Přejít na obsah

Xenony


TomV

Doporučené příspěvky

Kdysi jsem měl v autě na černo plyn všechno zamaskovaný policajti nikdy na to nepřišli, ale můžu říct že ten pocit že to můžou zjistit když mně zastavily mi za to nestojí. Xenony je něco jiného ale stejně bych asi byl trochu nervozní. Ale to si každý musí rozhodnout sám zy sebe. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si namontoval Xenony 6000k koupené přes aukro za 2 600,-Kč a ouha, s bludičky je najednou záře. Svítí to fakt bomba. Akorát bylo třeba xenony dát obráceně ( mněl sem na zemi stín od drátu od xenonu) a jinak se musí zafixovat v patici. Nebyla to ale žádná velká úprava a nedošlo k žádnému zásahu do světlometu. Koupil jsem k tomu ty šíleně drahé diody kus za 180,-Kč, které přesně sedí s barvou xenonů. Dvě diody jsem i hodil do mlhovek a svítí s obrysovkama. Zkusím to nafotit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ten plíšek co drží halogen vyhoď, nebo teda raději scovej. Šroubky, které drží patici vyšroubuj a pod ně je třeba dát miniůhelničky, které budou fixovat xenon v otvoru. Nevím jak to popsat, tak to skusím fifotit. Já použil očko na kabel. Očko jsem dal pod šroub a konec oka, do kterého se lisuje kabel jsem ohnul o 90°. Jednoduché, ale účinné.

Tady jsou nějaké fotky a i foto té diody. Auto je jemně špinavé.

post-8887-1198873973_thumb.jpg

post-8887-1198874042_thumb.jpg

post-8887-1198874147_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

som zvedavy ako by dokazal, ze je auto vybavene neschvalenym systemom (ak je na tom E-cko a CE, tak ma moze vies co...)

napr.

Jednoducho, pokial opomeniem, ze tam nie je vlakno :D je na xenone znacka H7,DOT,E ? Ale fascinuje ma ako ste o sebe presvedceny, ze to ukecate, pripadne presvedceny, ze vsetky zabky zelene su dementi.

A Romanko, to ze mas nastavene svetla vobec neznamena, ze ked picnes do kufra polku prasata, nikoho neoslnis, od toho je ta automaticka regulacia. A ver tomu, ze staci ked iny ucastnik naznaci, ze si ho oslnil, co je velmi casta vyhovorka, poistovnu a policajtov bude veeeelmo zaujimat co mas namontovane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoducho, pokial opomeniem, ze tam nie je vlakno :D je na xenone znacka H7,DOT,E ? Ale fascinuje ma ako ste o sebe presvedceny, ze to ukecate, pripadne presvedceny, ze vsetky zabky zelene su dementi.

A Romanko, to ze mas nastavene svetla vobec neznamena, ze ked picnes do kufra polku prasata, nikoho neoslnis, od toho je ta automaticka regulacia. A ver tomu, ze staci ked iny ucastnik naznaci, ze si ho oslnil, co je velmi casta vyhovorka, poistovnu a policajtov bude veeeelmo zaujimat co mas namontovane.

pre zelene zabicky nebudem davat xeny do parabol, ale za cocku (angel eyes), takze vedia prd, ci su tam xeny origo (d1s) alebo h7 a e-cko maju ;)

ad 2: ked nalozim prasiatko do kufra, tak si potocim koleckom na sklon svetiel a neoslnujem :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

majko je asi policajt a preto je taky vysadený lol lol

jak píše domino - potočím kolečkom a idú dole

Jednoducho, pokial opomeniem, ze tam nie je vlakno :D je na xenone znacka H7,DOT,E ? Ale fascinuje ma ako ste o sebe presvedceny, ze to ukecate, pripadne presvedceny, ze vsetky zabky zelene su dementi.

