Přejít na obsah

Maxidot - dodělání


kenny1

Doporučené příspěvky

Tak sem rozhodil sítě a zdá se, že mám možná rozuzlení....

Moje auto bude NeCAN a budíky budou 100% CAN :feve:

To je situace....dá se stim něco dělat? :help:

I když, zase mě napadá, že kdybych neměl CAN, tak se budíky vůbec nerozsvítí...

De o to, že jakmile jsou připojený, tak okamžitě shodí diagnostiku...bojim se aby třeba nebyl vadnej okruh s IMMO :(

Pokud by z nich někdo dokázal přečíst IMMO kód, učinil by mě šťastným :w00t1:

Editováno: , autor: djtwenty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tim to nebude. Motor CAN se da dotahnout z RJ motoru nebo ABS. Ale jede to i bez motor CANu akorat se musi prekodovat CAN gateway, aby to nervalo.

Spis ti nekdo odvaril ty novy budiky. Zapojeni je temer stejny, akora par vyvodu je jinak. Ja jsem pripojil budiky normalne a prepinoval konektory az potom. Budiky normalne jeli, akorat nesvitila kontrolka mlhovek a potkavacich

Editováno: , autor: dolezelk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tim to nebude. Motor CAN se da dotahnout z RJ motoru nebo ABS. Ale jede to i bez motor CANu akorat se musi prekodovat CAN gateway, aby to nervalo.

Spis ti nekdo odvaril ty novy budiky. Zapojeni je temer stejny, akora par vyvodu je jinak. Ja jsem pripojil budiky normalne a prepinoval konektory az potom. Budiky normalne jeli, akorat nesvitila kontrolka mlhovek a potkavacich

Díky za odpověď.

Mám taky strach že už sou načatý:( S těma kontrlokama máš pravdu, když sem to zkoušel jen připíchnoput, nefungovala akorád pravá směrovka a nastaneví podsvícení budíků...taky sem si řikal, že by to možná šlo přepinovat.

Editováno: , autor: davon
citace posl. prispevku neni nutna, je dokonce zakazana!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno hele, ještě čekám na jednoho člověka, co mi řekne a kdyby to teda šlo, určitě ti je rád pošlu...

Vim že se to takhle asi těžko odhaduje, ale poprosim o nějakou +/- kalkulaci, abych věděl z kolika korunama mám počítat...

Jestli nemám radši ty budíky vyhodit do popelnice :D

Pokud by se ti je povedlo opravit a přečíst, byl by si zlatej...už si připadám jak magor, každej totiž řiká něco jinýho, ale cesta zatim nikam nevede :)

Editováno: , autor: davon
citace posl. prispevku neni nutna, je dokonce zakazana!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti je snad pošlu už zítra ráno :D ...mno super, asi už čekat nebudu na nikoho, buď se to podaří tobě, nebo budou na ozdobu.

Když už je tedy budeš mít pravděpodobně na stole a povede se je rozhebat (snad :) ) poprosim přečíst i IMMO.

Budíky sou od MAGNETI MARELLI, někdo řikal že prej od týdle firmy moc nevydržej, tak nevim..

Editováno: , autor: davon
citace posl. prispevku neni nutna, je dokonce zakazana!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo no. blba AGU :huh: potvora. Ted jsem nad tim stravil cca 6 hodin. Konecne jsem prisel na ten princip, jak je ten signal tvoren.

frekvence = otacky motoru

Strida = spotreba

nulova spotreba = 0V , ale taky tim padem frekvence 0Hz.

Proto se me to zdalo porad nejaky divny :(

Uz jsem si na Atmelu nasel priklad, jak zjistit stidu pomoci atmegy64. Trochu to upravim , aby to jako vystup davalo prekvenci.

Kdyz do toho Nemeckyho bazmeku pustim 16Hz signal tak to ukazuje spotrebu 1.2l/h, kdyz tam pustim 32Hz tak ukazuje 2.4l/h, atd...

takze zjistit stridu, zmenim na frekvenci a bude to konecne fungovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze tady spotreba na volnobeh

post-18821-1213756991_thumb.jpg

Tady se zapnutym climatronikem

post-18821-1213757038_thumb.jpg

Tohle obrazek AVRSTK500 s modulem pro atmegu 128. (na tomhle to bezi) + ten Nemeckej bazmek

post-18821-1213757108_thumb.jpg

Jeste sbalit tu testovaci desku, nejak to v aute pripojit na elektriku a trochu to projet, jestli to ukazuje spravne i pri jizde.

Pak uz bude stacit nejaka atmega32 + par blbinek a mel by z toho byt funkcni produkt.

Pak jeste planuju to cely predelat na jednu desku s pristupem na motorovy CAN a to by mohl byt finalni produkt k prodeji :)))

Jeste pro poradek fotka toho Nemeckyho interface.

post-18821-1213756816_thumb.jpg

Editováno: , autor: dolezelk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...