Přejít na obsah

Xenony


TomV

Doporučené příspěvky

Mužeš mi to prosím nějak přiblížit. To se mění celá světla nebo jen vnitřek? A na STK by to asi neprošlo?

ted newim co chces priblizit... nemeni se svetla pouze zarovka a nekam v motorovem prostoru pridelas balast( takova krabicka ktera meni napeti pro xenony). mno na STK by mohl byt problem.. ale podle mych zkusenosti ( byl jsem 4krat( 4 ruzna auta) na STK s dodelavanyma xenonama) ti nic nereknou.. a policajti pokud si koupis zarovky v barve 5000K nebo 6000K te taky nechaj na pokoji... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na STK ti v podstate nemaju ani co otvarat motor. :) Ak mas spravne nastavene svetla, brzdy brzdia ako maju a nemas hrdzu okolo auta, si v pohode. :) A naopak, naemisnej zase kaslu na svetla. :) Takze si myslim ze je to OK. No odkedy mam xenony ma policajt ani raz nezastavil. A to uz som par raz provokativne okolo nich prefrcal a zrychlil aby to poculi. :)

Jered: S xenonami som zatial 100% spokojny. Perfektne svietia. Clovek to samozrejme najma oceni mimo mesta. Ja mam 4300K. Takze biele. Ziadne provokovanie policajtov. Mozno aj preto nezastavuju... :) A tie moje krytky ostrekovacov stale drzia... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na STK ti v podstate nemaju ani co otvarat motor. :) Ak mas spravne nastavene svetla, brzdy brzdia ako maju a nemas hrdzu okolo auta, si v pohode. :) A naopak, naemisnej zase kaslu na svetla. :) Takze si myslim ze je to OK. No odkedy mam xenony ma policajt ani raz nezastavil. A to uz som par raz provokativne okolo nich prefrcal a zrychlil aby to poculi. :)

Jered: S xenonami som zatial 100% spokojny. Perfektne svietia. Clovek to samozrejme najma oceni mimo mesta. Ja mam 4300K. Takze biele. Ziadne provokovanie policajtov. Mozno aj preto nezastavuju... :) A tie moje krytky ostrekovacov stale drzia... ;)

Mensi dotaz: :help:

Proc ty krytky? Ke xenonum musi byt tedy ostrikovace svetlometu?

A jaka musi byt ta hodnota kelvinu - 4300, 5000 nebo 6000? Co to presne znamena (predpokladam nejake barevne slozeni bile nebo tak nejak)?

P.S. Omlouvam se za neznalost, teprve se v tom orientuji... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xenony musia mať ostrekovače, od 1996 to tak je podla vyhlašky a musia mať automatické nastavenie výšky na základe zaťaženia auta, ale vela ludi jazdi bez jedneho aj druheho.

Mna vyškove nastavenie ešte čaka ale to až prerobim terajšie xena :)

Ohladom Kelvinou je tu toho mrte, pozri si moje prispevky vo fabii Exterier.

Mensi dotaz: :help:

Proc ty krytky? Ke xenonum musi byt tedy ostrikovace svetlometu?

A jaka musi byt ta hodnota kelvinu - 4300, 5000 nebo 6000? Co to presne znamena (predpokladam nejake barevne slozeni bile nebo tak nejak)?

P.S. Omlouvam se za neznalost, teprve se v tom orientuji... ;)

Mysliš ten s čím nastavujú svetlá? ten tam je. Ja som si bol dať v servise nastaviť xenony, vošiel som dnu, chlapik že nech vypnem motor a išiel mi dnu s VAGom, ja mu hovorim že nemam nastavovanie a on " Aha, Ok.." a riešil len svetla

A zas ten nábeh nieje taký dlhý, je to pár sekúnd a výrobcu hlavne.

Nie je na to pristroj, ktory to vyhodnocuje ? Zeby si ten pristroj nevsimol, ze je intenzita svetla "trochu" vyssia ? Ani obsluha si nevsimne, ze sa postupne rozsvecuju ? No jo vela stastia :p

Napr vybojky PHILLIPS majú tú vlastnosť že po štarte sa kelvinovo číslo trochu zvýši aj ked sú to "len" 4300ky. Ale žial viac sa to deje u D1S systému ako u D2S čo som si všimol pri pokusoch.

Policajt ti to dokáže jedine ak ti otvorí dekel a uvidí ballast hehehe

nekde jsem cetl ze clovek nejlepe vidi svetlo okolo 5000K takze tak... :) jinak na STK opravdu u novych aut motorovy prostor neotviraj pokud je vse dobre serizeno...

for martyx: ano ostrikovace musi byt ale policajt ti nijak nedokaze ze tam mas xenony... nebo aspon si to tak myslim.., :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to tak, kazdy kto chce vidiet vidi, ze su tam xenony. Staci dat prikaz vypnut a zapnut svetla. Potom uz len zadrzat technicky :p. Ide len o to ci ma dotycny zaujem to riesit alebo nie. Viem si predstavit, ze po "rozhovore" to STK nezajima, ale u zabiek zelenych by som si isty nebol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to tak, kazdy kto chce vidiet vidi, ze su tam xenony. Staci dat prikaz vypnut a zapnut svetla. Potom uz len zadrzat technicky :p. Ide len o to ci ma dotycny zaujem to riesit alebo nie. Viem si predstavit, ze po "rozhovore" to STK nezajima, ale u zabiek zelenych by som si isty nebol.

