Přejít na obsah

Xenony


TomV

Doporučené příspěvky

Ahojte

takže kvôli xenónom som menil paraboly za čocky koly tomu ze do paraboly to je fakt ho..dina, svetla som nastavil trosku nižšie aby som nikoho neoslňoval, luc je pekný a zdá sa mi že lepši na cockach ako na parabole uz som vyskúšal vela žiaroviek no zo xenonamy sa to nedá porovnať svietia proste skvele, este som zvedavý za dažda ako to bude svietit :) :)

Ako tu bolo spomenute mne ani nevadia tie xenony pokial su dobre nastavene, skor ma oslnuju ty ktorym to svieti bohvie kde do .... a samozrejme xenony v parabole :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli jsou sklopene, tak by byla zajimava fotka, kam to sviti. Ja jsem ted jel jednou nezatizenej a na dalnici to byla hruza (zatizenej praktikuju manualni AFS - dalnicni rezim na nulu, jinde sklopeno).

Projektory opravdu vyrazne min oslnujou - ve FII/R dokonce velmi malo. Bohuzel, silnice ovsem neni rovna a na hrane kopce dostat do xichtu HIDem neni nic dobryho. Uvidis, jak ti to bude drzet. Prijde mně, že se množství hidařů docela zmenšuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastavoval som ich ked boli na nule pripadne dnes jak sa mi podari dám foto.

A inak nemusia byt ani HID sada a dostaneš to do oči ja od origo xenónov pretože este vela aut nemá aktívne štelovanie sklonu svetla maju len pasívne vlastne po zatazeni nápravy čo vlastne nahrádza to koliečko. :)

post-32589-0-42352600-1300382295_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Viem ze to myslis ironicky ale to je HIT inak ked sedis za volantom tak to nevidíš a svieti to super :)

:) nenech se rozhodit. Ja je mel asi 2 roky a v pohode. Ano ty tmavsi pruhy od dratku ve vybojce tam jsou, ale vubec to nevadi. V cockovejch svetlech to prakticky neoslnuje. A i origo xenon se naklopi jen do urcite urovne a na horizontech ho protijedoucimu napalis do oci tak jak tak.

Abych zbytecne neprovokoval, tak sem pridelal na naraznik falesny krytky ostrikovacu a ani jednou co me staveli policajti stim nebyl nejmensi problem. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pecka, a jak to ostřikuje? :palec2:

Je to marný, je to marný, je to marný... "Prakticky neoslňuje" mě moc nezajímá, já chci aby to vůbec neoslňovalo. Nabízí se klasická odpověď "Ale vždyť přece špatně seřízený světla taky oslňují" - ano, ale mnohem slabším světlem.

Ano, argument že automatika taky není dokonalá a má nějaké limity - ale alespoň tam je. A sklápí světla při akceleraci, při každém nastartování podle zatížení náprav... Tedy pokud se nebavíme o moderních systémech pracujících i dle horizontů, nerovností, zatáčet atd... Horizonty jsou horizonty, ale mnohem častěji se děje právě ta akcelerace a brždění - tam automatika funguje i u prastarých systémů automatické nivelace. Pořád lepší než nějaký bastl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikomu nevyvracím názor a respektuji,že se dodatečné HID některým lidem nelíbí,ale zároveň nechápu tu hysterii nelibosti,která se kolem HID točí.Jsem na silnici téměř každý den a ještě se mi nestalo,že by světlo protijedoucího auta bylo tak zoufale nepříjemné jak se obecně o HID píše.Spíš taková auta ani neregistruji.Zcela určitě ale registruji celou řadu "slušných a ohleduplných"řidičů,kteří svítí předepsanými žárovkami pánubohu do oken :palec2: ,nebo na takové,jejichž auto bylo na seřízení světel naposledy asi ve výrobě.

Těm,které v protijedoucím pruhu kdokoliv oslňuje a nemusí to být jenom HID doporučuji jenom jedno,naučte se jezdit a sledovat protijedoucí vozidla periferně,holt když někdo čumí do protijedoucích lamp,ani se nedivím,že se mu potom dělají barevný kruhy před očima.

