Přejít na obsah

Sací potrubí


Sinius

Doporučené příspěvky

NAzdar Lidi, chci se na něco zeptat, ale vyhledavač mi to nenašel takže se ptám vás

Chci si nechat chipnout auto ale jelikož mám 44kw tak musim koupit i nové sací potrubí což je asi 3500 bez DPH...což mi přijde docela dost, tak se chci zeptat jestli je možný požít sací potrubí z 1,4 50kw, kterou bych uměl sehnat docela levně a skoro novou, co si o tom myslite??? vymejšlim blbosti nebo to tak jde???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze sa tu o tom pisalo. To sacie by Ti malo pasovat a po vymene by si mal hned vidiet resp. citit rozdiel aj bez chipu. Myslim ze potrubie a Soft je jediny rozdiel 44kW oproti 50kW. Neviem , nech ti da na to odpoved niekto kto to robil, alebo o tom vie viac nez ja, ale ja si mylim ze na 99% su zamenne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi pozitivne. Predcilo to moje ocekavani... Cekal jsem, ze se to moc nezmeni, jen se upravi otacky, ale opravdu je citit zlepseni v celem spektru...

a takový to byl odpůrce s názorem, že to je na nic :palec2::);) , mám zkušenost, že když je to na nic - tvrdí ti, kteří úpravu nemají. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jeden dotaz -keď sa vymení sacie potrubie z 50kw na 44kw pravdepodobne sa zvýši množstvo vzduchu v sacom potrubí nie je z toho riadiaca jed. motoru dopletená?

Myslím bez upravy soft. RJ.

čip a výměna sacího potrubí musí být provedena současně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdily mezi 44kW a 50kW jsou v sacim a vyfukovem potrubi - maji sirsi kanalky a ve vacce. Nejdulezitejsi z toho je asi to saci potrubi, to rozhodne doporucuju vymenit a rozdil je opravdu hned znat.
java script:add_smilie(":worthy","smid_26")

Podla tejto odpovede som predpokladal,že je to možné meniť aj bez chipu lol

Editováno: , autor: vikino1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdily mezi 44kW a 50kW jsou v sacim a vyfukovem potrubi - maji sirsi kanalky a ve vacce. Nejdulezitejsi z toho je asi to saci potrubi, to rozhodne doporucuju vymenit a rozdil je opravdu hned znat.
java script:add_smilie(":worthy","smid_26")

Podla tejto odpovede som predpokladal,že je to možné meniť aj bez chipu lol

to jistě můžeš, ale čipem upravíš řj na nové poměry v sání, které výměnou vzniknou. pokud dáš jen to potrubí, pak nevytáčej motor přes cca 3.500 ot. - hrozí poškození pístů, právě díky těmto novým poměrům v sání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P2M ma v podstate pravdu.

Ja jsem nejdriv vymenil potrubi a az par mesicu na to jsem sel na chip. CImbu doporucoval pred chipem netocit motor nad 4000ot. Ale uz tu byl i nekdo, kdo vvymenil sani a jezdi s tim uz pres rok a zadne potize nepocitoval. Nicmene ten chip je k tomu fakt vhodnej :)

Jinak abych doplnil - RJ je z vymeny opravdu trosku dojebana ;) Po vymene saciho potrubi se mi rozsvitila kontrolka elektroniky motoru a hlasila neco o vzduchu a neplatnem parametru. Po vymazeni chyby se uz neobjevila, ale od prechipovani to neresim, vsechno je v poradku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som mal ešte jednu otázočku.Chip už mám skoro dva roky,ale potrubie by som chcel vymeniť až teraz.Je to možné a bude mi to fungovať,alebo musím ísť na chip ešte raz?Pokiaľ tomu dobre rozumiem,tak chip treba prispôsobiť parametrom sacieho potrubia.Alebo je možné po chipe dodatočne vymeniť potrubie a bude to fungovať?

Môže mi niekto napísať číslo dielu toho sacieho potrubia.Našiel som v ETKE nejaké,ale neviem ich rozlíšiť.Dík.

Editováno: , autor: ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...