A Romanko, to ze mas nastavene svetla vobec neznamena, ze ked picnes do kufra polku prasata, nikoho neoslnis, od toho je ta automaticka regulacia. A ver tomu, ze staci ked iny ucastnik naznaci, ze si ho oslnil, co je velmi casta vyhovorka, poistovnu a policajtov bude veeeelmo zaujimat co mas namontovane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie, policajt nie som, ale par znamych mam, takze ak chcete svoju teoriu overit napiste sem znacky lollollol .

Keby to s tym koleckom bolo take spolahlive (myslim ludsky faktor) tak by ma neoslnovalo kazde 5 auto. A v tom to je, nepokusajte sa mi nakukat, ze nikdy nezabudate.

Cela Vasa teoria "nic mi nedokazu" je zalozena na blbosti policajtov a hold to je blby zaklad. Dovolim zi tvrdit, ze pokial ja rozoznam HID od halogenu tak na to ma kazdy.

Kazda legalna ziarovka co so videl ma oznacenie DOT maju ju aj HID ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie, policajt nie som, ale par znamych mam, takze ak chcete svoju teoriu overit napiste sem znacky lollollol .

Keby to s tym koleckom bolo take spolahlive (myslim ludsky faktor) tak by ma neoslnovalo kazde 5 auto. A v tom to je, nepokusajte sa mi nakukat, ze nikdy nezabudate.

Cela Vasa teoria "nic mi nedokazu" je zalozena na blbosti policajtov a hold to je blby zaklad. Dovolim zi tvrdit, ze pokial ja rozoznam HID od halogenu tak na to ma kazdy.

Kazda legalna ziarovka co so videl ma oznacenie DOT maju ju aj HID ?

Ale to že tě každé 5te auto oslňuje neznamená, že každé 5té auto má xenony. I s normální žárovkou si lidi neseřizují světla. A myslím že je velký rozdíl mít xenony v čočce, něž třeba v parabole jakou má fábie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to že tě každé 5te auto oslňuje neznamená, že každé 5té auto má xenony. I s normální žárovkou si lidi neseřizují světla. A myslím že je velký rozdíl mít xenony v čočce, něž třeba v parabole jakou má fábie.

To som ani netvrdil, tym som chcel povedat kolko ludi si zabuda nastavit sklon svetiel a to priznavam, ze obcas vcetne mna. Ano par manikov s fabiou a HID stretavam pravidelne. Je pravda, ze debata straca vyznam takze zhrniem fakty a koncim

1. Domontovane HID legalne nie je a je jedno ci v parabole alebo sosovke.

2. Bez dokladnej regulacie oslnuje. A nie je to len o kolecku, pretoze regulacia xenonov reaguje aj npr. na prudsie pridanie plynu, kym domotovane v tomto pripade spolahlivo oslepuje. Ak niekto tvrdi opak postavte sa pred svoj HID a pozrite sa do neho na par sekund. Akekolvek vnutorne ospravedlnovanie si tejto skutocnosti je scestne.

3. Dokazat nelegalnost nie je ziadny problem.

4. Je otazna ochota zakrocit zo strany policie a STK.

5. Keby to legalne bolo budem prvy ktory si to namontuje :D. Aj ked s novymi zarfkami som natolko spokojni, ze z hladiska svietivosti o tom uvazovat nemusim. Problemom bude vsak zivotnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já si hlavně myslím, že každý kdo si domontuje HIDky si taky hlídá zatížení auta a reguluje sklon podle zatížení násobně častěji a řekl bych vždycky oproti lidem, kteří mají halogeny a nějaké kolečko na naklápění je jim při zatížení auta šuma fuk, ani nevědí že se něco takového v autě nachází,

osobně mě oslňují spíše neseřízené halogeny a HIDky ve světlech bez čočky, nepamatuju, že by mě oslnily HIDky v čočce, možná jednou, ale těch neseřízenejch halogenů hromada

