Přejít na obsah

Chci aby mně auto ku*** hrálo mám Fabia Rs Poradte


Dannys

Doporučené příspěvky

mne tieto temy pripadaju ako dokola to iste. kazdy napise ze chce komplet ozvucenie auta a je tu tych tem najmenej desat. neviem zarovena aky je rozdiel ci davas repraky do fabie rs alebo do fabie junior. motorizacia mi v tomto pripade pripada ako dost nepodstatny udaj rovnako ako farba auta a velkost kolies.

zda sa to len mne ze je to tu stale to iste?

Motor je důležitej abys věděl co chce dotynej člověk překřičet.

A barva? Třeba co barva to jiný vedení kabeláže. :p:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To cartmanko: Jde spise o to, ze co clovek to nazor - kazdemu se libi neco jineho a kazdy posloucha jinou hudbu a podle toho by mely vypadat i rady. Kazdej reproduktor hraje trochu jinak takze neni od veci zakladat dalsi temata. Tazatel ale taky musi specifikovat, co do toho ocekava, co rad posloucha, cenu, atd. Na HIP HOP prodejci poradi jine repro nez na JAZZ. Jo a na ovaly bych se vykaslal a poridil bych o to kvalitnejsi komponenty dopredu. Na basy mas woofer a stavis muziku pro sebe a ne pro ty, co sedi v zadu. Ovaly na plato bych daval, jenom kdyby se jim udelala ozvucnice, jinak to podle me vzhledem k planovanemu woofru nema smysl.

Edit: jeste bych dodal, ze bez vytlumeni dveri a poctive provedene instalace sebelepsi reproduktor moc nezahraje.

Editováno: , autor: kozlustechnykus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To cartmanko: Jde spise o to, ze co clovek to nazor - kazdemu se libi neco jineho a kazdy posloucha jinou hudbu a podle toho by mely vypadat i rady. Kazdej reproduktor hraje trochu jinak takze neni od veci zakladat dalsi temata. Tazatel ale taky musi specifikovat, co do toho ocekava, co rad posloucha, cenu, atd. Na HIP HOP prodejci poradi jine repro nez na JAZZ. Jo a na ovaly bych se vykaslal a poridil bych o to kvalitnejsi komponenty dopredu. Na basy mas woofer a stavis muziku pro sebe a ne pro ty, co sedi v zadu. Ovaly na plato bych daval, jenom kdyby se jim udelala ozvucnice, jinak to podle me vzhledem k planovanemu woofru nema smysl.

Edit: jeste bych dodal, ze bez vytlumeni dveri a poctive provedene instalace sebelepsi reproduktor moc nezahraje.

...naprostý souhlas... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No dobře, ale to jsi asi nejezdil na nákupy, co? lollol

Už konečně můžu soudit, jak ty originální reproduktory FRS hrajou.. musim říct, že to celkem jde, čekal jsem to horší, ale na druhou stranu, lepší by to být určitě mohlo..

Uvidí se, až budou peníze, nebylo by od věci tam šoupnout něco pořádnýho.. komplet vyměnit všech 8 reproduktorů..

Nevíte někdo, jak je to s přístupem? Předpokládám, že asi nic moc, co? Nerad bych to rozdělal, rozďoubal a pak zjisiil, že mi to až to dám zpátky bude vrzat ty plasty.. sakra, ono to asi taky nebude zas tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát,,

Ve svých starých autech jsem tohle neřešil, když jsme někdo nějak ten plast poškrábal, požďoubal, neřešil jsem to, ale u mé princezny by mě to musim říct, vážně štvalo.., tak to nevim no..

Je přece blbost s takovou prkotinou chodit do servisu, no ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm nákupům..... taky jezdím a v kufru něco málo muziky vozím lol

Pristup k repro je v pohode, na dverich zespodu 3x torx, potom nahore za zaslepkou vedle kliky jeden mensi torx, pod madlem 3x krizovej sroub a pak uz jen odsvaknout a vysunout nahoru, je to jednoduchy :-)

No dobře, ale to jsi asi nejezdil na nákupy, co? lollol

Už konečně můžu soudit, jak ty originální reproduktory FRS hrajou.. musim říct, že to celkem jde, čekal jsem to horší, ale na druhou stranu, lepší by to být určitě mohlo..

Uvidí se, až budou peníze, nebylo by od věci tam šoupnout něco pořádnýho.. komplet vyměnit všech 8 reproduktorů..

Nevíte někdo, jak je to s přístupem? Předpokládám, že asi nic moc, co? Nerad bych to rozdělal, rozďoubal a pak zjisiil, že mi to až to dám zpátky bude vrzat ty plasty.. sakra, ono to asi taky nebude zas tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát,,

Ve svých starých autech jsem tohle neřešil, když jsme někdo nějak ten plast poškrábal, požďoubal, neřešil jsem to, ale u mé princezny by mě to musim říct, vážně štvalo.., tak to nevim no..

