Přejít na obsah

2.0 TDI PD (103 kW)


Ludvíček

Doporučené příspěvky

jestli to dělá jen občas, tak se na to vykašli. Já to znám moc dobře. Desetkrát to chytne dobře a po jedenáctý úplná hrůza.

Ted jsem se na to zameril a mam nasledujici vypozorovano.

- Tankuju porad u Shellky, ale nevim co do toho lil predchozi majitel.

- Doposud bez problemu, lepsi studeny starty, teply horsi.

- Jak jsem psal jel jsem na hory a byla to zatim prvni delsi cesta 180km tam a 180km zpatky, nijak jsem ji nehrotil... po dalnici max 180...

- Az po teto trase se to objevilo...

- Ale ted se to zase nejak postupne zlepsuje.. nevim, mozna ji neudelalo dobre, ze jsem ji nejak protahnul ;-)

- Jinak baterka vypada v pohode, toci normalne..

- Zajimavy je, ze ted spis se zhorsily studeny starty, a naopak lepsi jsou teply... ja se v tom aute proste nevyznam... ;-)

No musim rict, ze me to pekne vylekalo, asi si na to budu muset zvyknout, teda pokud to nebude delat porad. Holt 2.0TDi, s ni se clovek nenudi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám s mým 2.0 průměrnou dlouhodobou spotřebu 5.3l,jezdím do práce 32 km,nejsou tady žádné brutální kopce ale když vyjedu tak spotřeba začne někde na 10-12l myslím a potom rychle klesá a když dojíždím do cíle a po cestě se mooc se snažím,tak mi to ukazuje 4,2 - 4.8 v cíli,záleží ovšem na mnoha okolnostech ...

najeto 47.000 km

Editováno: , autor: Sleep77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám s mým 2.0 průměrnou dlouhodobou spotřebu 5.3l,jezdím do práce 32 km,nejsou tady žádné brutální kopce ale když vyjedu tak spotřeba začne někde na 10-12l myslím a potom rychle klesá a když dojíždím do cíle a po cestě se mooc se snažím,tak mi to ukazuje 4,2 - 4.8 v cíli,záleží ovšem na mnoha okolnostech ...

najeto 47.000 km

Tak bych se chtěl taky dostat na 5,3 s mým autem:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám 2.0 TDi (najeto 68500 km) průměrnou dlouhodobou spotřebu 5.6l. Když, ale vjedu na dálnici a jedu cca do 150, tak je ta průměrná kolem 6l.

Pneu mám Brig/Tur 300 s rozměrem 205/55/16. Na zimních Dunlop (stejný rozměr), jsem měl spotřebu trochu nižší. Je to zajímavé, ale je to tak.

Hodně záleží na mnoha okolnostech kolem spotřeby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nesetkal jste se pls nekdo s nepravidelnyma vibracema motoru ktere jsou vnimatelne vetsinou kdyz dobrzdim a cekam na volnobeh na semaforu nebo zpravidla v zacpach po Praze ? Otacky se nemeni toci to porad stejne a vibrace citim az v sedacce.Nedela to pravidlene a z motoru zadny divny zvuk neslysim jde jen o nejaky neklid ktery se projevuje vibracema. V servisu me to napichli a na VAS je vse bez zavad, prijimaci technik mlel neco o setrvacniku za 30tis tak nevim = vysledek v servisu mam prijet az to bude delat nevedej si rady :) Taky me prijde ze je to o neco horsi kdyz mam seslaplou brzdu a zda se me ze i zvuk motoru se seslapnutou brzdou je trosku jiny. Momentalne najeto 52tis, bez chipu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesetkal jste se pls nekdo s nepravidelnyma vibracema motoru ktere jsou vnimatelne vetsinou kdyz dobrzdim a cekam na volnobeh na semaforu nebo zpravidla v zacpach po Praze ? Otacky se nemeni toci to porad stejne a vibrace citim az v sedacce.Nedela to pravidlene a z motoru zadny divny zvuk neslysim jde jen o nejaky neklid ktery se projevuje vibracema. V servisu me to napichli a na VAS je vse bez zavad, prijimaci technik mlel neco o setrvacniku za 30tis tak nevim = vysledek v servisu mam prijet az to bude delat nevedej si rady :) Taky me prijde ze je to o neco horsi kdyz mam seslaplou brzdu a zda se me ze i zvuk motoru se seslapnutou brzdou je trosku jiny. Momentalne najeto 52tis, bez chipu.

