Přejít na obsah

2.0 TDI PD (103 kW)


Ludvíček

Doporučené příspěvky

Nevim co má serviska společnýho ze záruč.opravama...tam se jen zaznamenávaj udaje o pravidel.prohlídkách nic víc.....

Já co měl třeba opravy na tom jednom 2.0TDI co jsem měl za cca 200.000km za zhruba 250.000kč,tak ani jednu z těchto oprav jsem neměl uvedenou v servisce,ale na garanč.fakturách které jsou ale EXTRA......takže serviska jako argumentace toho že se na něm nikdy nic neposralo je naprosto k ničemu a vůbec nic to nedokazuje.......

To se nový majitel jednoho z mých 2.0TDI může teda taky chlubit jak má bezporuch.motor jak na něm nikdy nic nebylo děláno a jak jsem psal..bylo na něm vyměněno za 250.000kč.......

Spoustě lidem nedávaj v servisech ani ty kopie garanč.faktur....jako třeba známému co má 2.0TDI v Superbu....tomu na garanci měnily celej motor(u Autokomplex Menšík) protože protože mu v 80.000km přestal mazat a nedostal do ruky vůbec nic.........když se jich ptal jestli dostane nějakej papír o výměně motoru,tak mu řekly že to je v záznamu v počítači a že nic nepotřebuje a tím končily veškerou debatu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim co má serviska společnýho ze záruč.opravama...tam se jen zaznamenávaj udaje o pravidel.prohlídkách nic víc.....

Já co měl třeba opravy na tom jednom 2.0TDI co jsem měl za cca 200.000km za zhruba 250.000kč,tak ani jednu z těchto oprav jsem neměl uvedenou v servisce,ale na garanč.fakturách které jsou ale EXTRA......takže serviska jako argumentace toho že se na něm nikdy nic neposralo je naprosto k ničemu a vůbec nic to nedokazuje.......

To se nový majitel jednoho z mých 2.0TDI může teda taky chlubit jak má bezporuch.motor jak na něm nikdy nic nebylo děláno a jak jsem psal..bylo na něm vyměněno za 250.000kč.......

Spoustě lidem nedávaj v servisech ani ty kopie garanč.faktur....jako třeba známému co má 2.0TDI v Superbu....tomu na garanci měnily celej motor(u Autokomplex Menšík) protože protože mu v 80.000km přestal mazat a nedostal do ruky vůbec nic.........když se jich ptal jestli dostane nějakej papír o výměně motoru,tak mu řekly že to je v záznamu v počítači a že nic nepotřebuje a tím končily veškerou debatu..

Ale tady jde o to ze s tim autem jezdim nekdy i ja a mluvil jsem s kamosem co dela spravce fleet aut a po dotazu na tohle konkretni auto mi rekl ze vse OK!!!

Pouze ten setrvak na zaruku.

Kdybych nevdel ze tomu nic nebylo tak to tam nepisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tady jde o to ze s tim autem jezdim nekdy i ja a mluvil jsem s kamosem co dela spravce fleet aut a po dotazu na tohle konkretni auto mi rekl ze vse OK!!!

Pouze ten setrvak na zaruku.

Kdybych nevdel ze tomu nic nebylo tak to tam nepisu

Je to super motor :) ten kroutak je treba na dalnici VYUZITELNEJ na max, pokud za*ebe levej pruh kamion tak jsou TDI prvni co zrychlujou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte kluci, nemáte někdo s tímto nějakou zkušenost? Z ničeho nic mi to začalo šíleně kouřit, ani nemůžu domýt zadní nárazník jak je hned černej :-(

Protože nezmiňuješ žádné podrobnosti, těžko říc.Každý diesel po čase začíná víc kouřit je to dáno zvyšující se netěsností v hlavě kolem ventilů (taky pístní kroužky už nestírají olej za stěn jako dřív) a průsakem oleje do spalovacího prostoru.Asi ti to taky začalo více žrát olej, ne? Taky na to má vliv kvalita nafty , kterou kupuješ.Osobně bych navrhoval zkontrolovat hlavu motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nemôže to byť, ak by mal DPF filter, nejaká porucha alebo tak?

No porucha filtru je signalizována.Tohle je asi spíš opotřebením nějaké části motoru.Jako rozumné bych viděl nechat přeměřit tlaky ve válcích a zkontrolovat tu hlavu, ve vstřikách to nejspíš nebude-to by se zvýšila i spotřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj kdo máte DSG 103 kw naftičku kolik vám to papá????já jezdím pruměr 8 l a zdá se mě to dost.dálku jezdím mimo dálnici 6,9 jak je tam dálnice 7,5 kolik máte vy???? přijde mi že to dost bumbá.6ti kvalt ale ruční to samé a znamý má pruměr 6,2 a to ji honi:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdím hodně město a mám 6,8 a zdá se mi to taky hodně....jsou dny kdy jedu za 5,5 ( naprosto stejnou trasu za stejnyho provozu) a pak 6,5 - 6,8. Ted ji mám zrovna v servisu na garančce, protože se mi nějak nezdály studené starty ( auto se strašně třepalo), celkově průběh motoru( cukání mezi 1700-2000ot) a i ta spotřeba ( ještě dost houkalo turbo)...no a zatím mi volali, že přehráli soft a že by to mělo být OK a čekám už jen na vyjádření k turbu. Pak dám vědět zda to mělo vliv i na spotřebu..

Editováno: , autor: vorlajz
citace předchozího příspěvku je PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNA!!! :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při koupi měla najeto 79.000, ted uz jsem skoro na 90.000 a ceka me tedy vymena a servisni prohlidka, jelikoz auto uz neni v zaruce tak bych nerad platil velke penize ve skodovce.........udelam si servisni prohlidku sam...............bohuzel nevim jaky je nej. olej pro tento motor.

Dalsi co by me zajimalo co mam podle vas jeste vymenit?? palivovej filtr? prachovej fitr??? atd

Poradte prosim...diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...