Přejít na obsah

Dezinfekce klimatizace


pet

Doporučené příspěvky

Já si dělal čištění a dezinfekci sám a pohoda, nejprve jsem sundal kastlik před spolujezdcovou sedačkou, pod ním je motor ventilatoru, který vespod po odšroubování šroubku a odpojení konektoru se vysune směrem dolu. Nalevo v tunelu topení jde vidět část výparníku, ten jsem prostříkal rozprašovačem ve kterém jsem měl savo na plísně BACHA NA SEDAČKY A TAPECE !!!!! Ten jsem nechal působit 5 minut a poté jsem výparník důkladně pročistil čistou vodou (důležité!! hliník nemá savo rád a pokud se na to necítíte, tak stačí bohatě jen samotný čistič s dezinfekcí)

Pak jsem celý výparník ještě prostříknul aktivní pěnou na čištění klimatizací. Na tento čistič ve spreji jsem ještě nasadil hadičku s tryskou a do každého průduchu jsem jej zastrčil na maximum, poté jsem sprej spustil a pomalu hadičku vytahoval čímž jsem vypěnil celý kanál od topení až ke všem výdechům na palubce a na auto jsem spotřeboval celý sprej. Mohl jsem to vyfotit vypadalo to legračně, jak se z každé ďoury co jde vzduch od topení valí pěna ven :) Pěna se po chvíli změnila v tekutinu, která odtekla pod auto. Odtok se nachází v motorovém prostoru a je debilně schovaný :( není to hadička směrem dolů jako u jiných aut ale je to je obyčejné vyustění, které je schované pod tlumícím kobercem, stačí nahmatat vevnitř auta pod palubkou kde ta odpadová trubka zhruba vede a hned budete vědět, kam v tom motorovém prostoru hledat . V místě vyustění je ten koberec prostříhlý a jde to vyloupnout, pak už jen stačí vzít nějaký předmět (třeba šroubovák) kterým se pootevře gumová membrána která kryje vyústění aby ten sajrajt rychleji odtekl..

Pak je třeba vše poskládat, nahodit nový pylový fitr, stahnout všechna okna nastartovat a nechat cca půlhoďky s puštěným topením na max. vysušit a odvětrat celý systém. Během sušení je třeba občas přepínat klapky vedení vzduchu aby se systém vysušil celý.

Snad jsem na nic nazpoměl, popis to je asi šílený ale je to brnkačka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez mi ta klima smrdi,tak som kupil v halforde sprej na vycistenie a navod bol taky ako je to popisovane hore nastartuj,zapni klimu na plno a sprej poloz za zadne sedacky.Tak som to tak urobil,samo ze v aute brutal puch a klima stale smdi.

Takze to skusim tak ze ten sprej necham pod pilovim filtorm

nebol od Valea?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s tím sprejem, který se stříká do interieru, nebude nesmysl, protože tak se dizinfikuje i profesionálně. Dá se na zadní sedačky přístroj, do kterého se naleje chemie, kterou ten přístroj začne odpařovat. Klima se pustí na cirkulaci a auto se nechá asi 20 min klápat na volnoběh aby to působilo. Poté se musí auto pořádně vyvětrat. Tak mě to dělali v pneuplus před touto sezonou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak to mas dobry pripravok,dokonca i na origo skoda a vw,to snad ani neni mozne,v skotsku nekupis nic na to vydenzifikovanie aby si sa zbavil zapachu,snad iba origo skodovka ale na to si bude musiet clovek pockat,koli objednavkam-servisy a to nepocitam cenu a cestu tam,jedine co sa da zohnat je len tento co mam ale je na h...

Jak si to pouzil,myslim tym nechal si vnutorny okruh naplno a striekal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mas dobry pripravok,dokonca i na origo skoda a vw,to snad ani neni mozne,v skotsku nekupis nic na to vydenzifikovanie aby si sa zbavil zapachu,snad iba origo skodovka ale na to si bude musiet clovek pockat,koli objednavkam-servisy a to nepocitam cenu a cestu tam,jedine co sa da zohnat je len tento co mam ale je na h...

Jak si to pouzil,myslim tym nechal si vnutorny okruh naplno a striekal?

pracoval jsem podle návodu na obalu,vyndal kabinový filtr vrazil hadičku co nejdál,pak jsem naplnil vnitřní ofuky nechal 20minut působit,tak nastartoval zapl topení naplno cca 10minut aby se vše odpařilo,a vše ok :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

S tým sprejom na použitie v Interiery je to skutočná pravda ja som si ho kúpil od vyrobcu CRC a musím si to len chváliť zapol klimu vnutorný okruh pozaveral okna dvere a aktivoval som ho za sedačkou spolujazdca počkal 12min. a pootvaral som dvere aby sa to vivetralo a je to bomba, žiaden smrad, ani bordel som alergik na prach a pod.... tak som to ihneť pocítil ten rozdiel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...