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já si hlavně myslím, že každý kdo si domontuje HIDky si taky hlídá zatížení auta a reguluje sklon podle zatížení násobně častěji a řekl bych vždycky oproti lidem, kteří mají halogeny a nějaké kolečko na naklápění je jim při zatížení auta šuma fuk, ani nevědí že se něco takového v autě nachází,

osobně mě oslňují spíše neseřízené halogeny a HIDky ve světlech bez čočky, nepamatuju, že by mě oslnily HIDky v čočce, možná jednou, ale těch neseřízenejch halogenů hromada

No je fakt, že s halogeny v čočkách na Roomstru neoslníte nikoho, protože prostě nesvítí. fuck

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hehe...je to tu k popukani. :) Pravdu ma samozrejme aj majko ale aj zvysok pro HID orientovanych ludi. Je to nelegalne, no ked to ma clovek v cocke adava si na to pozor s nastavovanim vysky, tak ani policajt aj ked vie ze tam take nieco je by nemal buzerovat. Tot moj nazor. A hlavne taky ktory mi chce dat pokutu ze mi nesvieti svetlo a zastavi ma policajna fabia ktorej tiez nesvieti svetlo...

Ja si davam pozor s nastavovanim vysky a je fakt ze niekto kto tieto HID xenony ma je mozno viac pozornejsi ako ostatni a castejsie sa s tym koleckom hraje. Aj ked v zatacke vzdy pod urcitym uhlom auto z urcitej vzdialenosti oslnis. S tym si proste nik nepomoze. Ale dnes po mne ani jedno auto nebliklo. ;) Teda este vobec od kedy mam xenony namontovane...

Co sa tyka tej super automatiky, to je tiez hovadina co vravis majko. Bavilo sa tusim niekde prave o tom ze u fabie I je to tak ze sa elektronika nastavi pri nastartovani motora 1x a viac uz nic. Ze len oktavie maju to dynamicke prestavovanie...ak si spravne pamatam. Takze to moze byt este viac nahovno ked cestou beries dalsich troch kamaratov a uz s tym viac nenarobis...jedine ze by si zakazdym vypol a zapol motor? :) A ja len otocim koleckom. :p

Ale aj to dynamicke prestavenie nie je az take dynamicke. :) Nefunguje pri kazdej zmene naklonu ale az ak zaznamena zmenu naklonu po dlhsi dobu ako je dana. A takysto nechcem hovorit co ked sa nieco na elektronike pokazi. :) Na tom manualnom (aj ked je to elektrnicke nastavenie) je to predsa len menej nachylne na poruchu aj koli tomu ze je to v pouzivani menej casto a menej komplikovana elektronika je pouzita (tod ale len moj laicky nazor na tuto elektronicku cast).

Hawk...skonicl som. :) Bru noc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RomanKo vstavcaj :) :)

suhlasim s JaKrom, ta regulacia u FI je pomala a roomster má dvojo svetiel s čočkou - Bi-Halogeny a Bi-Halogeny s adaptivnym nastavením.

Je pravda že len Bi-Halogeny majú iba koliesko ako FI, ale Bi-Halogeny s adaptívnym nastavením a nasvedcovaním do strán teda corneringom majú už RJ ktorá toto všetko riadi a teda z kolieska na nastavenie sklonu svetlometov vedie vodič nie do svetiel ako je to u Bi-Halogenov ale najprv do RJ a potom z nej vedu separe vedenia do jedneho svetla a do druhého svetla. Z RJ vedú aj dve LIN vedenia na natačaciu elektroniku a odkial berie RJ info kam má natočiť? Z CAN pohonu a rj podla informácie zo snímačov ABS merá aj zrýchlenie a na základe toho upravuje výsku svetlometov to znamená, poriadne pridáš, predok sa zdvihne a rj zníži z nastavenej hodnoty svetlá.

