Přejít na obsah

Kovové klepání na nerovnostech - Octavia


Paolo

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám takový problém, při přejezdu nerovností skoro vždy něco kovově klepne - jako když přejedu kanál.

Nejdříve to dělalo jen na kostkách, teď už to dělá skoro na každém hrbu. Gumy na stabilizátoru jsou nové, náprava kontolována na STK, vše v pořádku. Najeto mám 155tis, Octavia 2001 TDI krátká, tlumiče původní.

Všiml jsem si, že když brzdím, neklape to - ale na brzdě se nic uvolněného nezdá, vše drží. Nikdo neví, co by to mohlo být - ale všichni to slyší... Při zavřených oknech to slyšet není, jen když se otevře okénko, tzn že zvuk je opravdu jen takové klepání, do kastle se to nepřenáší. Nesetkal jste se s tím někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám takový problém, při přejezdu nerovností skoro vždy něco kovově klepne - jako když přejedu kanál.

Nejdříve to dělalo jen na kostkách, teď už to dělá skoro na každém hrbu. Gumy na stabilizátoru jsou nové, náprava kontolována na STK, vše v pořádku. Najeto mám 155tis, Octavia 2001 TDI krátká, tlumiče původní.

Všiml jsem si, že když brzdím, neklape to - ale na brzdě se nic uvolněného nezdá, vše drží. Nikdo neví, co by to mohlo být - ale všichni to slyší... Při zavřených oknech to slyšet není, jen když se otevře okénko, tzn že zvuk je opravdu jen takové klepání, do kastle se to nepřenáší. Nesetkal jste se s tím někdo?

mně to dělalo něco na tento způsob jak píšeš,nevím taky přesně co to bylo,bylo to jenz pravé strany,tak jsem auto zdvihnul a pootočil tam a zpět pružinou na tlumiči a pak to odeznělo a od té doby asi 2 tis.km je klid(zatím).tak to zkus taky třeba budeš mít stejné štěstí jako já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělá mi to to samý a je to vejfuk. Vem za něj vzadu a zamel s ním jestli to uslyšíš. Pokud ano je to prasklý svár na držáku výfuku. V polovině auta je taková vlaštovka přišroubovaná na spodek auta, na ní je přišroubovaný silentblok a na výfuk je navařený takový držák s tyčkou a ta je na obou koncích vsazená do toho silenbloku. Ten silntblok vlastně ten výfuk podpírá (není to typický zavěšovací úchyt) Ten držák je přivařen k trubce před tlumičem a tento svár je praskllý. nemá to kam upadnout, nemůže to nic udělat, ale jak se výfuk zamele tak ten držák zacinká o tu trubku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Výfuk to není, ten jsem zkoušel jako první :-) Zítra jede auto na výměnu tlumičů tak řeknu ať se na to ještě pořádně podívají. Klepe to od pravého předního kola.

Mohou to dělat brzdové destičky. Až pojedeš a bude ti to dělat, zastav pomocí ruční brzdy - ne pedálem a rukou zabouchej na přední kola, měl by se ozvat ten zvuk, nebo jen na těch nerovnostech trošičku přibrzdi pedálem, mělo by to stichnout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, vracím se k tématu -

při přejezdu nerovností se mi ozývá (kovové) klepání z levé zadní části auta. Kontroloval jsem výfuk a klepe. Neklepe ale v zadním gumovém uložení - to už mám nové a chtěl jsem ho vyměnit, ale klepe uprostřed. Jen jsem neměl možnost zatím auto zvednout. Kolega však říkal, že to můžou být panty dveří. Každopádně je to nepříjemné, při každém zhoupnutí auta se ozve ťuknutí. Je to odzadu, na přední nápravě byly měněny silentbloky. Mohu poprosit o radu, jak ověřit co to je ? Případně oprava ? Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...