Docela se divím,že taková hysterie se neline kolem toho,že celá řada z Vás jezdí jako prase,trumfujete se kdo dal 200 a kdo 201 a kdo ještě víc,dokonce jsem někde četl,že někomu to jde jenom o něco méně než Škoda z Boneville,asi to zkoušel taky tam,zajímavé je,že to nevadí nikomu,nebo skoro nikomu.Mám vážné pochyby o tom,že takoví řidiči jsou méně nebezpeční.A není to jenom o rychlosti,je to o prasárnách obecně a že jich je.

Jinak nic ve zlém,je to jenom můj názor,za kterým si ale stojím. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem třeba byl překvapený, že natáčení světel člověk ani moc nevnímá. Až když se vypne, najednou ta světla svítí kamsi do prčic. To stejné Superb s AFS, kde se při při stání/pomalé jízdě přestavujou čočky. Dokud nestojím a nečučím na to, nepoznám jejich pohyb.

Ale u spousty aut mě přijde, že světla "kmitají" a něco se tam snaží držet je při zemi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim.Tak sem to přečet tady celé,ale nedozvěděl sem se jednu věc.Nechci se zabývat oslněnim,naklápěnim,ostřikovačema atd. Berme to jako čistě hypoteticky za vyřešené. Je známo,že časté zapínání xenonum moc nesvěčí,tak to vyřešíme denními světly ala RS a pod. s aktivní automatikou nebo bez ní.To se taky řešilo,mě by ale zajímalo,jak se vyřeší světelná houkačka? To musí být pro xenony snad úplná smrt :kol-17: (míněno na světla F2, Room. před f. s čočkou) Nedavno sem se o tom bavil s kamarádem a na nic sme nepřišli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno je to tak, jak pises. Svetelna houkacka, pokud ty xenony uz nesvitej je nahovno. Navic se ten xenon za tu kratkou chvilku ani poradne nerosviti. Zablikne pri zapaleni, pak pohasne a teprve najede no provozni svitivost. Taakze ji proste nepouzivat, pokud mas svetla pro denni sviceni. :kol-32: Je to blby, ale jinak to nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, mně to bylo nějaký divný, pardon. Právě proto se také jako dálkové xenony vůbec nedělají, leda jako bixenon - než se rozsvítí, je potřeba většinou dávno pryč.

Vím, že třeba SII nebo OIIfl mají zachovanou jednu parabolu - teď ale nevim, jestli je to pouze pro parkovačky (bliká se klasickými dálkovými) a nebo i jako světelná houkačka. Yeti tuším parabolu nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslel sem si to.Prostě by to ke xenonu chtělo ještě jednu parabolu s obyč H7 nebo H3.(OII fl má klasiku dálky,parkovačky sou v horní části světla).U Yetiho nemam páru jak to vyřešili.Tam kdybych to měl řešit,myslím tím přestavbu na xenon a nechtěl origo,asi bych se pokusil použít mlhy.Samosebou aby potom nesvítily při normálních dálkách. Ale u FII nevim.Budu si ještě chvilku lámat hlavu a potom na to hodim bobek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já jsem zase koupil angel eyes kde čočky sou :) a jelikož mám fábii RS a ta má náklon světel a ostrik,tak jsem do svetel koupil jen motorek a jsem vysmátej :) Nebo Borcí ... Kdo tak moc chcete chceste xenony a neoslnovat a mit klid aby vám nidko nic nerek :) kupte treba tyhle svetla ... http://www.rusmich-tuning.cz/TYC/Predni-svetla-SKODA-Fabia-chrom-vyprodej-puvodni-cena-5536-Kc_g4178.html vypadaj hodne podobne xenonum na fabii (nemaj zadny led sračičky a tyhle věci prostě světla s čočkou) narvete vybojku do čočky a podle mě máte pokoj :) páč rvát vybojku do paraboli je fakt prasárna,teda když nemá to slonítko,pak je to oka :))))) xenonu Zdar :):kol-142:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...