To len na margo oslnovania pri rozjazde :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2. ROFL tak to se pujdu podivat na jednu O1 nebo fabii, ktera reguluje svetla podle pridavani plynu, u OII se to uz obcas hne, ale to co pises je hovadina

3. na projizdejicim roomoj se 4300K nemas sanci poznat jestli ma xenony nebo ne, ono staci mrknout na auto s halogenem za cockou kdyz jede pres nerovnosti jak to hraje barvama

To som ani netvrdil, tym som chcel povedat kolko ludi si zabuda nastavit sklon svetiel a to priznavam, ze obcas vcetne mna. Ano par manikov s fabiou a HID stretavam pravidelne. Je pravda, ze debata straca vyznam takze zhrniem fakty a koncim

1. Domontovane HID legalne nie je a je jedno ci v parabole alebo sosovke.

2. Bez dokladnej regulacie oslnuje. A nie je to len o kolecku, pretoze regulacia xenonov reaguje aj npr. na prudsie pridanie plynu, kym domotovane v tomto pripade spolahlivo oslepuje. Ak niekto tvrdi opak postavte sa pred svoj HID a pozrite sa do neho na par sekund. Akekolvek vnutorne ospravedlnovanie si tejto skutocnosti je scestne.

3. Dokazat nelegalnost nie je ziadny problem.

4. Je otazna ochota zakrocit zo strany policie a STK.

5. Keby to legalne bolo budem prvy ktory si to namontuje :D. Aj ked s novymi zarfkami som natolko spokojni, ze z hladiska svietivosti o tom uvazovat nemusim. Problemom bude vsak zivotnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaujimave riesenie uchytenia Jiri. Len sa bojim ci sa to casom nevytrasie a neuvolni. Vyzera to tam dost tak labilne. Tie svorky co si pouzil na uchytenie nie su moc make? Nezacnu sa pri otrasoch vyrovnavat? Ale ako napad to beriem a daj priebezne vediet ci su s tym nejake problemy. :) Na jar alebo v lete by som to mozno otocil aj ja...aj ked som si uz na tiene zvykol. :) A uvedomujem si ich len v meste...mimo obce si ani neuvedomim ze tam nejake su a ked zapnem dialkace...tak vobec. :) Takze ma to nestve az tak ako by sa mohlo zdat... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaujimave riesenie uchytenia Jiri. Len sa bojim ci sa to casom nevytrasie a neuvolni. Vyzera to tam dost tak labilne. Tie svorky co si pouzil na uchytenie nie su moc make? Nezacnu sa pri otrasoch vyrovnavat? Ale ako napad to beriem a daj priebezne vediet ci su s tym nejake problemy. :) Na jar alebo v lete by som to mozno otocil aj ja...aj ked som si uz na tiene zvykol. :) A uvedomujem si ich len v meste...mimo obce si ani neuvedomim ze tam nejake su a ked zapnem dialkace...tak vobec. :) Takze ma to nestve az tak ako by sa mohlo zdat... :)

Je pravda, že jsou ty očka měkké, ale zatím není problém. Drží to pevně. To by bylo hned poznat, že se světlo třepe. Až bude tepleji, tak to udělám s něčeho pevnějšího. Uchycení ale zachovám. Nic jednodušího mě nenapadá.

Jediný problém mám s denním svícením. Musel jsem ho vypnout. Při zapínání to probikává a někdy mi nezaplo pravou stranu. Musím vyreklamovat relé denního svícení.

Podotýkám ale, že problém s denním svícením jsem měl už před montáži xenonů a ten sám problém byl i u mé služební fábie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne nic nepreblikava. Ale ja mam denne svietenie len keby som zabudol manualne zapnut. Vzdy zapinam manualne svetla...aj cez den. Takze problem s tym nemam. Otocim klucik, svetla dam na parkovacky, nastartujem a dam na stretavacky. Tym sa vyhnem prebliknutiu z denneho svietenia cez parkovacky na normalne svietenie. Tak setrim xenony. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...