Přejít na obsah

Jak dlouho jste čekali na nové auto??


tomask

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím pánové,

nevíte někdo, jaký je aktuální stav? Jsem již měsíc bez auta (po nehodě), které půjde každým dnem do světa. Obratem se chystám objednat 1.9 v Combi. Nemáte někdo zprávy o tom jaké jsou teďka termíny i s ohledem na odstávku výroby?

Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja som nečakal vôbec, po zvážení možností som nakoniec zobral auto, ktoré bolo vystavené v salóne, vcelku spĺňalo moje predstavy a naviac mi tam kamarát upravil cenu doosť dole tak bolo rozhodnutéé... lol

A to som tam išiel s tým že sa idem len pozrieť a rozhodnúť či OI Tour alebo FII combi... :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No taky mi ten prodejce řekl že ta polovina února je minimum.....tak bych to viděl na 4.měsice určitě......Docela jsem byl překvapenej když mi řekl že záleží u Audi na motorizaci a výbavě....protože řekl že kdybych chtěl A6 z 2.0TDI bez nějakých extra doplňků,tak že bych do konce roku mohl i jezdit,ale že mám všechny V6TDI s pár blbostma navíc,tak minimum je druhá polovina února....

BMW X5 se taky i pro evropu montujou v USA a přitom jeden človíček z firmy když si objenal ten facelift,tak ho měl do 4.měsíců doma...

Táta když kupoval před pár lety Mazdu6,tak na ní čekal víc jak 7.měsíců(objednával to nějak koncem Září a dorazilo to až v Dubnu)......ty se montujou taky jen bud v Japonsku nebo v USA.....tenkrát ten prodejce řikal že se to hrozně zdržuje tou lodní dopravou,že vlastně ty auta min.přes dva měsíce pročekaj na dopravu,at už lodní v přístavech nebo pak na kamióny po evropě....

Je to ted pár týdnů zpátky co si kolega z branže objednal SII-Comfort 1.9TDI..prodejce mu při objednání řekl že do 8.týdnů by to mohlo přijít a pak mu volal ani né za měsíc že auto je hotový a že už jim každym dnem dorazí do salónu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to bohužel u japonců stejné i z náhrad.díly......oni maj central.sklad v Rakousku,kde maj ale jen takový ty základ.věci jako jsou destičky,filtry apod.věci,ale jakmile se něco musí něco nestandart.objednávat,tak je to peklo.....Tátovi např.přestala držet ta sluneční clona nad řidičem(padala mu pořád samovolně dolu),tak se (upozornuju dle VIN) objednala a po více jak měsíci dorazila jiná(táta má totiž komplet.interiér béžovo-hnědý a ty clona dorazila tm.šedá,tak se objednávalo znova a opět se čekalo přes 3.týdny...To jen na blbou sluneč.clonu.......

To samé měl i když mu odešel sloupek řízení (na nerovnostech mu to klepalo do volantu).....v Mazdě se zjistilo že to dělá sloupek řízení,objednalo se a opět táta čekal víc jak měsíc než mu volal technik ze servisu že díl maj a objednal ho na jeho výměnu....

Tohle by mě fakt sralo..........Tady u Škodovky,VW nebo Audi když náhodou něco nemaj,tak do 24h jim to na sklad určitě dorazí.....jen výjímečně se vyskytne že je např.nějakej díl ve skluzu apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak....

Táta chtěl např.vyměnit blbej pyl.filtr....to bylo pár měsíců po tom co to koupil a jelikož to bylo i tehdy celkem čerstvej model auta,tak nějakej Štangl,Elit apod.prodejci z díly..to fakt nehrozilo..tak ho šel koupit do Mazdy a stal ho přes 2000kč.....

Pak mu taky před časem přestala svítit polovina ovládání clima....v mazdě mu řekl technik že ty žárovky choděj jen v komplet.sadě jako osvětlení celého středového modulu rádia,clima,PC...(vůbec jsme byl překvapen že tam jsou nějaký žárovky a né led..) a že oprava obsahuje demontáž celého toho střed.modulu,což je demontovat víc jak polovinu přístrojovky a že by ho to vyšlo i z prací na více jak 4000kč.....Kvůli blbým dvěma žárovičkám a samozřejmě mu řekl že to skladem určo nemaj,že by musel objednat z japonska......Ptal se pak ještě všude možně a náhrada prostě neexistuje......

