Přejít na obsah

Odhlučnění střechy


Berry

Doporučené příspěvky

V rámci dalšího odhlučňování hlučné Octy I (to asi všichni znáte ;) ), chci zkusit odhlučnit střechu. Máte s tím někdo zkušenost? Jde mi o to, jaký materiál jste použili a jaký to má efekt. Jestli je to vůbec znát. Mám dojem, že jen tu střechu podlepit těmi pláty proti vibracím, asi nebude mít požadovaný efekt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Rád bych toto téma trochu oživil.

Je někdo další se zkušenostma s odhlučněním střechy? Ty dané odkazy -Tomáš na Lady Stone použil geotextilie? Tu mam na záhone pod borkou, proti plevelu, do auta si to nedam. Co tam ma Diesel sem bohužel nepochopil. Chybející filc v přední části střechy mě teda překvapuje, kromě tapecu tam vlastně nic neni. Jak hluk, tak teplo valí dovnitř.

Takže bych tam něco rád přidal, aby mi to jak zvukově tak tepelně izolovalo. Máte někdo nové nápady?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak jsem se konečně dokopal k odhlučnění střechy a jen pár postřehů:

1. Sundat sloupky a tapec ze střechy byla otázka chvíle. Několikrát se tady probíraly ty držáky stínítek u středového světla, někomu to šlo špatně dolů. Nic to není. Je tam vidět zářez. Do něj se vrazí slabý šroubovák a silou se strhne ten kryt směrem dolů. Nebát se a zabrat. Jde to dobře. Ani se mi nezničily. A pokud by je někdo zničil - nezoufat. Prodává se to jako samostatný díl. To mi řekl známý ze servisu.

2. Na netu jsem viděl návod, jak to někdo dělal. Tady - http://www.olin.cz/tlumeni/tlumeni-strechy-automobilu . Na rozdíl od něj jsem tím sériovým filcem měl polepenou celou střechu, on měl jen střechu v kufru. To byla největší pakárna z celé práce. Strhat, na střeše zbylo lepidlo a kusy toho filcu. Hodinu a půl jsem to dával dolů a čistil. Padly na to 2 plechovky technického benzínu.

3. Na autě jsem už udělal dveře, kufr a přední víko. Používal jsem Vibraflex, Dynamat Xtreme a Silent Coat. Přes to samozřejmě ještě druhou vrstvu. Abych zkusil něco jiného, tak na střechu jsem použil Dead Zone Original jako základ - http://www.carhifi-profi.cz/instalacni-material/01306-original.html . Je to fakt skvělý materiál. Spotřeba na střechu Octavia I. combi včetně polepení střešních výztuh a sloupků odhadem 1,7 m2. Měl jsem koupeny 2 m2, něco mi zbylo. A dostal jsem k tomu zdarma váleček :palec2: . Jako druhou vrstvu jsem dával Jehnert JSD absorber - http://www.carhifi-profi.cz/instalacni-material/00648-jsd-absorber.html . Spotřeboval jsem necelých 1,8 m2, lepil jsem to jen na plochy mezi výztuhy. Oba materiály jdou krásně stříhat nůžkami.

4. Efekt - je to znát hlavně při vysokých rychlostech. Co se muziky týče, tak to nemohu posoudit, subwoofer v autě nemám.

5. Vytlumením toho, co už jsem udělal, jsem došel k jednoznačnému závěru, že nejhorší, co se přenosu hluku týká, je u Octavie I. podlaha, přepážka k motoru a podběhy. Ty zadní už mám hotové, takže jasně slyším ty přední. To je to jediné, co ještě musím udělat. Ale to už si nechám na jaro.

6. Pneumatiky - příští rok budou nové a už teď vím, že budu koukat i na to, jak která guma vychází s testech na hlučnost.

Editováno: , autor: Berry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě na autě právě nejvíc rezonuje střecha při zapnutém audiu.Tedy něco jakoby vevnitř.Když na stropnici zatlačim lehce rukou,tak to přestane.Takže to nebude plechem ale asi tou stropnicí.

Stačilo by to jen něčím vypodložit?Mezi plech a stropnici dát nějaký molitan?

Navíc bych si při demontáži stropnice opravil důlek ve střeše :-).

EDIT:

A ještě dotaz .Ty přední podběhy budeš tlumit zvenčí-motorový prostor ,nebo zevnitř?Zevnitř by byla polepená větší plocha a bylo by to stejně kryté plastama.

Já už mám vytlumený celý kufr-kvůli audiu a je to paráda.Daleko menší hluk od zadu na dálnici.

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě na autě právě nejvíc rezonuje střecha při zapnutém audiu.Tedy něco jakoby vevnitř.Když na stropnici zatlačim lehce rukou,tak to přestane.Takže to nebude plechem ale asi tou stropnicí.

Stačilo by to jen něčím vypodložit?Mezi plech a stropnici dát nějaký molitan?

Navíc bych si při demontáži stropnice opravil důlek ve střeše :-).

EDIT:

A ještě dotaz .Ty přední podběhy budeš tlumit zvenčí-motorový prostor ,nebo zevnitř?Zevnitř by byla polepená větší plocha a bylo by to stejně kryté plastama.

Já už mám vytlumený celý kufr-kvůli audiu a je to paráda.Daleko menší hluk od zadu na dálnici.

Ta stropnice se tady taky někde řešila v souvislosti s praskáním. Já to samozřejmě udělal, když už jsem měl stropnici dole. Výztuhy ve stropě jsem polepil antivibračním plátem a pak jsem na ně nalepil oboustranně lepící pásku. Použil jsem přesně tuhle http://www.europack.cz/katalog/samolepici-pasky/oboustranne-pasky/oboustranna-paska-pp/produkt/oboustranna-paska-pp---bila . Sehnat se dá v každém papírnictví nebo i v drogerii a drží velmi dobře. Pak jsem nastříhal na pruhy filcový hadr na uklízení a nalepil to na tu pásku.

Podběhy budu řešit z obou stran. Původně jsem myslel, že to budu dělat jen dovnitř. Když jsem se začal zajímat o to, kolik dostanu tlumení pod koberec a tlumení z výroby, dostal jsem pár názorů, že moc toho pod origo tlumení na výšku nedostanu, abych neměl potom problémy s vrácením plastů a jejich pasováním. Proto budu na jaře, až budu přehazovat kola, dělat antivibrační nástřik podběhů z venku. Založím tady vlákno na výšku toho tlumení, tak koukej, tyhle rady jsou k nezaplacení, než něco koupíš. Doufám, že mi to vlákno admin nesmaže, nikde jsem ho tady nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...