Přejít na obsah

Letní pneumatiky


room14

Doporučené příspěvky

Jo. A to si pis, ze poznam. Mozna, podle nekoho "jezdim jako prase", ale jezdim na limitu docela casto a rozdil to je velkej. Tim ale nechci zpochybnovat (jak uz sem napsal), ze na fabii a bezny jezdeni ty 185 nestaci. Staci a bohate. Nicmene prosim neplkat nesmysly a jizdnich vlastnostech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni to jen o sirce pneu, zalezi taky na profilu (vyssi pneu se vic deformuje), prumeru kola atd.

Ano to je pravda. Ale boby77 psal o stejnem rozmeru. To, ze zalezi na vysce a taky konkretni pneumatice atd, je jasne. Ja mluvim pouze "naprosto stejnych" podminkach, jen rozdilu sirky. Uz to ale nechme. :kol-29:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tak jsem dneska na parkovišti přejel láhev, vůbec jsem to neviděl, takže ani nevím, jestli byla v celku nebo už byla rozbitá,. byla to rána jak z děla, zatím to vypadá, že je všecko v pohodě, zítra s tím skočím do pneuservisu, ať se mi na to podívají,. nemáte někdo zkušenost, co to může napáchat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce to raději prohlédnout důkladně, zrovna nedávno jsem viděl na předním kole ve vzorku vykousnutý kus gumy tak 1 x 1 cm, pokud se to pak naloží a jede se po rozpálené dálnici nějakou vyšší rychlostí, tak to nemusí dopadnout dobře. Navíc ještě přední kolo, které by při defektu bylo nejhorší. Takže důkladně zkontrolovat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Hahaha, všetci teraz riešia zimné pneu. Ja túto starosť nemám, už mám aj prezuté, ale chcem riešiť nové letné pneumatiky. Mal som na aute Dunlop SP Sport Maxx, ale na okruhu som im dal zabrať viac než by sa patrilo a na budúci rok ich už neplánujem používať, maximálne doraziť na jar na okruhu. Aj tak som o týchto pneumatikách nič dobré nečítal, dokonca sa vraj dajú aj reklamovať, lebo sú to šmejdy, ale toto ja už nechcem riešiť. Dunlopky dorazím na okruhu a normálne jazdenie chcem nejaké kvalitné pneu. Aj som si pozrel nejaké testy na nete, ale prvý problém je ten, že už samotné testy sa robia v iných veľkostiach, a aj keď z testov podobných veľkostí začnem hľadať tie lepšie pneu, tak je problém nájsť taký typ, ktorý by sa robil vo veľkosti 205/45 R16.

Takže prosím poradte, čo mám kúpiť! Prioritou je nízky hluk, nízky valivý odpor a dobré vlastnosti na vode. Opotrebovanie a brzdné vlasnosti na suchu až tak moc neriešim. A teraz mi prosím skúste niečo poradiť v mojej veľkosti pneumatík. Ďakujem.

Doplnenie:

Predpokladám že ak rýchlostný index alebo nosnosti budú lepšie ako je v TP, tak to nevadí, len horšie to by to nemalo byť. V takomto prípade môžem vyberať z týchto pneumatík: http://pneumatiky.heureka.sk/f:5428:13148;5434:205;5437:12906;5440:5632,50975,5363,5325,50954;8298:45/

Čo doporučujete?

Editováno: , autor: Ivan Horváth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

slyšel jsem, že někdy od příštího roku bude podle vyhlášky nutné používat jen pneumatiky do 4 nebo 5 let, starší pneumatiky prý bude zakázáno používat. Řekli byste mi, co je na tom pravdy? Připravuje se skutečně něco takového? Ještě bych se zeptal, jestli můžu dostat pokutu od Policie ČR, když budu mít na zadní nápravě auta rozdílné pneumatiky - jedna pneu mi praskla, tak jsem tam dal dočasně jinou. Obě pneu na zadní nápravě jsou zimní, mají i stejné rozměry, ale jsou od jiného výrobce a mají i jiný dezén. Pokutuje se za to? Vím, že rozměry musí být stejné, ale zajímalo by mě, jestli to platí i pro značku pneumatik. Děkuji za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

slyšel jsem, že někdy od příštího roku bude podle vyhlášky nutné používat jen pneumatiky do 4 nebo 5 let, starší pneumatiky prý bude zakázáno používat. Řekli byste mi, co je na tom pravdy? Připravuje se skutečně něco takového? Ještě bych se zeptal, jestli můžu dostat pokutu od Policie ČR, když budu mít na zadní nápravě auta rozdílné pneumatiky - jedna pneu mi praskla, tak jsem tam dal dočasně jinou. Obě pneu na zadní nápravě jsou zimní, mají i stejné rozměry, ale jsou od jiného výrobce a mají i jiný dezén. Pokutuje se za to? Vím, že rozměry musí být stejné, ale zajímalo by mě, jestli to platí i pro značku pneumatik. Děkuji za odpovědi

není nad pořádnou výmluvu. Teď právě jsem píchnul, ještě mám špinavé ruce. :kol-28: A dost bych se divil, kdyby se pan policajt sehnul aby toho všimnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...