Tak to je ten setrvák, já ho mám na odchodu a dělá mi to taky. U mě už se navíc začínají ozývat i zvukové projevy.

Jinak nový setrvák i s komplet spojkou jsem koupil tady na fóru za 9tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není to setrvák ! Tohle dělají vstřiky, když si každej stříká, jak chce. Je to normální a běžná vada u tohodle motoru. Já jsem k vůli tomu měnil vstřiky cca v 70 t. km. To ale bylo mnohem horší a navíc to i blbě startovalo za studena. Nakonec se mi to podařilo vyreklamovat. To už jsem tu ale mockrát psal. Jestli to nedělá nějak extrémně, tak se na to vykašli. Zkus třeba proplach palivovýho systému a přidávej do paliva aditivaci. A co hlavně, tankuj u ověřených čerpadel, jako je Schell nebo OMV. Tohle totiž zpravidla udělá mizerná nafta a jak se to jednou zapeče, je se vstřikama ámen. Pak už pomůže jedině repas (nic levnýho) nebo v horším případě výměna (to ti snad ani nebudu kazit náladu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tema vstrikama nevim, byl jsem u znamyho vzal prenosnej VAS a byli jsme to projet kontroloval zdali pri pridani maji stejnou hodnotu a nejaky neni nacnuty. To bylo prvni co ho napadalo. Pak uz zmineny servis a k autu muzu rict jen to ze startuje naprosto bez problemu (zatim) tankuju jen Shell a jednou za dva mesic beru 2x VPower Diesel po sobe. Nic v 55 tis me ceka olej tak necham vymenit vsechny filtry vcetne palivoveho ale moc si od toho neslibuju. Extremne to zatim nedela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,

mám ted chvíli O II 2.0 TDI DSG MR2006/9 ...najeto cca 33 tis. a dělám mi to přesně to co tu popisujete - na volnoběh vibrace (asi vstřiky). Vím ale že předchozí majitel to z naftou nějak neřešil ( MAKRO apod) ale já do toho beru jen SHE,LL W-Power Diesel. Starty jak teplé i studené v pohodě. Pomůže tomu lepší nafta nebo se s tím mám prostě smířit? No a další věc, že na můj v kus to docela kouří když se to sešlápne....je sice po chipu ale dělalo to i před ním...může to být taky vsřikama?

Pak jsem tu hledal ohledně nepravidelného cuknutí mezi cca 1700-2000 otáčkama, ale nikde nějaká konkrétní odpověd čím to je a jestli to ŠKODA dokáže ostranit pokud je to ještě v záruce.

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem zahlídnul v jednom autosalónu Škoda,Superba z 2.0TDI-PD..ale 120kw...(viz.foto)..Celkem zvláštní ne!!!

No to máš pravdu, nikde jsem nečetl,že by tento motor měl jen 120 kW a to ani u VW modelů.Jestli se nespletli, nebo jestli to není motor pro Belgii, tam i PD103 kW má jen 100kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
auto nemá výkon skoro žádný, ale zdá se mi že turbo tlačí...neměl někdo z vás takový problém ? :feve: :feve:

Mam sice 1.9tdi ale stalo se mi to,ze auto ztratilo vykon.Na volnobech neslo nic slyset,ale kdyz jsem tomu poradne pridal,tak slo slyset takove syceni a nakonec jsem objevil prasklou hadici od turba asi cca 1cm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam sice 1.9tdi ale stalo se mi to,ze auto ztratilo vykon.Na volnobech neslo nic slyset,ale kdyz jsem tomu poradne pridal,tak slo slyset takove syceni a nakonec jsem objevil prasklou hadici od turba asi cca 1cm

vypadlá nebo prasklá hadice od turba se ovšem nedá přeslechnout. Tohle může být spíš váha vzduchu. Zajel bych na diagnostiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Přidám také něco k motoru 2,0TDi 103kW

Pro zajimavost jsem oskenoval servisku nasi Sluzebni OII 2,0TDi ktera má momentalne najeto cca 240tis km

Jediny co je v záznamech oprav tak je pravděpodobně výměna setrváku jinak se s tím nikdy nic většího nedělo.

Je to provoz 9/2004 a ve firmě se použiva k různým účelům... takže s ní jezdí každej kdo má ruce a nohy.Jak krátké trasy tak i západní evropa.

Počítám že ji nikdo chudinku moc nešetří... :help:

post-1295-1215164929_thumb.jpg

post-1295-1215164936_thumb.jpg

post-1295-1215164943_thumb.jpg

post-1295-1215164949_thumb.jpg

post-1295-1215164956_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...