Aha, tak teď mi poraďte, připlatili byste si za ostřikovače světlometů, pokud tam pak chci dát xenony? Je to pak košér? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koser to nie je. Kazda dodelavka je nelegalna... :) STK ma nezaujima...vymena do povodneho stavu trva tak do pol hodiny. Takze tak. A policajti ma absolutne netrapia. ;) Lebo ti nic nedokazu a za podozrenie ti technicak zobrat nemozu. :)
Ako nedkazu ? Mam podozrene hraniciace s istotou, ze mas xenony. Dam ti ich vybrat a si v haji :p. Potom by si tam mohol dat kazdy co chce a tvrdit, ze mu nikto nic nedokaze...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale ja ich tam mam origo. ;) A tvoje podozrenie s istotou ma nezaujima pretoze auto je v technicky sposobilom stave, svetla sviti, stirace stiraji. Takze nema ti preco zobrat technicak. :) Ale bojte sa ako chcete, mne je to jedno. Ja viem ze policajt u mna neobstoji. ;) Ale hadat sa mozeme navzajom donekonecna, no nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale ja ich tam mam origo. ;)

Jojo, to som zvedavy ako vysvetlis cudlik na nastavovanie sklonu svetlometov :p.

Takze nema ti preco zobrat technicak. :)
Ma, auto neodpoveda technickemu stavu, to je dovod na zobratie TP. Okrem toho je to pri nehode vyborny dovod pre poistovnu nevyplatit to co ma. Editováno: , autor: majko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..kazdopadne drzim palce nech ta necapnu..

hehm neuvazujes casom dorobit ozajstne ostrekovace ?

jedna vec: naco ostrekovace, ked do room-a sa nedaju objednat xenony... lol

druha vec: policajt ti nemoze kontrolovat technicky stav vozidla, na to su stanice technickej kontroly, ak ma hid sadu s bielym svetlom 4300K zeleni ti akurat mozu povedat, ze ti nesvieti ziarovka :p ziadnu vyhlasku si neporusil ... pokial viem hid sa dava namiesto origo ziaroviek, cize nejde o ziadnu upravu svetla ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

At tak ci onak, prestavba HID sadou je nepovolena, stejne jako dodatecna montaz origo xenonu.

Jina vec je, do jake miry je organ pri kontrole na silnici schopen (a opravnen) posoudit, co je a co neni technicky zpusobile pro provoz na pozemnich komunikacich a do jake miry ma pravomoc zadrzet technicky prukaz v pripade, ze auto ma platnou TK a ME, notabene u tak noveho auta jako Roomstery ted jsou.

Od toho jsou tu prave stanice technicke kontroly.

Jasne, pokud z toho opadavaj plechy nebo vytyka olej proudem, pak neni o cem diskutovat, ale v pripade, ze se mu nezda barva svetla? Intenzitu neni schopen posoudit...

Odpoved da asi az praxe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

policajt ti nemoze kontrolovat technicky stav vozidla
Na to by som sa nespoliehal :p. Ano boli zrusene nejake vykonavacie predpisy, ale

Polícia môže kontrolovať a prípadne uložiť sankcie vtedy, keď vozidlo nespĺňa ustanovené podmienky a je nespôsobilé pre premávku na pozemných komunikáciách /§ 24 ods. 1 písm. a) zákona s poukazom na § 21 ods. 2 zákona/, len v týchto prípadoch:

sa nezhoduje so schváleným typom alebo na ktorom boli vykonané neoprávnené zásahy do systému, komponentu alebo samostatnej technickej jednotky, alebo ktoré je dodatočne vybavené neschváleným systémom, komponentom alebo samostatnou technickou jednotkou,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...sa nezhoduje so schváleným typom alebo na ktorom boli vykonané neoprávnené zásahy do systému, komponentu alebo samostatnej technickej jednotky, alebo ktoré je dodatočne vybavené neschváleným systémom, komponentom alebo samostatnou technickou jednotkou,

som zvedavy ako by dokazal, ze je auto vybavene neschvalenym systemom (ak je na tom E-cko a CE, tak ma moze vies co...)

napr.

PS. to potom by som nemohol mat v aute ani neorigo alarm, to je tiez dodatocne vybaveny system, komponet, alebo samostatna tech. jednotka :p

post-4320-1198605405.jpg

Editováno: , autor: domino666
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ale ze pri havarii svetla poistovna riesit nebude. ;) Maximalne tak ci som mal povolene pneumatiky ktore priamo suvisia s jazdnymi vlastnostami auta. Ale havariu som este nemal a preto sa hadat nechcem. A na druhej strane si treba aj precitat poistne podmienky preco ti nemusia vyplatit poistne plnenie...a nemyslim ze by som take nieco tam niekde cital. :)

Zasah je tam takmer nulovy. Je to vymena H7 halogenu za H7 xenon. Je pravda ale ze je to zasah do vozidla a jeho systemu. Takze nechcem tu nefundovane polemizovat ale asi kazdy mate s casti svoju pravdu.

A ten cudlik na pristrojovke? To ak by si aj vsimol (co pochybujem), tak mu poviem ze to je na intenzitu palubovky. :) A do auta ho pustat nebudem a ani nemyslim ze by to chcel nejak riesit. Zaklad je mat dobre nastavene svetla (coz mam asi mesiac dozadu skontrolovane), mat ostrekovace svetlometov (coz mam atrapy) a mat farbu svetiel zhodnu s origo xenonmi (nie do modra ani inych odtienov) aby si neprovokoval. Potom myslim ze ta koli tomu policajt ani len nezastavi. Skor ho bude zaujimat ci mas reflexnu vestu. :)

Editováno: , autor: RomanKo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...