Přejít na obsah

Vyhřívání sedaček


bubi

Doporučené příspěvky

Ještě záleží na roku výroby, předfaceliftem měl dvě ŘJ, pod každým sedadlem jednu, po faceliftu je už jen jedna pod řidičovou.

 

Jestli máš dvě ŘJ tak je zkus zaměnit.

Nebo zkus vyměnit ovladače.

Pokud i po všech vyměnách Ti bude hřát sedačka řidiče, tak je někde spečená kabeláž.

Když Ti při těch výměnách začne hřát ta druhá, tak je vadná zrovna ta součástka, co jsi měnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak po dlouhé odmlce, záhada vyřešena, jednalo se o skutečně vadnou jednotku, jak popisoval DREWIE, když jsem ji rozloupnul, tak tam byl vyhořelý odpor ( prý tzv. tyrystor), kdy jeden opravář tuto součástku vyměnil cca 50 Kč a dnes jsem to namontoval zpět a vše je plně funkční

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to je pravda, ted jsem akorát vyřešil problém se  zatékáním do auta přes stahovačku, ale to už jsem upravil a dodělal, jak tady bylo na foru řešeno, ale problém mám s kýváním se řidičovi sedačky a to nevím, jak na to, kdyby jste věděli, co s tím provést, to bych byl rád a dále, kdy při 1100 otáček něco od motoru bouchne jako do podlahy dutými zvuky a je jedno zda je kvalt nebo bez kvaltu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj, potřeboval bych pomoct, koupil jsem si fábii I 2003, dnes jsem si byl koupit jiné sedačky a ty mají vyhřívání, koupil jsem i regulaci teploty, má 5 poloh, mělo by to být originální, bohužel, nikde nemůžu najít kde se dá sehnat kabeláž a nějaký návod. Nemohl by mi tu někdo prosím poradit? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím všechny škodováky, mám takový problém jak nastoupim do auta hned mi hřeje sedadlo řidiče na amximum už jsem zkoušel vymenit i potenciometr, kterým se reguluje teplota sedadel a pořád to nepomohlo. Měl někdo podobný problém a vyšel ho ? nebo popřípadě nějaké nápady předem děkuju za odpovědi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, tak mam nainstalovano podle navodu, osvetleni tlačítek funguje a vyhrivani vypada ze se zapina jak ma, ale bohužel mi prijde, ze moc nevyhriva, teda s porovnanim s masazni podlozlou do auta, která ma vyhrivani a neda se to srovnat s tim slabim v sedačkách, nemůže byt něco spatne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano bude to asi studeny spoj, poprvé jsem pajel a nemel jsem k pakce kalafunu a dratky jsem spojoval namotanim na druhy a prepajenim, ted vym ze by se měli při pajeni mazat kalafunou a pajen na delku třeba 1cm aby tam byla vetsi plocha stycna, hold chybama se clovek uci, jediny co me stve ze pod palubovkou je malo místo pro to pripojeni ke spinanemu napeti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v strede sedáka medzi operadlom a sedákom ide dole zväzok 4 vodičov, mne keď prestala hriať sedačka tak tam boli zlomené, musel som to rozčalúniť a nanovo nadpojiť 

 

tebe stačí zmerať na konektore zo sedačky odpor termistora a aj vyhrievacích dečiek, termistor bude mať niekoľko kohm a vyhrievanie niekoľko desiatok ohmov...potom zistíš v čom je problém

post-56869-0-33021900-1418652230_thumb.j

Editováno: , autor: Bobis-PD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...