Nemluvě pak o tom jak jdou japončíči dolu s ceny....když ted před nedávnem vyjela ta nová Mazda6,tak táta přemýšlel že by jí koupil,ale když mu řekl v Mazdě ve výkupu že by mu za tu jeho starou ani né 4.letou Mazdu6-Combi 2.0MZR-CD dal strop 210.000kč,tak to tam s nim málem šlehlo(nová ho stála se slevou přes 800.000kč)......tak to hned zavrhl a řekl že s tim bude ještě chvilku jezdit a pak chce pořídit SII s DSG........Když jsem totiž SII koupil k sobě do firmy,tak jsem mu hned jednoho půjčil na dovolenou do Rakouska a byl z něj úplně paf.......a hlavně vždy je úplně nasranej když např.něco na svý auta potřebuju a seženu to okamžitě,nový,originál a za polovinu.....nad tim vždy jen kroutí hlavou a řiká že on jak blbec i kvůli blbý žárovce musí do Mazdy a modlí se aby to vůbec měli a já vždy vše seženu okamžitě za pár peněz....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak....

Táta chtěl např.vyměnit blbej pyl.filtr....to bylo pár měsíců po tom co to koupil a jelikož to bylo i tehdy celkem čerstvej model auta,tak nějakej Štangl,Elit apod.prodejci z díly..to fakt nehrozilo..tak ho šel koupit do Mazdy a stal ho přes 2000kč.....

Pak mu taky před časem přestala svítit polovina ovládání clima....v mazdě mu řekl technik že ty žárovky choděj jen v komplet.sadě jako osvětlení celého středového modulu rádia,clima,PC...(vůbec jsme byl překvapen že tam jsou nějaký žárovky a né led..) a že oprava obsahuje demontáž celého toho střed.modulu,což je demontovat víc jak polovinu přístrojovky a že by ho to vyšlo i z prací na více jak 4000kč.....Kvůli blbým dvěma žárovičkám a samozřejmě mu řekl že to skladem určo nemaj,že by musel objednat z japonska......Ptal se pak ještě všude možně a náhrada prostě neexistuje......

Nemluvě pak o tom jak jdou japončíči dolu s ceny....když ted před nedávnem vyjela ta nová Mazda6,tak táta přemýšlel že by jí koupil,ale když mu řekl v Mazdě ve výkupu že by mu za tu jeho starou ani né 4.letou Mazdu6-Combi 2.0MZR-CD dal strop 210.000kč,tak to tam s nim málem šlehlo(nová ho stála se slevou přes 800.000kč)......tak to hned zavrhl a řekl že s tim bude ještě chvilku jezdit a pak chce pořídit SII s DSG........Když jsem totiž SII koupil k sobě do firmy,tak jsem mu hned jednoho půjčil na dovolenou do Rakouska a byl z něj úplně paf.......a hlavně vždy je úplně nasranej když např.něco na svý auta potřebuju a seženu to okamžitě,nový,originál a za polovinu.....nad tim vždy jen kroutí hlavou a řiká že on jak blbec i kvůli blbý žárovce musí do Mazdy a modlí se aby to vůbec měli a já vždy vše seženu okamžitě za pár peněz....

Tak nevím jestli mají japončíci nějakou výhodu.

Mě to vychází 100 ku 1 pro koncern.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jedinou výhodou třeba takové Mazdy6 jsou ty jejich diesely.....to co má táta v tí Mazdě je fakt nádhera,to pak po přesednutí do OII TDI-PD je hrozej rozdíl,to si člověk myslí že řídí traktor.....

To i že třeba já nafťáky moc netočim a když jezdim jen z OII TDI-PD,tak si člověk zvykne a řikám si že to hlukově neni zas až tak hrozný jak někdo řiká nebo jak se i píše,ale pak stačí když jsme třeba na chatě a vemu si na nákup tátovu Mazdu a hned mě ten hluk.rozdíl praští protože v té Mazdě třeba neni slyšet absolutně nic a ani za studena...To je fakt moc pěkný....

Pak nechápu co jsem ted nedavno zrovna četl jak inovujou naft.motory u té nové Mazdy6...nejen že dělaj novou výkon.variantu 136kw,ale dle článku se hlavně zaměřila Mazda na snížení hluku...nějaké nové vyvaž.hřídele,vstřiky s proměn.účinkem,nové výfuk.svody atd. .....to fakt nechápu,protože to co má táta v té své Mazdě6 4.roky staré už nic neni slyšet,tak nevim co chtěj ještě snižovat :) ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...