mobil Nokia 5510 mám nový od roku 2002 a přesto pořád jako nový vypadá(dokonce i baterka je ještě původní!!!). Na všechy věci jsem si ušetřil z kapesného a brigád, to si potom člověk všeho jinak váží.Rodiče mě k tomu taky odmala vychovávali a jsem jim za to vděčný.

PS:tím nechci něco naznačovat, jenom říct, že si umím věcí vážit

Chapu, chtel bych presne to samy, naprosta vetsina aut na tom tak dobre neni, je to jen pracovni nastroj, ale pro par lidi je to holt konicek a stara se o to, i kdyz tomu nejak zvlast nehovi, jako ja :) A ta predstava, ze se o to auto staram a nekdo to pak po chvili zprzni, to nevidim rad, sice mi to v podstate muze byt jedno, penize budu mit, ale nejak by mi to rvalo srdce :) A co se tech ostatnich veci tyka, presne tak, ono si toho clovek jinak vazi, kdyz si na to musel vydelat a umi se k tomu chovat. Ja mam jako zalozni telefon jeste postarsi Alcatel OT501, puvodni polymerova baterie, jen trochu blbne klavesnice, ale to je putna, je to jen zalozni na simku, ale dobijim ho a lezi doma uz tri roky, predtim sem ho asi 2,5 roku pouzival, a jede :) V mym pripade ovsem jen jeden rodic, mama, tata je na tohle hrozny prase, i na auto, a prave to, co u nej vidim, nesnasim a proto sem jinej ;):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm tak mi utekla další Octa.Tátův kolega z práce(slovák) jezdil služebně se starým Renaultem Nevadou.Protože na něm klekl definitivně motor, tak vytáhnul z garáže do té doby rodinné auto. Octavii 1.6 55Kw GLX r.v.98 tmavě zelenou metalízu.První majitel, serviska, garážovaná a nejeto asi 65tis.Jenomže v kufru skoro pojízdná dílna, dálnice a zuřivé tempo znamenaly, že se nikdy nedostal pod 10litrů(asi měla i trochu načatou lambdu ;) ), jelikož benzín pěkně lezl do peňez, tak se ji rozhodl vyměnit za naftu.A octu dal do bazáru protihodnotou za 129 000 Sk. Po přepočítání na Kč...to vychází...docela dobře. Chjo to je zas tejden kol100 kol100 :wallbash: :wallbash: :doh:angry::o:feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja obcas tak brouzdam a 1.6 55Kw je v bazarech mrte - az hlava jde kolem. Urcite si vyberes

No já taky občas po nich mrknu.Ale je mezi nimi dost těch nejtragičtějších kousků.V cenách pod 80tis.No to musí být pokladnička.Ale výběr docela je.Jenom ty ceny kdyby byly o trochu nižší :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Prosím poraďte!!Ke konci prázdnin bych rád pořídil škodu Octavii, ale mám velmi skromné finance.A proto se ptám:jakou Octavii koupit v ceně do 110tis.Kč??Pročetl jsem spoustu literatury, recenzí a inzerátů.Ceny sleduji téměř tři roky.Potřebuji jezdit kratší vzdálenosti do 20Km mimo dálnice, buď sám nebo ve dvou.Nepotřebuji závodit, ani trhat asfalt(na můj věk 24let asi trochu zarážející názor).

Od samého začátku mi přirostla k srdci 1.6 55Kw, rok výroby 97-98, výbava GLX, ale slýchám hlasy pro a proti,prý je moc líná a žere(10l/100Km),někdo mi zas tvrdí že jezdí dobře a za 7 litrů/100Km .A teď si má člověk udělat úsudek...

Jasně že se dá koupit za 110tis. i 1.9Tdi, ale bude to ulítaná a nabouraná past ze které budu akorát tak nešťastný.

Proto raději základní motor i výbavu.Jistě že i ta 1.6 bude mít za ty peníze nějakou chybičku, ale díly na motor jak na Feldu1.6, žádné turbo, vstřikovací čerpadlo atd.O kostrukčních vadách této motorizace a tohoto modelového ročníku vím, ale servisovat ji budu pokud možno doma, tak mě to snad nezrujnuje.

Další dilema je : kde ji koupit??Soukromě?toho se docela bojím-republika plná podvodníků....

Z autobazarů snad:www.vyzkouseno.cz, www.autobazarskoda.cz, se skřípěním zubů: AAA Auto, nebo Auto - Diskont

Nebo ji dovést z německa, ale jak tak koukám na www.mobile.de tak 1.6 55Kw je mnohdy v Německu víc ceněná jako 1.8 92Kw

:help: :help:

Zdar Veteráne

nedavno jsem koupil octavku 1,9 tdi v bazaru zanovniauta.cz. Koupě docela dobrá, ale svým způsobem jsem měl asi štěstí. Auto má pochopitelně pár vad, ale vypadá na svůj věk dobře. Bazarník mě pochopitelně natáhl s prachama, ale já jsem spokojený, protože teď sehnat oktavku v kombiku TDI je dost problém.Na AAA klidně zapomeň - auta tam jsou za dobrou cenu, ale jsou to často vyskákaný taxíky.

Určitě bych se nebál koupit od nějakého strejky z vesnice nebo menšího města.

Nejlepší kup bývá dohozený od nějakých známých, ale to je dost omezené(aspoň u mě).

Největší problém je stáčení kilometrů, které ty sám nemůžeš poznat. Pozná se to na diagnostice a ještě se ani nepozná o kolik to bylo stočený.

U oktavky 1,6 je možné vypistit pochybnosti o stáčení kilometrů, protože je to benzín a nemívá tolik najeto.

Vybírej pečlivě a nestyď se auto odmítnout, je jich spousta.

Hodně zdaru Vik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...