Je přece blbost s takovou prkotinou chodit do servisu, no ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže jsem zbytečný topic založil.. sry

MELLO se zas chytil na špek jak...... :doh

Jde o to, že pokud se nemejlim, tak ještě nikdo se nepodělil s konkrétníma informacema o tom, jaké repro kdo použil, jak je spokojen atd.

Jinak, pokud bych uvažoval nad wooferem, nechtěl bych tlumit dveře, to by pak bylo zbytečný, nemyslíte?

A autorádio třeba časem taky jiný přijde, nebo spíš nějaká DVD navigace, to ale přece neznamená, že s výměnou repro musím čekat do té doby..

Editováno: , autor: jvees69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena cena..

Vždyť na velikosti přece nezáleží lol

Ne, tak já nevim jako, ty repro by měly být kvalitní ale na druhou stranu zas nemusí mít pozlacené výstupy ani membrány ;);)

Na kolik může vyjít 8 repro, netuším co takový repro do fabie můžou stát.. 6tisíc komplet? :help:

Kdyby někdo napsal jaké a kde jsou (příklad: dveře dole basy, u kliky výšky, vzadu v klikách to samé, po stranách plata vzadu středobasy atp, nejlíp s konrétními typy za které to ten či onen měnil), nebo prostě tak, kam jaké kdo použil, dalo by se to pak řešit konkrétněji, to byl cíl toho nového nepochopeného topicu..

Takhle prostě těžko říct..

Editováno: , autor: jvees69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si třeba dozadu nacpal malý Rainbow 210, do předu v létě dám asi Rainbow 265 Deluxe (jestli se tam vejdou hloubkou).

Jinak výškáče jsou všude (vpředu,vzadu) stejný, v středobasy jsou TVM (viz www.tvm-valmez.cz) s uzavř. plast. kbelíkem.

Neřekl bych, že TVM hrajou špatně (za ty prachy rozhodně ne),možná že si je tam i nechám jen zatlumím vrátka. Takže jestli si chceš polepšit tak si musíš připlatit a mít štěstí si dobře vybrat... a rozhodně vytlumit dveře - nejen kvuli případným basům, ale hlavně kvůli zamezení vibrací/rezonancí/drnčení...

Podle mě, aby mělo význam vyhnat TVM, musel bys - koupit ňáký tlumení (tj.cca 1000kč), repro dozadu 2000kč, dopředu 3-4000kč... Kvalitní rádio je ale základ. Ale chtělo by to přece jen aspoň 4x50W RMS, což zatím rádia nechtějí dát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NNNTomas: Konečně někdo, kdo v tomhle dokáže poradit a neřeší zbytečný věci kolem.. -_-

Ty dveře chci rozhodně vytlumit, je asi fakt, že někjaký ty repro budou v pohodě, ale když už tu hudbu budu řešit, chci to vyměnit komplet.. víš jak.. ;)

A radio jak říkáš, taky bude muset přijít jiný, ten výkon symphony je snad 4x25W, což jako :feve:

Ale supr, na ty repráky juknu a uvidim no.. Já mám dost dobrý zkušenosti s DEXONEM (dexon.cz) tak bych případně zkušil pořešit něco i u nich..

Dík a měj se..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě láká vyměnit ty přední TVM už jen kvůli tomu, že to budu mít rozdělaný, tak to vzít "načisto"...

No, všechny běžný rádia na trhu (co vím) mají jen 25W RMS(50W je udává jako "MAX" - ale to je číslo k hovnu), ale to je dost málo. Repráky pak začnou chudáci zkreslovat - ale vlivem zkresleného signálu od rádia (zesík v limitaci), nikoliv tím, že by nestíhali...

S jakýma konkrétníma Dexonama máš dobrý zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NNNTomas: no já kupoval nějaký basáky a osazoval tim temkrát bednu co sem si udělal a bylo to supr i bez zesilovače.. ale jaký konkrétní to byly to ti nepovim, jinak jsem toho od nich kupoval už dost a vždy spokojenost..

fancarhifi: díky, jsou aspoň trochu slušný? že by jsi je měl v autě ty to asi ne, vid ?? :kuk:lol

Editováno: , autor: jvees69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NNNTomas: no já kupoval nějaký basáky a osazoval tim temkrát bednu co sem si udělal a bylo to supr i bez zesilovače.. ale jaký konkrétní to byly to ti nepovim, jinak jsem toho od nich kupoval už dost a vždy spokojenost..

fancarhifi: díky, jsou aspoň trochu slušný? že by jsi je měl v autě ty to asi ne, vid ?? :kuk:lol

...ty Alpine opravdu nemám, ale jako základní upgrade stávajících postačí... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tsk z dexonu mi napsali, že v nabídce nemja to co hledám, že ozvučení fabie řeší pomocí wooferu, ale to vzhleem k velikosti kufru fabie v mém případě nepřipadá v úvahu.. :feve:

Kdyby jste pro mě měl někdo doporučení na konrétní repro kterými ty dveře, sloupky, strany plata a kliky dveří osadit.. byl bych vděčný.. díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...